Komunikaty PR

W czasie upału postaw na lekkie, zdrowe a zarazem pożywne potrawy

2021-08-16  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Łukasz Łyczkowski
dfusion

Zygmunta Słomińskiego 7/777
00-195 Warszawa
lukasz.lyczkowski|dfusion.pl| |lukasz.lyczkowski|dfusion.pl
606825276
https://dfusion.pl/

Chłodniki i warzywno-owocowe koktajle są doskonałą propozycją na letnie upalne dni. Nie tylko wyśmienicie smakują i odżywiają organizm, ale także dostarczają sporej dawki orzeźwienia. Skorzystaj z przepisów Samsung na wyjątkowe potrawy, których tajemnica smaku tkwi w świeżych składnikach i perfekcyjnym schłodzeniu.

 

Sposób na przechowywanie owoców i warzyw

Chrupiące warzywa i sezonowe owoce stanowią idealną przekąskę w ciągu dnia, a także są składnikami wielu szybkich letnich potraw. Aby zawsze smakowały doskonale potrzebują jednak optymalnych warunków do przechowywania. Lodówki Samsung wyposażone zostały w technologie, które powodują, że przechowywane produkty są dłużej świeże i chronią je przed utratą smaku i wartości odżywczych.

Szuflada Humidity Fresh+ zapewnia bowiem wyjątkowe warunki o wysokim poziomie wilgotności, idealne do przechowywania owoców i warzyw, aby pozostały chrupkie, soczyste i zachowały pełnię smaku i aromatu. Co więcej, prosta regulacja wilgotności dostosuje optymalny poziom do przechowywania owoców (do 70%) lub warzyw (do 80%). Unikalna konstrukcja pokrywy uszczelniającej pozwoli przedłużyć świeżość produktów nawet dwukrotnie*, a to oznacza jeszcze więcej okazji do kulinarnych eksperymentów.

Doskonałym rozwiązaniem jest także komora zero Optimal Fresh+, której można używać na dwa sposoby: tryb pojedynczy z jedną, stałą temperaturą, lub podwójny z dwiema wydzielonymi strefami o różnym poziomie temperatur**. Lewa część z niższą temperaturą stworzy wówczas optymalne warunki do przechowywania mięsa, wędlin oraz ryb, a prawa, z wyższą temperaturą będzie idealna dla owoców i warzyw***, także tych sezonowych.

 

Zdrowe i pożywne orzeźwienie – wyjątkowe przepisy

Wysokie temperatury sprawiają, że możemy mieć mniejszą ochotę na jedzenie. Nie powinniśmy jednak pomijać posiłków w ciągu dnia, pamiętając o tym, że utrata wody oraz cennych składników mineralnych może spowodować pogorszenie samopoczucia. Wypróbuj przepisy od Samsung na wyjątkowy chłodnik, zielone gazpacho i pożywny koktajl, których przygotowanie zajmuje tylko chwilę. Reszty dokona niska temperatura panująca w lodówce.

 

Arbuzowo-truskawkowy chłodnik z miętą

Składniki:

  • 600 g miąższu arbuzowego (bez pestek)
  • 200 g truskawek (umytych, pozbawionych szypułek)
  • Ok. 5-6 łyżek soku z cytryny lub limonki
  • 1 czubata łyżka posiekanej świeżej mięty
  • 3 łyżki miodu
  • (opcjonalnie) 1 łyżeczka świeżego, drobno startego imbiru lub/i 1 łyżka posiekanej świeżej bazylii

 

Do podania:

  • 200 g sera greckiego
  • grzanki

 

Przygotowanie:

Truskawki oraz miąższ z arbuza kroimy na mniejsze kawałki. Owoce oraz pozostałe składniki umieszczamy w blenderze, poza jednym listkiem mięty, który zostawiamy do dekoracji. Miksujemy wg preferencji na gładko lub pozostawiając drobne fragmenty owoców. Gotową zupę wkładamy do lodówki na około godzinę.

Można podawać z serem greckim pokrojonym w kostkę lub grzankami.

Czas przechowywania w lodówce – do 3 dni.

