Komunikaty PR

Warszawa: 100 bezpłatnych badań PSA czeka na mężczyzn

2024-11-18  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations

ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl

Co roku w Polsce odnotowuje się nawet 18 tys. nowych zachorowań na raka prostaty! Codziennie diagnozę słyszy ponad 40 mężczyzn. W walce z nowotworem, który jest obecnie jednym z najczęściej diagnozowanych wśród panów, kluczowa jest profilaktyka. Na tę jednak wciąż ciężko namówić wielu mężczyzn.

Pomóc może w tym akcja prozdrowotna, która już w sobotę, 23 listopada, odbędzie się w Galerii Północnej w Warszawie. Przed głównym wejściem do obiektu stanie BADABUS, czyli mobilny gabinet diagnostyczny Fundacji Kwiat Kobiecości. Czekać w nim będzie aż 100 bezpłatnych badań PSA całkowitego. Skorzystać z nich mogą mężczyźni niezależnie od wieku.

PSA to badanie z krwi, dzięki któremu oznacza się stężenie swoistego antygenu gruczołu krokowego. Diagnostyka ta jest stosowana w celu monitorowania zdrowia stercza, w tym zwłaszcza wczesnego wykrywania raka prostaty oraz innych schorzeń, np. łagodnego rozrostu prostaty (BPH) czy stanu zapalnego. Podwyższony poziom PSA to wskazanie do wizyty u urologa i do dalszej diagnostyki.

– Listopad to miesiąc świadomości męskich nowotworów, w tym raka prostaty. Jest to więc idealny moment, aby zadbać o zdrowie i zdecydować się na proste badanie, jakim jest oznaczenie PSA. Zachęcamy do tego każdego mężczyznę, niezależnie od tego, czy występują u niego niepokojące objawy, czy też nie. Zawsze warto sprawdzić, czy wszystko jest w porządku, zwłaszcza, że wizyta w BADABUSIE trwa tylko kilka minut – zachęca Barbara Andrzejewska, marketing manager Galerii Północnej.

Badanie PSA jest zalecane u mężczyzn po 50. roku życia. Z dostępnych w BADABUSIE mogą jednak skorzystać także młodsi mężczyźni. Po diagnostykę powinni sięgnąć szczególnie panowie, u których w rodzinie pojawiały się przypadki raka prostaty, a także mężczyźni, którzy odczuwają trudności przy oddawaniu moczu.

Do samego badania należy się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim trzeba unikać ejakulacji na 48 godzin przed wizytą. Warto także ograniczyć aktywność fizyczną, zwłaszcza jazdę na rowerze, intensywne ćwiczenia nóg czy bieganie. Przed oznaczeniem PSA należy także unikać badania per rectum oraz innych zabiegów na prostacie. Nie wolno także spożywać alkoholu. Na badanie najlepiej zgłosić się na czczo. Warto również poinformować o przyjmowanych lekach, zwłaszcza tych stosowanych przy przerostach prostaty.

Badania będą wykonywane w godzinach od 10.00 do 16.00 lub do wyczerpania puli. BADABUS parkować będzie przed Galerią Północną od strony ulicy Trakt Nadwiślański.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Guarana Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Mężczyzna Wąsy, broda i otwarty dialog – jak SOFTSWISS wspiera inicjatywę Movember Biuro prasowe
2024-11-21 | 13:10

Wąsy, broda i otwarty dialog – jak SOFTSWISS wspiera inicjatywę Movember

Tegoroczny Movember przebiega pod hasłem "Talk It Out! Act It Out!" i zachęca pracowników do otwartej dyskusji na temat zdrowia psychicznego i wzajemnego wspierania się. Męska
Mężczyzna Zdrowie to nie siara! “Zdrowe Porty” - wydarzenie o zdrowiu mężczyzn w Sopocie
2024-11-06 | 11:00

Zdrowie to nie siara! “Zdrowe Porty” - wydarzenie o zdrowiu mężczyzn w Sopocie

Już 9 listopada w Centrum Kultury Mamuszki w Sopocie odbędzie się pierwsza edycja wydarzenia Zdrowe Porty, poświęconego zdrowiu mężczyzn. Wydarzenie ma na celu zwiększenie
Mężczyzna W listopadzie Medicover przypomina, że warto się badać
2024-11-06 | 08:00

W listopadzie Medicover przypomina, że warto się badać

Mężczyźni rzadziej niż kobiety korzystają z porad lekarza. Zaledwie 55 proc. z nich regularnie się bada. To poważny błąd, gdyż rak prostaty jest najczęstszym nowotworem w tej grupie,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Zbiórki internetowe przestały się już kojarzyć wyłącznie z finansowaniem leczenia. Ludzie zbierają także na podstawowe potrzeby i realizację marzeń

Połowa Polaków wspiera zbiórki charytatywne online – wynika z raportu przygotowanego przez SW Research dla Allegro. Najczęściej przekazujemy datki na pomoc humanitarną związaną z kataklizmami, wsparcie chorych, pomoc dzieciom czy zwierzętom. Jeszcze do niedawna zbiórki internetowe kojarzyły się głównie z finansowaniem terapii czy rehabilitacji dla ciężko chorych, ale coraz częściej ludzie zbierają na podstawowe potrzeby, takie jak żywność czy opał na zimę, ale również na realizację marzeń.