W centrum handlowym powstał punkt zbiórkowy darów dla powodzian

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations
ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Aż do 28 września w centrum handlowym Nowe Bielawy w Toruniu działać będzie punkt, do którego można przynosić dary dla powodzian. Do pomocy może przyłączyć się każdy.
Zbiórka w Nowych Bielawach ma charakter rzeczowy. Zbierane są m.in. artykuły szkolne i papiernicze, które trafią do uczniów z zalanych terenów, sucha żywność (np. zupki ekspresowe) i konserwy o długim terminie przydatności.
Bardzo potrzebne są dziś także środki czystości (np. płyny do naczyń, do podłóg, do mycia szyb) oraz środki higieny (np. papier toaletowy, podpaski, pieluchy jednorazowe dla dzieci i dorosłych). Organizatorzy apelują również o karmę dla zwierząt.
– Już nieraz pokazaliśmy, że potrafimy się zjednoczyć w sytuacji kryzysowej i wspólnie nieść pomoc tam, gdzie jest ona najpilniej potrzebna. Liczymy, że także tym razem mieszkańcy Krakowa i okolic odpowiedzą na nasz apel i przyłączą się do wielkiej zbiórki darów – mówi Marta Wiśniewska z CH Nowe Bielawy.
– Celem jest zapewnienie poszkodowanym w powodzi na Dolnym Śląsku niezbędnych w tym momencie rzeczy. Każde udzielone wsparcie będzie na wagę złota, zwłaszcza że, jak donoszą nam partnerzy zbiórki, potrzeby są coraz większe – dodaje.
Zaraz po zakończeniu zbiórki zebrane dary niezwłocznie trafią na tereny objęte powodzią, a dokładnie do rodzin w Głuchołazach. Punkt zbiórkowy w Nowych Bielawach będzie działać w godzinach od 10.00 do 20.00. Akcja zbiórkowa prowadzona w centrum jest organizowana i zarejestrowana przez Fundację Akademia Rozwoju Anny Kruszyk.

MediaMarkt i bp łączą siły: Za zakupy w MediaMarkt dostajesz bon na paliwo lub kawę

Burgerowy fenomen nie zwalnia – ponad 30% wzrostu zamówień burgerów w aplikacji Glovo

Aloha w dostawie! Lilo i Stich wracają – a z nimi na fali poké bowle
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.