 

 Gazpacho z zielonych pomidorów

Składniki:

  • 0,5 kg zielonych pomidorów (dojrzałych)
  • 1 ogórek zielony (obrany)
  • 1/2 jalapeño, bez pestek
  • 1 szalotka
  • 1 łyżka posiekanej  świeżej kolendry
  • 2 ząbki czosnku, rozgniecione
  • 1,5 łyżeczki soli
  • Sok z 1 limonki lub cytryny
  • 1/2 szklanki oliwy z oliwek
  • 1/4 szklanki octu winnego

 

Do dekoracji:

  • Świeże zioła
  • Melon pokrojony w kostkę

 

Przygotowanie:

Pomidory, ogórek, szalotkę oraz jalapeño szatkujemy i umieszczamy w dużej misce. Wsypujemy kolendrę, czosnek oraz sól. Zostawiamy w temperaturze pokojowej na czas 1-4 godzin. Dodajemy stopniowo do miski oliwę z oliwek, sok z cytrusów i ocet, w międzyczasie miksując aż do uzyskania pożądanej konsystencji.

Gotową zupę wkładamy do lodówki na około godzinę. Podajemy schłodzone z dodatkiem ziół, melonem i solą morską.

Czas przechowywania w lodówce – do 4-5 dni.

 

Koktajl z czereśni

Składniki:

  • 200 g czereśni
  • 200 g malin, truskawek lub wiśni do urozmaicenia smaku (lub połączenie tych owoców)
  • 0,5 szklanki lodu w kostkach
  • 250 ml jogurtu naturalnego, mleczka kokosowego lub kefiru (lub połączenie tych płynów)
  • 3 łyżki soku z grejpfruta, limonki lub cytryny
  • (opcjonalnie) 1 płaska łyżeczka cukru pudru lub miodu

 

Przygotowanie:

Owoce myjemy, pozbawiamy części niejadalnych (szypułki, pestki) i przekładamy do blendera. Wlewamy jogurt naturalny/mleczko kokosowe/kefir. Dodajemy pozostałe składniki i dokładnie miksujemy.

Czas przechowywania w lodówce – do 2 dni.

 

Dodatkowe funkcje w lodówkach Samsung

Możesz łatwiej planować posiłki, a także bardziej optymalnie wykorzystywać posiadane składniki. Za sprawą sztucznej inteligencji i profilowania żywności aplikacja z przepisami doskonale rozumie potrzeby użytkowników i proponuje pyszne potrawy z prostymi instrukcjami przyrządzania****. Tygodniowy planer posiłków sugeruje dania na każdy dzień na bazie indywidualnych preferencji i tego, co aktualnie znajduje się w lodówce. Funkcja ta dostępna jest m.in. w modelach Samsung Family Hub Side-by-side RS6HA8891B1 i Multidoor RF65A977FSG, które wyposażone zostały także w przydatną do drinków i koktajli kostkarkę do lodu.

Dzięki rewolucyjnej technologii SpaceMax™, zastosowanej m.in. w modułowych lodówkach Bespoke RB34A7B5CAP, uzyskano większą przestrzeń do przechowywania produktów spożywczych, bez konieczności zmiany wymiarów zewnętrznych urządzenia. Dzięki temu przechowywanie chłodzących się obok siebie letnich potraw, a także zakupów dla całej rodziny nie będzie stanowiło problemu.

 

Więcej informacji na www.lodowki.samsung.pl

 

*Wewnętrzne testy porównawcze modeli RB38T775CSR oraz RB34K6232SS.

** Ustawienia temperatur w strefach są zależne od ogólnych ustawień chłodziarki.

*** Ustawienia temperatur w strefach są zależne od ogólnych ustawień chłodziarki. Przykładowe warunki dla temperatury chłodziarki 1°C. Temperatura w lewej strefie jest obniżona o 2°C względem tej ustawionej w całym urządzeniu.

****Działa natychmiast, jeśli funkcja Smart Control w połączonym piekarniku jest aktywna. Jeśli funkcja ta jest nieaktywna, aplikacja przesyła tylko informacje dotyczące ustawień.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: dfusion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.