Wieszak w centrum uwagi
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Wolnostojący wieszak w pokoju czy sypialni to czasem konieczność i jedyny sposób na dodatkowe miejsce do przechowywania garderoby. Można go jednak, wraz z wiszącymi na nim ubraniami, wykorzystać jako niebanalny element wystroju i celowy zabieg dekoratorski. Oto kilka koncepcji stylizacyjnych pokazujących, jak osiągnąć ten efekt we wnętrzach o różnym charakterze.
W pokoju urządzonym w stonowanej stylistyce, na tle ścian pomalowanych delikatnym odcieniem Lychee z palety Tikkurila Off-White, czarny wieszak będzie stanowił niejako ramę obrazu, tworzonego przez ubrania w intensywnych kolorach. Cienkie stalowe rurki wieszaka, współgrające z nowoczesną konstrukcją lampy podłogowej, w naturalny sposób wpiszą się w charakter wnętrza stanowiąc ozdobę zamykającą różnorodną kolorystykę ubrań w spójną klamrę.
Czy wolnostojący wieszak, kojarzony z luźnym i niezobowiązującym stylem, może się sprawdzić we wnętrzu glamour? Tak! Niezbyt wysoki stelaż niemal zupełnie wtopi się w jasne barwy eleganckiej sypialni, jeśli tylko zarówno on sam, jak i zawieszone na nim ubrania będą w podobnych białych i pastelowych barwach. W zestawieniu z ozdobioną sztukateriami ścianą w odcieniu Bone oraz szykownymi dodatkami, jak lustro w złotej ramie czy misterny żyrandol, zamiast chaosu niepochowanych ubrań, powstanie przemyślany efekt luksusu z nutą dekadencji.
Biały stojak na ubrania oraz dobrane kolorystycznie wieszaki harmonijnie wkomponują się też w nowoczesną świetlistą sypialnię. Wysoki stelaż ustawiony w rogu pomieszczenia będzie funkcjonalnym gadżetem i stanie się niemal niewidoczny we wnętrzu, w którym główny ton kolorystyczny nadaje biel ścian 1950 farby Tikkurila Optiva Matt 5. Wybijającymi się elementami, zapewniającymi subtelne przełamanie monochromatyczności aranżacji, będą silniejsze kolorystycznie dodatki, jak ciemna narzuta, czarno-białe grafiki oraz soczysta zieleń roślin.
Więcej pomysłów na aranżacje wnętrz w bieli można znaleźć na stronie https://tikkurila.pl/wnetrza-w-tonacjach-bieli

Jesienne aranżacje wnętrz

Łazienka doprawiona szczyptą kobiecości. Tak mieszka architektka Anna Koszela

Szczotkowany GunMetal – designerski sposób na łazienkę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Dietetycy zalecają włączenie margaryny do codziennego menu jako element profilaktyki zdrowotnej. Zastąpienie nią masła może znacząco obniżyć spożycie tłuszczów nasyconych
Tłuszcze są niezbędnym składnikiem odżywczym, bo dostarczają potrzebnej energii i pomagają wchłaniać witaminy A, D i E. W diecie ważna jest jednak nie tyle sama ilość, co jakość spożywanego tłuszczu. Zastąpienie nasyconych kwasów tłuszczowych wielo- i jednonienasyconymi znacząco zmniejsza więc ryzyko zaburzeń lipidowych czy rozwoju miażdżycy, prowadzących do problemów z sercem. Dlatego dietetycy zachęcają, by stosować margaryny, które pozwalają ograniczyć spożycie tłuszczów nasyconych nawet o połowę.
Gwiazdy
Aneta Glam-Kurp: Za Caroline Derpienski ktoś stoi i nią steruje, żeby zrobić z niej maszynkę do pieniędzy. Uznali, że można sobie kpić z Polaków i wpychać im bzdury o Miami

Znana z programu „Żony Miami” Aneta Glam-Kurp od jakiegoś czasu jest w medialnym konflikcie z Caroline Derpienski. Mieszkanki Florydy nie szczędzą sobie słów krytyki. Zdaniem Glam-Kurp popularna ostatnio influencerka świadomie kłamie, a swoimi wypowiedziami prowokuje, bo ma w tym jakiś określony cel. Co więcej według niej Derpienski tylko pozornie gra pierwsze skrzypce. Z tyłu dyryguje nią ktoś dużo mądrzejszy.
Farmacja
Ryzyko śmierci z powodów anestezjologicznych jest dziś praktycznie zerowe. W szpitalach rośnie jednak liczba zakażeń i powikłań pooperacyjnych

Dzięki wyśrubowanym standardom wypracowywanym w ostatnich dekadach anestezjologia jest dziś jedną z najbezpieczniejszych dziedzin medycyny. Mimo to problem powikłań okołooperacyjnych narasta z powodu rosnącej liczby zakażeń szpitalnych. To zaś drastycznie pogarsza rokowania pacjentów po zabiegach operacyjnych. – Trzy obszary, w których bezpieczeństwo pacjenta i optymalizacja leczenia może być poprawiona, to właśnie zakażenia, prawidłowa farmakoterapia i prawidłowa diagnostyka obrazowa – wskazuje anestezjolog, prof. Janusz Andres. Jak podkreśla, potrzebna jest dyskusja ekspertów różnych specjalizacji, która przyczyniłaby się do rozwiązania obecnych problemów i ogólnej poprawy bezpieczeństwa hospitalizowanych pacjentów.