WIELKIE OTWARCIE TICHAUER ART GALLERY W BROWARZE OBYWATELSKIM W TYCHACH
Face it
Bagatela 10
02-003 Warszawa
j.owsianko|agencjafaceit.pl| |j.owsianko|agencjafaceit.pl
+48 503 543 876
www.agencjafaceit.pl
W sobotę 26 września odbędzie się jedno z najważniejszych, tegorocznych wydarzeń w dziedzinie sztuki: wielkie otwarcie Tichauer ART GALLERY w Browarze Obywatelskim w Tychach.
Na ponad 2 000 m2 zostanie udostępnione miejsce do prezentacji szeroko pojętej sztuki współczesnej - malarstwa, grafiki, fotografii, rzeźby, mody i multimediów oraz przestrzeń do realizacji twórczych pasji młodych artystów, z szeroką ofertą edukacyjną i na potrzeby działalności kulturalnej. Uroczysta gala otwarcia Tichauer ART GALLERY zostanie połączona z Industriadą, czyli świętem Szlaku Zabytków Techniki i zarazem największym festiwalem dziedzictwa przemysłowego w naszej części Europy.
Na terenie dawnej warzelni oraz leżakowni, w zabytkowej części kompleksu Browaru Obywatelskiego powstaje bardzo wyjątkowa inicjatywa, w postaci wszechstronnego centrum sztuki współczesnej, w którym prowadzona będzie działalność w zakresie edukacji artystyczno-multimedialnej i wspierania kultury. Tichauer ART GALLERY to bijące serce tego centrum, które ożywi XIX-wieczną architekturę i gdzie będzie można posmakować i dotknąć sztuki współczesnej w jej rozmaitych formach, ujętej w wystawy stałe i czasowe, wernisaże, konferencje, warsztaty i plenery twórcze.
- Naszym celem i marzeniem jest, aby galeria Tichauer ART GALLERY stała się atrakcyjnym punktem artystyczno-turystycznym na mapie Śląska i nowoczesnym miejscem spotkań z kulturą, podnoszącym jakość spędzania wolnego czasu. Chcemy stworzyć nowoczesną placówkę kultury, która będzie tętniła życiem, stymulowała lokalną społeczność oraz promowała liczne inicjatywy artystyczne twórców z całej Polski. Dlatego nasze przestrzenie twórcze otwierają swoje drzwi dla kreatywnych artystów, także tych nieprofesjonalnych, oraz promotorów, mecenasów i miłośników sztuk - mówi Monika Chomiuk, Kierownik Działu Marketingu i Manager Projektu Tichauer.
Na otwarciu Tichauer ART GALLERY będzie można zobaczyć wystawę malarstwa i technik mieszanych, a wśród nich prace Iwony Cegły, Jacka Gowika, Niki Jaworowskiej-Duchlińskiej, Kasi Korus, Agnieszki Kuśpiel, Pauliny Niemczyk, Anny Lupy-Suchy, Barbary Pałki-Winek, Maggie PIU, Izabeli Wądołowskiej, wystawę technik graficznych i dzieła Bartłomieja Belniaka, Krystyny Szwajkowskiej i Witolda Winka, wystawę fotografii Dany Sobolewskiej i Doroty Ziętek, rzeźby Macieja Marschalla i Marty Mulawy oraz kreacje modowe projektu Grażyny Pander-Kokoszki.
Na uroczystej gali otwarcia Tichauer Art Gallery pojawią się najważniejsi przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, m.in. Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Urzędu Miasta Tychy, instytucji promujących kulturę i sztukę, stowarzyszeń kulturalnych oraz artyści i twórcy indywidualni.
Plan otwarcia:
12.00 Strefa gastronomiczna i muzyczna
12.00-15.00 Tropami utopków – fabularyzowane zwiedzanie Browaru Obywatelskiego
12.30-16.00 Warsztaty rękodzieła
12.30-16.15 Węglem i kredą malowane
12.30-15.30 Warsztaty florystyczne
17:30 Oficjalne przecięcie wstęgi i otwarcie Tichauer ART GALLERY wraz z wernisaż wystawy malarstwa, grafik i rzeźby
18:15 Wykład na temat sztuki współczesnej dla zaproszonych gości
19:00 Koncert Marcin Wyrostek & AUKSO
20:45 Koncert Mery Spolsky
22:00 Pokaz mappingu
Wstęp jest bezpłatny, jedynie cena biletu na warsztaty rękodzieła - 5 PLN za dziecko, cena za bilet na warsztaty florystyczne - 30 PLN za uczestnika. Na wszystkie warsztaty obowiązuje wcześniejsza rezerwacja (kontakt do rezerwacji - tel. 601 889 377, e-mail: marketing@browarobywatelski.pl)
Data: sobota 26 września w godz. 12:00-22:00
Adres: Browar Obywatelski, ul. Browarowa 21, Tychy
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: W tym kraju aktorzy są na końcu przewodu pokarmowego. Nikt nas nie broni, nie mamy związków zawodowych jak w USA
Aktorka nie szczędzi gorzkich słów pod adresem środowiska polskich filmowców. Jest rozgoryczona tym, że w branży nie można na nikogo liczyć nawet wtedy, kiedy dochodzi do utraty pracy, mobbingu czy nadużyć finansowych. Artyści się nie wspierają, a rywalizacja o role i obawa przed konsekwencjami wyrażania krytyki wobec reżyserów czy producentów powodują, że atmosfera jest niezwykle napięta. Joanna Kurowska zwraca też uwagę na konieczność przeprowadzenia reformy Zawiązku Artystów Scen Polskich. Jej zdaniem to sztuczny twór, który w rzeczywistości nie dba o aktorów, nie broni ich praw i interesów.
Prawo
Coraz więcej rodziców odmawia zaszczepienia dzieci. Statystyki mogłoby poprawić ograniczenie dostępu do żłobków i przedszkoli
W ciągu ostatnich kilku lat liczba uchyleń od szczepień obowiązkowych dzieci i młodzieży zwiększyła się prawie dwukrotnie – z 48,6 tys. w 2019 roku do 87,3 tys. w 2023 roku – wynika z danych NIZP PZH-PIB. W efekcie coraz więcej zapomnianych chorób powraca i rośnie liczba zachorowań m.in. na odrę czy krztusiec. Wraz rosnącym odsetkiem odmów powracają pomysły, by uzależnić od szczepień miejsce w żłobku czy przedszkolu, ale eksperci podkreślają, że potrzebna jest przede wszystkim edukacja rodziców.
Media
Karolina Pilarczyk: W nowym programie każdy z nas potrzebował pomocy medycznej. Ja straciłam kawałeczek palca
Drifterka podkreśla, że niektóre zadania w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” były na tyle wymagające, że kończyły się kontuzjami i urazami. Karolina Pilarczyk zaznacza, że największą motywacją była dla niej możliwość zmierzenia się z uznanymi sportowcami, których podziwia od lat. Ma też świadomość, że różni się od pozostałych uczestników formatu, ponieważ jej dyscyplina koncentruje się nie na przygotowaniu fizycznym, ale na umiejętności prowadzenia samochodu wyścigowego, gdzie kluczowe są refleks, panowanie nad emocjami i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji.