Komunikaty PR

W OBLICZU WOJNY DWUKROTNIE CZĘŚCIEJ SIĘGAMY PO PSYCHOLOGA

2022-04-05  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Urszula Kostrzewa
Ro

Marszałkowska 58/27
02-345 Warszawa
urszula.kostrzewa|ro.team| |urszula.kostrzewa|ro.team
+48531435182
www.ro.team

Tylko w pierwszym tygodniu rosyjskiej inwazji po pomoc psychologów sięgnęło ponad dwukrotnie więcej osób niż w poprzednich tygodniach - wynika z danych Mindgram, platformy wsparcia psychologicznego.

Mindgram to platforma online z dostępem do około 500 specjalistów, w tym psychologów, psychoterapeutów, psychodietetyków, trenerów profilaktyki zdrowia i rozwoju osobistego oraz warsztatów. Dzięki temu już ponad 51 tysięcy Europejczyków może korzystać z dostępu do wsparcia specjalistów bez kolejki. Wszystko zgodnie z misją firmy, którą jest niesienie natychmiastowej pomocy ekspertów w zakresie zdrowia psychicznego oraz wsparcie w radzeniu sobie ze stresem i emocjami. Popularność Mindgram gwałtownie wzrosła w ostatnim miesiącu, w obliczu wojny w Ukrainie. W ciągu zaledwie tygodnia, od jej wybuchu, podwoiła się liczba rozmów z psychologami i konwersacji na czacie. Ponad dwukrotnie wzrosła też liczba nowych użytkownikówaplikacji, poszukujących wsparcia.

Platforma jest odpowiedzią na ograniczony dostęp do specjalistycznej opieki psychologicznej w całej Europie oraz negatywne, związane ze zdrowiem psychicznym konsekwencje pandemii COVID-19. Według Eurostat, w Polsce przypada zaledwie 9 psychiatrów na 100 tys. mieszkańców. To drugi najgorszy wynik w Europie. Jednocześnie czas oczekiwania na konsultację psychologiczną NFZ wydłużył się i obecnie wynosi nawet powyżej 120 dni*.

"Z naszych barków nie spadło jeszcze obciążenie psychiczne związane z pandemią COVID-19, a od ponad miesiąca mierzymy się z sytuacją wojny w Ukrainie. Od trzech lat żyjemy w ciągłej niepewności. Najpierw pandemia, a teraz działania wojenne za naszą wschodnią granicą sprawiają, że większość z nas już teraz przeżywa całe spektrum objawów podobnych do zespołu stresu pourazowego (PTSD), jak lęki czy poczucie bezradności" - komentuje Małgorzata Ohme, psycholożka, współzałożycielka i Chief Impact Officer Mindgram.

W reakcji na wojnę w Ukrainie Mindgram uruchomił specjalną, Telefoniczną Linię Wsparcia z bezpłatną pomocą psychologiczną w języku ukraińskim, rosyjskim, polskim i angielskim. Przeprowadził też serię spotkań z ekspertami z zakresu psychologii, m.in. o tym, jak radzić sobie ze stresem wynikającym z aktualnej sytuacji politycznej w Europie oraz, jak rozmawiać z dziećmi o wojnie.  

7 mln euro na pomoc Europejczykom

W odpowiedzi na rosnącą potrzebę wsparcia w zakresie mental health w Europie, firma rozwinie produkt w kierunku spersonalizowanej pomocy psychologicznej opartej na strategii Data - Driven Care i udostępni go na globalnym rynku. Już teraz z usługi korzystają Polacy i Hiszpanie. Na realizację celu Mindgram pozyskał 7 mln euro wsparcia od międzynarodowych inwestorów, którzy dotąd wsparli m.in. Booksy, Brailny i Jutro Medical.

*https://swiatprzychodni.pl/specjalnosci/psycholog/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ro
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Psychologia Design Thinking w Centrum Janki – bezpłatne szkolenie rozwijające kompetencje pr Biuro prasowe
2024-10-04 | 11:00

Design Thinking w Centrum Janki – bezpłatne szkolenie rozwijające kompetencje pr

Już 8 października w Centrum Janki odbędą się bezpłatne warsztaty Design Thinking. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich, którzy chcą rozwijać kompetencje przyszłości i poznać
Psychologia Czego nie wiemy o żałobie? 100 praktycznych porad dla rodzin po stracie
2024-10-03 | 12:45

Czego nie wiemy o żałobie? 100 praktycznych porad dla rodzin po stracie

Czego nie wiemy o żałobie? 100 praktycznych porad dla rodzin po stracie W Centrum Prasowym PAP odbyła się polska premiera książki „Gdy polegnie żołnierz. 100 praktycznych porad
Psychologia Jak wrócić do równowagi po traumie? Porady psychologa dla osób dotkniętych powod
2024-10-01 | 11:00

Jak wrócić do równowagi po traumie? Porady psychologa dla osób dotkniętych powod

Powódź i inne tragiczne wydarzenia mogą wywrócić nasze życie do góry nogami, pozostawiając ślady zarówno w sferze materialnej, jak i emocjonalnej. Lęk,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Moda

Monika Miller: Moja szafa jest dosyć mała. Lepiej jest mieć mniej rzeczy świetnej jakości, niż kupować kilogramy ubrań i za pół roku je wyrzucać

Aktorka jest zwolenniczką recyklingu, dawania garderobie drugiego życia i korzystania z opakowań biodegradowalnych. Jak zauważa, kupując sobie często nowe ubrania i dodatki, czy to dla przyjemności, czy też podążając za trendami, zapominamy, że proces produkcji odzieży pochłania duże ilości wody i prądu, a transport jej do sklepów generuje ślad węglowy. Monika Miller przekonuje, że nie chce się przyczyniać do obciążania środowiska, dlatego kupuje z głową. Ma więc w szafie niewiele rzeczy, ale są one dobrej jakości i służą przez długi czas.

Edukacja

Nowotwór wykryty na wczesnym etapie może być całkowicie wyleczalny. Tylko co trzeci Polak wykonuje jednak regularne badania profilaktyczne

Polacy najbardziej boją się chorób nowotworowych, ale nie doceniają roli profilaktyki, która ma największe znaczenie dla skutecznego leczenia raka – wynika z badania „Polki i Polacy a choroby i zdrowie”. Dane Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego,, wskazują, że problem niskiego uczestnictwa w badaniach przesiewowych związany jest raczej z przekonaniami oraz poziomem wiedzy na ich temat, a nie wydolnością systemu czy brakiem dostępu do badań. Zmianie tej sytuacji ma służyć kampania „Nie gadaj, tylko się zbadaj” uruchomiona przez PZU. Eksperci chcą zachęcać nie tylko do regularnych badań, ale też zmiany stylu życia na zdrowszy.