Wiosenna pielęgnacja – o czym warto pamiętać?
Powoli zaczynamy wyglądać już wiosny. Z utęsknieniem czekamy, aż na termometrach słupki rtęci powędrują do góry, a zamiast pochmurnej pogody na niebie pojawi się długo wyczekiwane słońce. Warto jednak skorzystać z tych ostatnich pochmurnych tygodni, aby skutecznie zadbać o skórę twarzy. To bowiem idealny moment na szereg różnych zabiegów.
Od początku – nawodnienie
Zanim kilka podpowiedzi dotyczących tego, jaki zabieg wykonać w okresie luty – marzec, małe przypomnienie. Aby skórę skutecznie zregenerować, aby stymulować odpowiednie wchłanianie przez nią składników odżywczych, trzeba zadbać o jej nawodnienie. Niestety w okresie jesienno-zimowym zdarza się nam o tym zapominać. Warto więc zadbać o nieco większe spożycie wody mineralnej, naturalnych soków, ziołowych herbat, naparów. Bez wody żadne zabiegi nie zdziałają cudów. Efekt nawodnienia możesz jeszcze wzmocnić za pomocą odpowiedniego serum czy kremu. Drogeria internetowa z dermokosmetykami ma w tym zakresie szeroką ofertę. Warto z niej skorzystać. Pamiętaj jednak, że nic nie zastąpi nawodnienia od środka!
Przygotowania do wiosny czas zacząć
Obecnie mamy idealny czas na to, by przeprowadzić szereg zabiegów, które sprawią, że nasza skóra wiosną i latem będzie się świetnie prezentować. Luty i marzec to świetny moment na zabiegi złuszczania i stymulacji głębokiej regeneracji naskórka. W gabinecie kosmetycznym możesz teraz wykonać:
- głębokie złuszczanie kwasami (zabieg idealny przy tendencji do powstawania zaskórników i innego rodzaju niedoskonałości, ratunek dla skóry tłustej i mieszanej),
- oczyszczanie wodorowe w połączeniu z kwasami,
- dermapen – zabieg mikronakłuwania, który stymuluje skórę do głębokiej odnowy,
- mezoterapia igłowa – zabieg dedykowany do nawilżenia i kondycjonowania skóry,
- mezoterapia osoczem bogatopłytkowym,
- mikrodermabrazja – głębokie złuszczanie naskórka,
- laserowe usuwanie przebarwień,
- laserowe zamykanie naczynek.
Oczywiście zabieg powinien być dobrany do konkretnych potrzeb skóry. Zawsze warto skorzystać z konsultacji z kosmetologiem, który podpowie, co da najlepsze efekty. Trzeba liczyć się również z tym, że część zabiegów wykonywana powinna być w serii 2, 3, czasem 4 zabiegów ponawianych we właściwym odstępie czasu, co pozwoli na uzyskanie optymalnych efektów. Przy większości konieczne jest stosowanie filtrów (tak, nosimy je nie tylko latem, lecz także zimą, najlepiej przez cały rok), a także uzupełnienie odpowiednio dobraną pielęgnacją domową, szczególnie wieczorną (z bogatym, odżywczym serum, maską na twarz, olejkiem do twarzy czy kremem o bogatym składzie). Za taką pielęgnację skóra wiosną i latem podziękuje nam perfekcyjnym wyglądem.
Źródło informacji: Ziko Dermo
Materiał promocyjny

3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.