Wieszak w centrum uwagi
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Wolnostojący wieszak w pokoju czy sypialni to czasem konieczność i jedyny sposób na dodatkowe miejsce do przechowywania garderoby. Można go jednak, wraz z wiszącymi na nim ubraniami, wykorzystać jako niebanalny element wystroju i celowy zabieg dekoratorski. Oto kilka koncepcji stylizacyjnych pokazujących, jak osiągnąć ten efekt we wnętrzach o różnym charakterze.
W pokoju urządzonym w stonowanej stylistyce, na tle ścian pomalowanych delikatnym odcieniem Lychee z palety Tikkurila Off-White, czarny wieszak będzie stanowił niejako ramę obrazu, tworzonego przez ubrania w intensywnych kolorach. Cienkie stalowe rurki wieszaka, współgrające z nowoczesną konstrukcją lampy podłogowej, w naturalny sposób wpiszą się w charakter wnętrza stanowiąc ozdobę zamykającą różnorodną kolorystykę ubrań w spójną klamrę.
Czy wolnostojący wieszak, kojarzony z luźnym i niezobowiązującym stylem, może się sprawdzić we wnętrzu glamour? Tak! Niezbyt wysoki stelaż niemal zupełnie wtopi się w jasne barwy eleganckiej sypialni, jeśli tylko zarówno on sam, jak i zawieszone na nim ubrania będą w podobnych białych i pastelowych barwach. W zestawieniu z ozdobioną sztukateriami ścianą w odcieniu Bone oraz szykownymi dodatkami, jak lustro w złotej ramie czy misterny żyrandol, zamiast chaosu niepochowanych ubrań, powstanie przemyślany efekt luksusu z nutą dekadencji.
Biały stojak na ubrania oraz dobrane kolorystycznie wieszaki harmonijnie wkomponują się też w nowoczesną świetlistą sypialnię. Wysoki stelaż ustawiony w rogu pomieszczenia będzie funkcjonalnym gadżetem i stanie się niemal niewidoczny we wnętrzu, w którym główny ton kolorystyczny nadaje biel ścian 1950 farby Tikkurila Optiva Matt 5. Wybijającymi się elementami, zapewniającymi subtelne przełamanie monochromatyczności aranżacji, będą silniejsze kolorystycznie dodatki, jak ciemna narzuta, czarno-białe grafiki oraz soczysta zieleń roślin.
Więcej pomysłów na aranżacje wnętrz w bieli można znaleźć na stronie https://tikkurila.pl/wnetrza-w-tonacjach-bieli

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.