Komunikaty PR

Zaopiekuj się swoim ciałem po zimie. 5 codziennych rytuałów

2022-02-01  |  13:00
Biuro prasowe

Wiosna nadchodzi wielkimi krokami. 20 marca kończy się kalendarzowa zima, a wraz z nią rozpoczyna się wyczekiwany sezon wiosenny. Jak się do niego przygotować? Poznaj 5 codziennych rytuałów, dzięki którym nabierzesz nowej energii i pobudzisz swoje ciało do działania.

1. Wpraw ciało w ruch

Chociaż pogoda za oknem nie zachęca do spacerów, postaraj się znaleźć czas na odrobinę ruchu w ciągu dnia. Nie musisz kupować karnetu na siłownię, aby zadbać o lepszą kondycję swojego ciała. Zamiast tego postaw na aktywności, które sprawiają Ci przyjemność i poprawiają samopoczucie. Dobrym pomysłem będzie joga lub stretching, czyli ćwiczenia relaksujące i rozciągające. Tego typu aktywności możesz wykonywać w domu, czy nawet podczas pracy, dzięki czemu nie musisz przeorganizowywać swojego dnia. Dodatkowa aktywność fizyczna pomoże Ci wzmocnić ciało po zimie i doda energii do działania.

2. Przyjmuj witaminę D3

Witamina D3 wpływa na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu, a szczególnie na układ immunologiczny. Jej naturalnym źródłem jest słońce, którego zimą nam brakuje. Dlatego tak ważne jest, aby w tym okresie zadbać o dostarczanie witaminy D3 za pomocą suplementacji. Codzienne przyjmowanie witaminy D3 nie tylko korzystnie wpłynie na Twój układ odpornościowy, ale także poprawi wygląd skóry, włosów i paznokci. Na rynku znajdziesz wiele suplementów z witaminą D3, ale zdaniem specjalistów najlepiej przyjmować ją w postaci leku.

3. Postaw na dermokosmetyki

Niska temperatura, silny wiatr i brak słońca niekorzystnie wpływają na stan naszej skóry zimą. Niezbędna jest wtedy pielęgnacja, która pozwoli nam przywrócić jej zdrowy wygląd. Postaw na dermokosmetyki o działaniu pielęgnacyjnym i leczniczym, dzięki czemu Twoja skóra szybko nabierze blasku. Zadbaj, aby w Twojej łazience nie zabrakło podstawowych dermokosmetyków, które nawilżają, a jednocześnie regenerują zmęczoną zimą skórę. Jeśli już teraz zadbasz o odpowiednią pielęgnację ciała, Twoja skóra odwdzięczy Ci się pięknym wyglądem na wiosnę.

4. Pij więcej wody

Woda to kluczowy składnik w pielęgnacji ciała. Niestety często o nim zapominamy. Prawidłowe nawodnienie organizmu zapewnia dobre samopoczucie, korzystnie wpływając na cały organizm. W okresie zimowym, ze względu na niską temperaturę, trudniej nam utrzymać nawyk picia większych ilości wody. Warto jednak korzystać z różnych sposobów zmotywowania się do picia wymaganych 2,5 litra wody każdego dnia, by wiosnę powitać promienną skórą, pięknymi włosami i z przyjemnością założyć lekką sukienkę.

5. Nastrój się pozytywnie

Przygotowując się do wiosny, nie zapominaj o pozytywnym nastawieniu do swojego ciała. Pamiętaj, że "ciałodbanie” nie powinno być obowiązkiem, tylko prawdziwą przyjemnością. Jeśli trudno Ci zadbać o swoje ciało, możesz się tego nauczyć. Dobre nawyki najłatwiej wypracować mając wsparcie. Jeśli potrzebujesz dodatkowej motywacji do zadbania o swoje ciało i chcesz znaleźć nowe sposoby na okazanie mu miłości, możesz dołączyć do społeczności i wziąć udział w wyzwaniu. Jedną z takich wiosennych akcji jest wyzwanie „Drink more water. Cherish your body” zorganizowane przez markę Waterdrop. Do końca lutego Waterdrop będzie wspierać wszystkich zainteresowanych w przygotowaniu się do wiosny poprzez porady urodowe, dawkę wiedzy o zdrowym trybie życia i zachęcanie do picia większej ilości wody. W sklepie internetowym Waterdrop znajdziemy także rozpuszczalne w wodzie Mikrodrinki z 20% zniżką.

Mamy nadzieję, że powyższe propozycje zainspirują Cię w dbaniu o swoje ciało i pozwolą przygotować się na nadchodzącą wiosnę.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Jak pielęgnować skórę muśniętą słońcem? Biuro prasowe
2024-07-05 | 10:00

Jak pielęgnować skórę muśniętą słońcem?

Słońce jest synonimem lata, wakacji i relaksu. Gorące promienie relaksują, wprawiają nas w dobry nastrój... i nadają naszej skórze delikatnego blasku,
Uroda Co warto wiedzieć o bakuchiolu?
2024-07-05 | 09:00

Co warto wiedzieć o bakuchiolu?

Bakuchiol to roślinny król kosmetycznej multifunkjonalności. Działa przeciwzmarszczkowo, ujędrniająco, nawilżająco oraz antyoksydacyjnie. Wykorzystanie bakuchiolu
Uroda Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?
2024-07-05 | 08:00

Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?

Frezarka do paznokci to nieodzowne urządzenie dla każdego, kto pragnie profesjonalnie dbać o swoje paznokcie, zarówno w salonie, jak i w domu. Jeśli jesteś

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.