Viaplay powołuje producentki wykonawcze w Polsce
Publicis
Wołoska
02-583 Warszawa
malgorzata.urbas|publicis-consultants.com| |malgorzata.urbas|publicis-consultants.com
882140108
https://www.publicisgroupe.com/en/splash-en
Małgorzata Jurczak oraz Barbara Wiśniewska-Grzesiak zostały pierwszymi producentkami wykonawczymi serwisu streamingowego Viaplay w Polsce. Obie posiadają bardzo bogate doświadczenie zdobyte w branży medialnej oraz rozrywkowej i będą kierować rozwojem lokalnych treści Viaplay opartych na scenariuszu oraz tworzonych w formacie non-scripted. W sierpniu tego roku przedstawiono tytuły pierwszych polskich produkcji fabularnych Viaplay Originals, kolejne zostaną ogłoszone w najbliższych miesiącach. We wrześniu na platformie Viaplay odbyła się również premiera nowej lokalnej edycji słynnego programu rozrywkowego ‘Fort Boyard’.
Małgorzata Jurczak pełniła wcześniej funkcję producenta nadzorującego w CANAL+ Polska. Była odpowiedzialna za rozwój oraz produkcję takich seriali CANAL+ jak ‘Belfer’, ‘Kruk’, ‘Nielegalni’, wielokrotnie nagradzany ‘Król’, a także filmów fabularnych - ‘Cicha Noc’, ‘Sweat’ oraz nominowanego do Oscara ‘Bożego Ciała’. W 2016 roku zainicjowała program rozwoju seriali premium CANAL+ SERIES LAB. W przeszłości Małgorzata Jurczak była producentem w wielokrotnie nagradzanym studio produkcyjnym Skorpion Arte, którego jest współzałożycielką.
Barbara Wiśniewska-Grzesiak specjalizuje się w produkcji treści wideo, przede wszystkim formatów telewizyjnych, od niemal 20 lat. W ostatnim czasie pełniła funkcję producenta wykonawczego w Abstra Group, firmie tworzącej treści dostępne na platformie YouTube. Wcześniej była dyrektorem programowym kanału EskaTV oraz commissioning managerem w Viacom International Media Networks odpowiedzialnym za lokalne produkcje tworzone dla takich kanałów jak MTV Polska, Viva Polska i Comedy Central, uczestniczyła również w międzynarodowym projekcie uruchomienia stacji MTV Live HD.
Filippa Wallestam, NENT Group Chief Content Officer: „Z dumą witamy Małgorzatę i Barbarę w naszym zespole. Obie mają ogromne doświadczenie w produkowaniu najbardziej uznanych polskich tytułów ostatnich lat, a ich dorobek mówi sam za siebie. Tworzenie unikalnych polskich filmów i seriali Viaplay Originals oraz programów z kategorii non-scripted (bez scenariusza) to kluczowa część naszej lokalnej strategii, a umiejętności Małgorzaty i Barbary będą dla nas nieocenione.”
Małgorzata Jurczak: „Viaplay jest jedną z najbardziej ambitnych platform streamingowych w Europie, która nieustannie inwestuje w oryginalne treści. Plany dotyczące nowych polskich produkcji Viaplay Originals są bardzo ekscytujące i z pewnością sprawią, że to właśnie Viaplay stanie się miejscem dla najbardziej kreatywnych twórców treści fabularnych. Nie mogę doczekać się, by móc rozpocząć pracę nad produkcjami, które chcemy przedstawić naszym widzom.”
Barbara Wiśniewska-Grzesiak: „Chcemy zaprezentować widzom Viaplay szeroką gamę programów rozrywkowy tworzonych w modelu non-scripted (bez scenariusza). Od lokalnych wersji znanych, globalnych formatów po zupełnie nowe serie dokumentalne. Naszym celem jest dostarczanie publiczności prawdziwych emocji, zaspokajanie jej ciekawości oraz nieustanne wzbudzanie ekscytacji. Chcemy robić to w sposób, w jaki nie robił tego żaden inny serwis streamingowy w Polsce.’’
Platforma Viaplay została uruchomiona w Polsce w sierpniu 2021 roku i oferuje widzom unikalne połączenie produkcji Viaplay Originals, międzynarodowych filmów i seriali, treści dla dzieci oraz transmisji wydarzeń sportowych na żywo.

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”

Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.