Komunikaty PR

Uroki Wielkopolskiego Parku Narodowego - dlaczego warto tu mieszkać?

2021-08-20  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Joanna Jakubowska
PB Lechbud

ul. Strzelecka 78
62-050 Mosina
biuro|pblechbud.pl| |biuro|pblechbud.pl
61 813 21 13
https://pblechbud.pl/

Szukając wymarzonego mieszkania, bierzemy pod uwagę wiele kwestii, takich jak wielkość, ogólny stan techniczny budynku czy rok budowy. Bardzo ważny jest również wybór lokalizacji, która będzie spełniać nasze oczekiwania. Decydując się na kupno mieszkania, warto wybrać miejsce w otoczeniu przyrody, gdzie będziemy mogli się zrelaksować. Wielkopolski Park Narodowy położony w powiecie poznańskim to przepiękne miejsce i świetny wybór, jeśli chodzi o lokalizację zamieszkania. Zachęcamy do lektury artykułu, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, dlaczego warto kupić mieszkanie właśnie tutaj!

Wielkopolski Park Narodowy - atrakcyjne miejsce w pobliżu Poznania

Wielkopolski Park Narodowy to jedno z najpiękniejszych i najciekawszych miejsc, położonych blisko Poznania. Może pochwalić się także dogodną komunikacją, jeśli chodzi o połączenia autobusowe i kolejowe. Znajduje się on w odległości 15 km na południe od Poznania. Obejmuje fragmenty terenów Pojezierza Poznańskiego i Poznańskiego Przełomu Warty. 

Zachwyć się przyrodą Wielkopolskiego Parku Narodowego!

Park posiada 18 obszarów ścisłej ochrony o powierzchni wynoszącej 260 ha. W wyniku działań lądolodu, rzeźba terenu jest tutaj bardzo zróżnicowana. Możemy zaobserwować elementy krajobrazu polodowcowego, takie jak wysoczyzna morenowa, rynny wypełnione przeważnie wodami (11 jezior), pagórki kremowe, ozy, głazy narzutowe.

Najgłębsze oraz najokazalej prezentujące się jest Jezioro Góreckie z Wyspą Zamkową, gdzie położone są ruiny zameczku w stylu neogotyckim. Z kolei najwyższe wzniesienie parku to Góra Osowa o wysokości 132 m n.p.m. Na jej zachodnim stoku, przy drodze umieszczono 15-tonowy głaz pochodzący z Tatrzańskiego Parku Narodowego. Poświęcony jest Władysławowi hr. Zamoyskiemu, czyli ostatniemu właścicielowi zamku w Kórniku oraz innych dóbr, w tym fragmentu Tatr. Nieco dalej znajduje się stara studnia. Tradycja mówi, że zatrzymał się przy niej cesarz Napoleon Bonaparte, kiedy odwiedzał okolice Poznania.

Lubisz przebywać blisko natury? Przyroda Wielkopolskiego Parku Narodowa jest bogata oraz urozmaicona. Jeśli chodzi o drzewa, to przeważają tutaj sosna i dąb. Świerki, modrzewie, brzozy, jesiony, olsze, lipy i graby są domieszką do innych drzewostanów. Znajdziemy tutaj także liczne gatunki zwierząt. Przede wszystkim są to bezkręgowce, głównie owady, a poza tym ryby, płazy, gady i ssaki. W parku spotkamy również gatunki chronione, rzadkie oraz interesujące, w tym ryjówki, czyli nasze najmniejsze ssaki.

Ciekawe miejsce pod względem turystycznym

Wielkopolski Park Narodowy to miejsce atrakcyjne pod względem turystycznym, popularne wśród zwiedzających. Mieszczą się tutaj cenne zabytki, takie jak kościół w Łodzi z XVII w., a także inne zabytkowe kościoły w Puszczykowie, Stęszewie i Wirach.

W parku znajduje się 6 szlaków turystycznych pieszych, których łączna długość to 93 km. Preferujesz wycieczki rowerowe? Wzdłuż Warty poprowadzony jest szlak rowerowy, są tutaj także parkingi i miejsca odpoczynku. W Jeziorach mieści się Ośrodek Muzealno-Dydaktyczny, zwiedzić można też wieżę-mauzoleum blisko Szreniawy.

Wybór lokalizacji przy zakupie mieszkania - dlaczego jest tak ważny?

Lokalizacja, w której będziemy mieszkać to ważna kwestia, którą warto dobrze przemyśleć, zanim zdecydujemy się na zakup mieszkania. Otoczenie natury ma zbawienny wpływ na nasze samopoczucie, dlatego wybór czterech kątów blisko Wielkopolskiego Parku Narodowego to doskonały pomysł.

Lokalizacja odgrywa kluczową rolę przy zakupie mieszkania. Idealnym miejscem łączącym walory mieszkalne z lokalizacją blisko parku jest Mosina. To pełne uroku miasteczko, świetnie skomunikowane z centrum Poznania. Mosina - zaciszne, zielone miejsce, a w którym jednak nie brakuje rozrywek. Restauracje, galerie sztuki i wydarzenia kulturalne sprawiają, że miasto posiada swój niepowtarzalny klimat. 

Joanna Jakubowska, PB Lechbud

Jeśli poszukujesz lokalizacji, która spełni Twoje oczekiwania, warto rozważyć miejsce blisko Wielkopolskiego Parku Narodowego. Tutaj wspaniale się zrelaksujesz i nacieszysz oko pięknym otoczeniem natury. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PB Lechbud
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.