Wiosenna pielęgnacja – o czym warto pamiętać?
Powoli zaczynamy wyglądać już wiosny. Z utęsknieniem czekamy, aż na termometrach słupki rtęci powędrują do góry, a zamiast pochmurnej pogody na niebie pojawi się długo wyczekiwane słońce. Warto jednak skorzystać z tych ostatnich pochmurnych tygodni, aby skutecznie zadbać o skórę twarzy. To bowiem idealny moment na szereg różnych zabiegów.
Od początku – nawodnienie
Zanim kilka podpowiedzi dotyczących tego, jaki zabieg wykonać w okresie luty – marzec, małe przypomnienie. Aby skórę skutecznie zregenerować, aby stymulować odpowiednie wchłanianie przez nią składników odżywczych, trzeba zadbać o jej nawodnienie. Niestety w okresie jesienno-zimowym zdarza się nam o tym zapominać. Warto więc zadbać o nieco większe spożycie wody mineralnej, naturalnych soków, ziołowych herbat, naparów. Bez wody żadne zabiegi nie zdziałają cudów. Efekt nawodnienia możesz jeszcze wzmocnić za pomocą odpowiedniego serum czy kremu. Drogeria internetowa z dermokosmetykami ma w tym zakresie szeroką ofertę. Warto z niej skorzystać. Pamiętaj jednak, że nic nie zastąpi nawodnienia od środka!
Przygotowania do wiosny czas zacząć
Obecnie mamy idealny czas na to, by przeprowadzić szereg zabiegów, które sprawią, że nasza skóra wiosną i latem będzie się świetnie prezentować. Luty i marzec to świetny moment na zabiegi złuszczania i stymulacji głębokiej regeneracji naskórka. W gabinecie kosmetycznym możesz teraz wykonać:
- głębokie złuszczanie kwasami (zabieg idealny przy tendencji do powstawania zaskórników i innego rodzaju niedoskonałości, ratunek dla skóry tłustej i mieszanej),
- oczyszczanie wodorowe w połączeniu z kwasami,
- dermapen – zabieg mikronakłuwania, który stymuluje skórę do głębokiej odnowy,
- mezoterapia igłowa – zabieg dedykowany do nawilżenia i kondycjonowania skóry,
- mezoterapia osoczem bogatopłytkowym,
- mikrodermabrazja – głębokie złuszczanie naskórka,
- laserowe usuwanie przebarwień,
- laserowe zamykanie naczynek.
Oczywiście zabieg powinien być dobrany do konkretnych potrzeb skóry. Zawsze warto skorzystać z konsultacji z kosmetologiem, który podpowie, co da najlepsze efekty. Trzeba liczyć się również z tym, że część zabiegów wykonywana powinna być w serii 2, 3, czasem 4 zabiegów ponawianych we właściwym odstępie czasu, co pozwoli na uzyskanie optymalnych efektów. Przy większości konieczne jest stosowanie filtrów (tak, nosimy je nie tylko latem, lecz także zimą, najlepiej przez cały rok), a także uzupełnienie odpowiednio dobraną pielęgnacją domową, szczególnie wieczorną (z bogatym, odżywczym serum, maską na twarz, olejkiem do twarzy czy kremem o bogatym składzie). Za taką pielęgnację skóra wiosną i latem podziękuje nam perfekcyjnym wyglądem.
Źródło informacji: Ziko Dermo
Materiał promocyjny
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę
Wokalistka podkreśla, że wiele lat pracowała na to, żeby być w miejscu, w którym jest teraz, i robić to, co kocha. Tworzenie muzyki i koncertowanie to dla niej nie tylko praca, ale i pasja, z którą zawsze będzie związana. Luna zdradza też, że co prawda czuje potrzebę eksploracji innych swoich umiejętności, takich jak taniec czy gotowanie, i czasami marzy o radykalnej zmianie swojego życia, ale nie mogłaby porzucić całego dotychczasowego dorobku artystycznego. Nie wyklucza natomiast, że kiedyś wyreżyseruje jakiś film albo napisze powieść.
Gwiazdy
Jakub Rzeźniczak: Z Radkiem Majdanem mamy dużo tematów do rozmowy. Jest świetnym współlokatorem, ale trochę ciężko się przy nim spało
Podczas realizacji zdjęć do programu „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” w Grecji Jakub Rzeźniczak mieszkał w pokoju z Radosławem Majdanem. Ucieszyło go to, bo w wolnych chwilach mogli wymieniać swoje spostrzeżenia dotyczące aktualnej sytuacji w piłce nożnej. Miał też okazję się przekonać, czy mąż Małgorzaty Rozenek również jest perfekcyjnym panem domu. Niestety byłemu bramkarzowi zdarzało się chrapać, co przełożyło się na bezsenne noce Jakuba Rzeźniczaka.
Ochrona środowiska
Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić
Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.