Wielka Gala SARP i rozstrzygnięcie konkursu Dyplom Roku 2020.
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Już niebawem, 9 października podczas uroczystej Gali Stowarzyszenia Architektów Polskich zostaną ogłoszone wyniki czterech konkursów organizowanych i wspieranych przez SARP. Tego dnia poznamy m.in. laureatów 56. edycji Konkursu o Doroczną Nagrodę SARP im. Zbyszka Zawistowskiego Dyplom Roku. Wydarzenie będzie można obejrzeć online na facebookowym profilu Stowarzyszenia Architektów Polskich.
Stowarzyszenie Architektów Polskich ma przyjemność zaprosić na uroczystą galę, podczas której poznamy zwycięzców następujących konkursów:
- 3. edycji Konkursu „Przestrzeń Wspólna jest Wartością” – organizowanego przez Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki
- 3. edycji Konkursu Architektury Ceglanej – organizowanego przez Związek Pracodawców Ceramiki Budowlanej
- 56. edycji Dorocznej Nagrody SARP im. Zbyszka Zawistowskiego – Dyplom Roku 2020 – za najlepszy projekt dyplomowy na studiach magisterskich w 2019 w Polsce
- 38. edycji Nagrody SARP 2020 – za najlepszy obiekt architektoniczny zrealizowany do końca 2019 w Polsce
Wydarzenie odbędzie się 9 października o godz. 16:00 na ul. Foksal 2, jednak ze względu na aktualną sytuację w kraju będzie w nim uczestniczyć ograniczona liczba osób.
Z myślą o pozostałych zainteresowanych, SARP organizuje transmisję spotkania na żywo, na facebookowym profilu SARP.
DYPLOM ROKU SARP 2020
Tego wieczoru poznamy laureatów konkursu Dyplom Roku SARP 2020. Nagroda przyznawana od 1964 roku, początkowo nazwana Nagrodą SARP im. Architektów Stanisława Nowickiego i Stanisława Skrypija, a od 2000 roku nosi nazwę Doroczna Nagroda SARP im. Zbyszka Zawistowskiego Dyplom Roku i jest uhonorowaniem najlepszych prac dyplomowych, wykonanych na Wydziałach Architektury polskich uczelni.
Po raz pierwszy w historii konkurs ten jest wspierany przez dwóch szwajcarskich Partnerów – firmę Geberit i Schindler. Patronatu honorowego nad konkursem udzieliła Ambasada Szwajcarii, a laureat oprócz nagrody pieniężnej otrzyma zaproszenie na 6-tygodniową praktykę w szwajcarskim biurze architektonicznym Chaspera Schmidlina.
Ostateczne wyłonienie zwycięzców zostanie poprzedzone prezentacją 8 października, podczas której autorzy prac nominowanych do finału będą mieli okazję przedstawić swoje prace dyplomowe członkom Sądu Konkursowego w składzie: Juraj Hermann – Prezes SAS (Stowarzyszenia Architektów Słowackich), Agnieszka Kalinowska-Sołtys – APA Wojciechowski, Marta Sękulska-Wrońska – WXCA, Robert Konieczny – KWK Promes, Biś Lisowski – Prezes SARP; Przemo Łukasik – medusa group, Przemysław Powalacz – Geberit Polska, Piotr Śmierzewski – Analog, Paweł Wierzbicki – Schindler Polska
Nagrodzone prace będzie można zobaczyć na wystawie pokonkursowej w Pawilonie Wystawowym SARP przy ul. Foksal 2 w dniach od 10. do 18. października br. w godz. 10:00 – 18:00
Mecenasi konkursu: Geberit Polska, Schindler Polska.
Link do transmisji: https://www.facebook.com/events/795131891301550
Więcej informacji na www.sarp.pl
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Jakub Rzeźniczak: Z szacunku dla żony odmówiłem udziału w „Tańcu z gwiazdami”. Do programu „Mówię Wam” nie pójdę ze względu na prowadzącego
Nie tylko producenci TVN-u chcieli widzieć w swoim formacie Jakuba Rzeźniczaka. Walczył o niego również Polsat, proponując mu udział w nowej edycji „Tańca z gwiazdami”. Były piłkarz nie wystąpi jednak na parkiecie, bo jak podkreśla, w tym momencie nie czułby się komfortowo w tym programie. Nie chce bowiem prowokować dwuznacznych sytuacji i dostarczać swojej żonie powodów do niepokoju czy zazdrości.
Konsument
Będzie ubywać mięsa na stołach Polaków. Eksperci radzą ograniczyć spożycie nawet o dwie trzecie
Produkcja zwierzęca nie zniknie, ale będzie musiała zostać ograniczona – oceniają eksperci rynku żywności i podkreślają, że przemawiają za tym zarówno względy zdrowotne, jak i środowiskowe. Obecnie przeciętny Polak zjada ok. 75 kg mięsa rocznie, a wskazywana przez dietetyków zdrowa granica to ok. 20–25 kg.
Podróże
Radosław Majdan: W ferie jedziemy z chłopcami w góry. Nie umiem jeździć na nartach i nie ciągnie mnie na stok
W przerwie między nagraniami do różnych projektów telewizyjnych i internetowych były piłkarz, a obecnie komentator sportowy wybiera się na odpoczynek. W planach są dwa kierunki: najpierw zagraniczny kurort narciarski, a później jakieś egzotyczne miejsce. Radosław Majdan zaznacza jednak, że sam nie potrafi jeździć na nartach, bo jako zawodowy sportowiec miał zapisane w kontrakcie, że nie może ryzykować na stoku. Ten wyjazd organizuje jednak z myślą o synach i ma nadzieję, że najmłodszy Heniu też szybko połknie bakcyla jak jego bracia.