Walentynki w Teatrze Małym – komedie bardzo romantyczne
Święto zakochanych zbliża się wielkimi krokami. Jeśli chcecie spędzić ten dzień w wyjątkowy sposób, weźcie swoją ukochaną osobę na… spektakl. W Teatrze Małym w Manufakturze na ten romantyczny czas przygotowano dwie propozycje.
Spektakl improwizowany
Walentynki – komedia improwizowana, 14.02
Teatr O!Impro zaprasza na improwizowaną komedię romantyczną „Walentynki”. Próżno szukać tu klasycznego love story, w zamian za to znajdziecie miłość z tendencją do absurdalnych nut, nietrafionych zalotów, nieudanych flirtów czy randek. Tu, podobnie jak w życiu, miłość pojawia się w najmniej oczekiwanych momentach. Przed Wami wieczór pełen nieprzewidywalnych zwrotów akcji i zaskakujących miłosnych uniesień – cała komedia powstaje na żywo, w oparciu o sugestie publiczności. Na scenie znani i lubiani: Magdalena Prochasek, Kamila Salwerowicz, Michał Kruk, Jan Jakubowski, a akompaniament muzyczny zapewnią Olo Stachowski na akordeonie i Marcin Sosiński na pianinie. Bilety kosztują 50 zł i są dostępne w kasie teatru.
Walentynkowy deser
Wesoły wdowiec, komedia, 16.02
Jeśli na Walentego macie już inne plany, ale potrzebujecie czegoś na deser – z pomocą przyjdzie komedia „Wesoły wdowiec”, napisana na podstawie serialu „Tom, Dick & Harriet”. Szczęśliwy wdowiec Thomas przyjeżdża do Londynu, by po latach spędzonych na wsi zakosztować wielkomiejskiego życia, zwłaszcza „by night”. To nie spotyka się z aprobatą syna i synowej, którym Thomas spadł na głowę. Nocne manewry starszego pana, niewyjaśniona sprawa spadkowa, a do tego seria farsowych zdarzeń – to przepis na dobrą komedię. W rolach głównych występują: Dominika Hudziec, Agata Małycha-Szczypuła, Marzena Pilawska, Adrianna Zuchmańska, Jakub Jakubiec i Witold Łuczyński. Bilety w cenie 70 zł dostępne w kasie teatru.
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.