„Wizjonerskie piątki” w TNT
Nawet najdroższy w produkcji i najbardziej eksperymentalny film byłby niczym bez wizji reżysera. Dlatego we wrześniu TNT zaprezentuje cykl produkcji, które zawdzięczają swoje miejsce w historii osobowościom reżyserów i ich przełomowym koncepcjom. Emisja „Wizjonerskich piątków” już od 3 września.
„Na skraju jutra” było ryzykowną produkcją, która opłaciła się wszystkim twórcom. Film zebrał wysokie noty od krytyków i publiczności. Na jednym z najważniejszych filmowych portali, Rotten Tomatoes, otrzymał aż 90% pozytywnych ocen od obydwu grup. Nic dziwnego, że wszyscy wyczekują sequela: jak twierdzi reżyser Doug Liman, szansa na jego powstanie jest coraz większa. Emily Blunt sugerowała, że wyzwaniem będzie spory budżet, potrzebny do realizacji wizji Limana. Na planie części pierwszej wykorzystano bowiem specjalnie zbudowane zbroje, ważące ponad 30 kilogramów. Nie bez znaczenia były też umiejętności głównych aktorów: Tom Cruise wykonywał sam wszystkie wyczyny kaskaderskie, a Emily Blunt walczyła i skakała jak prawdziwa atletka. W ten sposób reżyser kultowej „Tożsamości Bourne’a” dodał do swojej filmografii kolejną uznaną produkcję.
Jednym z najbardziej legendarnych filmów, które nie powstałyby bez uporu i wizji reżyserek, jest „Matrix” sióstr Wachowskich. Choć odtwórca głównej roli, Keanu Reeves, przed wystąpieniem w tej produkcji był już cenionym aktorem, to właśnie „Matrix” zrobił z niego megagwiazdę. Słynna scena, w której Neo uchyla się przed pędzącymi nabojami, została nakręcona z wykorzystaniem aż 120 aparatów cyfrowych i 2 kamer filmowych. Ustawiono je tak, aby z pojedynczych ujęć stworzyć wrażenie nabojów mknących w zwolnionym tempie. Do trzeciej części trylogii, „Matrix Rewolucje”, stworzono specjalny przyrząd teleskopowy, dzięki któremu kaskaderzy mogli wykonać kilka obrotów w powietrzu podczas scen walk.
W panteonie hollywoodzkich reżyserów jest niewielu wizjonerów rangi Christophera Nolana, twórcy „Interstellar”. Wielu kinomanów twierdzi, że to właśnie on swojego czasu nagrał najlepszy film o Batmanie: „Mroczny Rycerz” z Heathem Ledgerem. Jego „Incepcja” również była kamieniem milowym dla gatunku thrillerów sci-fi. Nic więc dziwnego, że zarówno widzowie, jak i krytycy z ekscytacją wyczekiwali pełnometrażowego filmu sci-fi o pozaziemskich lotach, który miał wyjść spod ręki Nolana. „Interstellar” udowodnił to, co zakładali fani: koncepcja reżyser pozwoliła stworzyć jedną z najbardziej niesamowitych produkcji science fiction. Nie bez powodu każdy krok Nolan konsultował z profesorem Thornem, zdobywcą Nobla w dziedzinie fizyki. Osiągnął maksymalne podobieństwo do rzeczywistych możliwości wydarzeń w kosmosie.
Wszystkie produkcje zostaną wyemitowane we wrześniowym cyklu „Wizjonerskie piątki”.
Plan emisji:
03.09, godz. 20:40 – „Na skraju jutra”
10.09, godz. 21:00 – „Matrix”
17.09, godz. 20:30 – „Interstellar”
24.09, godz. 21:00 – „Matrix Rewolucje”
O TNT
TNT to ulubione miejsce dla ponadczasowych produkcji filmowych i serialowych. Szybka akcja, charakterne postaci, brawurowe kreacje aktorskie największych gwiazd – wszystko to czeka na widzów w programie stacji. W każdym miesiącu mogą liczyć oni na angażujące cykle tematyczne i wciągające maratony kinowych hitów. W stałej ramówce emitowane są klasyki jak m. in. „Dirty Dancing”, „Zabójcza broń”, „Matrix” czy „Siedem lat w Tybecie” oraz produkcje serialowe, wśród których znajdują się: „4 Blocks”, „Dr Quinn”, „Strażnik Teksasu” czy „Tropiciele”. Szeroka gama różnych obrazów filmowych to gwarancja rozrywki pełnej emocji. TNT jest kanałem nadawanym w jakości HD, należącym do koncernu WarnerMedia.
Więcej informacji można znaleźć na stronie tnt-tv.pl.
Biuro prasowe
Plac Trzech Krzyży 10/14
00-499 Warszawa
Wszelkie pytania prosimy kierować na adres:
PR.Turner.Polska@turner.com
Emila Rybak
Marketing & PR
emila.rybak@warnermedia.com
+48 512 027 201
Joanna Więckowska
PR Manager | dotrelations
joanna.wieckowska@dotrelations.pl
+48 690 995 770

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.