Wcierki – naturalnie! Inspiracje sprzed lat w domowej pielęgnacji włosów.
Festcom
ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl
Złota polska jesień na wsi, zapach ziół, przetworów i słodycz naturalnego miodu. Bzyczenie owadów i śpiew ptaków pośród pól. Piękne wspomnienie! Ale także inspiracja dla codziennej pielęgnacji włosów. Pamiętasz, jak skuteczne były naturalne wcierki, które przygotowywała babcia? Wróć do dobrych zwyczajów prosto z polskich łąk i chruśniaków – przygotuj włosy na jesień.
Czy pamiętasz jesienne pobyty na wsi – spokój, zapach ziół, szum drzew i relaksujący śpiew ptaków? Bajeczne wspomnienie z dawnych lat, prawda? Rodzinne chwile na polskiej wsi to także czas, w którym sięgałyśmy po bogactwa pól, łąk i lasów. Pod czujnym okiem babć i cioć zamieniałyśmy te skarby w składniki domowych wcierek, masek oraz kompresów do włosów, które działały naprawdę wspaniale! Czy po latach czerpanie z tradycyjnej mądrości tego, co najlepsze dla włosów nadal jest możliwe? Oczywiście! Rynek beauty pokochał naturalne wcierki! Szczególnie te inspirowane bogactwem darów polskiej wsi .
SPA dla skóry głowy i pielęgnacja włosów
– Nasze babcie od dziesięcioleci doceniały zbawienne dla skóry głowy działanie wcierek. Od kilku lat zauważamy wielki powrót zainteresowania tymi kosmetykami – zarówno tymi przygotowywanymi w domu, jak i gotowymi, inspirowanymi darami lasów, pól i łąk – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki Sielanka. – Stosowanie wcierki jest bardzo proste. Po umyciu włosów i nałożeniu odżywki lub maski, rozprowadzamy wcierkę po skórze głowy i wmasowujemy, wykonując delikatny masaż. Relaksujemy się, a naturalne składniki wnikają w skórę i odżywiają cebulki włosów oraz pielęgnują fryzurę. Włosy i skóra głowy kochają naturalną pielęgnację, dlatego warto wybierać wcierki oparte na bazie miodu lub sezonowych owoców – dodaje.
Wzmocnienie i normalizacja
Czego szukać we wcierkach? To, oczywiście, zależy od potrzeb naszej skóry głowy i od tego, jaki mamy rodzaj włosów. Eksperci wskazują jednak na „must-have” – To, czego zawsze powinnyśmy szukać w kosmetykach do włosów, to normalizacja i wzmocnienie. Zdrowa skóra głowy i mocne, naturalnie lśniące włosy to podstawa. Pomogą nam w tym wcierki. Warto wrócić w domowym SPA do dobrych, naturalnych tradycji naszych babć. Marka Sielanka proponuje wcierki do włosów, które oparte są na kompozycji aktywnych, naturalnych ekstraktów stosowanych od pokoleń. Malina wzmacnia włosy, miód bardzo skutecznie je normalizuje, a jeżyna podkreśla blond refleksy. Te właściwości, pochodzące prosto z natury, są bezcenne przez cały rok – mówi Agnieszka Kowalska.
Spa dla włosów i… dla ducha!
Pielęgnacja włosów w okresie jesiennym wymaga szczególnie kompleksowego podejścia, a zatem: naturalnego szamponu i dobrej maski lub odżywki. Ten duet idealnie uzupełni wcierka inspirowana bogactwem polskich pól, lasów i łąk. Skuteczna i… no właśnie – przyjemna dla zmysłów! Pamiętasz, jak bajecznie pachniały wcierki i maski przygotowywane przez nasze babcie i ciocie? Jeśli chcesz znaleźć się choć na chwilę w malinowym chruśniaku lub przypomnieć sobie zapach prawdziwego, wiejskiego miodu, włącz do swojego codziennego rytuału zapachy, które przywiodą Ci na myśl pozytywne wspomnienia. W codziennym natłoku obowiązków, 15 minut dziennie „tylko dla siebie” może czynić cuda – dla ciała (a ściślej mówiąc, włosów) i dla ducha! Tak działa natura…
Produkty
Wcierka do skóry głowy i włosów WZMACNIAJĄCA
Dziewczyna jak malina!
Wzmacniająca kuracja do włosów zniszczonych, z tendencją do rozdwojonych końcówek, o niebanalnym zapachu soczystej maliny.
Formuła oparta o czyste składniki botaniczne, takie jak olej z pestek malin, ekstrakty z rzodkiewki i bazylii, wykazuje szerokie spektrum działania. Pomaga odżywić i zregenerować skórę głowy oraz włosy, a dodatkowo wygładza je od nasady aż po same końce. Regularnie stosowana odbudowuje strukturę włosa, przywraca pełen blask, nadając im zdrowy wygląd.
Pojemność: 100 ml
Cena: 8,90 zł
Inne wcierki do włosów Sielanka
- Wcierka do skóry głowy i włosów NORMALIZUJĄCA, Kraina mlekiem i miodem płynąca
- Wcierka do skóry głowy i włosów POBUDZAJĄCA WZROST WŁOSÓW, Leśna jeżyna

3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.