Wielki powrót zawodów crosstreningowych dla osób z niepełnosprawnościami
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
Po 5 latach, od ostatniej edycji Workout Battle, Fundacja Avalon wraca do organizacji zawodów crosstreningowych! Już 27 kwietnia, w hali Decepticon Gym przy ulicy Sadowej 4 w Warszawie (Wesoła), zawodnicy z niepełnosprawnościami wezmą udział w niezwykle emocjonującej przygodzie sportowej. Projekt Avalon Extreme przygotował również zadanie specjalne dla wszystkich osób sprawnych, które będą chciały wziąć udział w wydarzeniu, członków rodzin zawodników, zaprzyjaźnionych sportowców oraz influencerów!
Etapy Workout Battle 2024
Zawody crosstreningowe Fundacji Avalon są podzielone na trzy etapy – 2 eliminacyjne i 1 finałowy. W pierwszym uczestnicy będą starać się wykonać zestaw ćwiczeń w jak najszybszym czasie. W kolejnym etapie zawodnicy w przeciągu 6 minut będą musieli wykonać jak największą ilość powtórzeń ćwiczeń.
Osoby z najlepszym czasem zakwalifikują się do ścisłego finału i powalczą o atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe. Regulamin zawodów znajduję się na stronie internetowej.
To kolejny wielki powrót w historii Avalon Extreme! Po 5 latach do naszego kalendarza wydarzeń wraca kultowa impreza Workout Battle. To świetna okazja do sprawdzenia swojej siły, wytrzymałości i kondycji. Edycje poprzednich lat udowodniły, że nie brakuje śmiałków do zmierzenia się z trudnymi workoutami. Mamy nadzieję, że w tym roku frekwencja zawodników będzie jeszcze większa i spędzimy świetny dzień w duchu sportowej rywalizacji. - Aleksandra Kogut, kierowniczka Avalon Extreme.
Crosstrening dla wszystkich
Fundacja Avalon dba o to, aby każde wydarzenie było jak najbardziej dostępne. Dlatego też zawody crossfitowe Workout Battle 2024 odbędą się z podziałem na 3 kategorie: zawodnicy z paraplegią, zawodnicy z tetraplegią i zawodnicy z pozostałymi rodzajami niepełnosprawności - open OzN. W każdej z kategorii oddzielnie będą startować kobiety i mężczyźni. Wystarczy do 21 kwietnia zgłosić się poprzez formularz online i wziąć udział w tej sportowej rywalizacji!
Dodatkowo chętne osoby będą mogły podczas imprezy wziąć udział w zadaniu specjalnym. Zgłoszenia do tego zadania będą przyjmowane mailowo na adres: extreme@fundacjaavalon.pl
Fundacja zachęca osoby z niepełnosprawnościami do zapisów na to wyjątkowe wydarzenie, a pozostałych do aktywnego kibicowania zawodnikom!

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści
Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Problemy społeczne
Dla większości Polaków praca to obowiązek. Tylko niewielka część czuje satysfakcję z wykonywanych zadań

Z danych SW Research i Runaways wynika, że 80 proc. Polaków nie czuje pasji do swojej pracy, a 77 proc. nie widzi sensu w wykonywanych obowiązkach. Prowadzi to do wzrostu poziomu stresu i wypalenia zawodowego, co powoduje, że na życie prywatne nie mamy już energii. Work–life balance, ważny zwłaszcza dla młodszych pokoleń, jest trudny do osiągnięcia. Dodatkowo rozwój nowych technologii i modeli pracy powoduje coraz większe zacieranie różnic między czasem wolnym a pracą.
Gwiazdy
Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci

Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.