Komunikaty PR

Wojciech Wolny zwycięzcą pierwszej edycji Toyota GT Series na Torze Łódź

2021-04-26  |  18:00
Biuro prasowe

Fani i użytkownicy sportowych samochodów Toyota GT86 i Subaru BRZ rywalizowali w ostatnią niedzielę na Torze Łódź w ramach pierwszej edycji zawodów Toyota GT Series. To największy cykl tego typu w Europie. Pierwszym zwycięzcą został Wojciech Wolny w Toyocie GT86.
 

Zawody na Torze Łódź wystartowały punktualnie o 9.00 kwalifikacjami, które na późniejszym etapie pozwoliły podzielić zawodników na klasy szybkości i tym samym zwiększyć zarówno bezpieczeństwo jazdy (brak konieczności wyprzedzania i przepuszczania szybszych od siebie), jak i frajdę z rywalizacji. Poszczególne grupy samochodów prowadziły między sobą zacięte boje tak, aby wyłonić zwycięzców w 3 kategoriach: Time Attack, czyli najlepszy czas jednego okrążenia, Race – suma 8 najszybszych okrążeń, i walka drużynowa, która toczyła się pomiędzy 2 grupami: North i South.

Fakt że w klasyfikacji generalnej 2 pierwsze miejsca podium zajęły auta z klasy stock+, czyli takie, które nie zawierają wzmocnionego (za pomocą turbo lub kompresora) silnika, dowodzi ile mocy drzemie w fabrycznych jednostkach i jak wielkie znaczenie ma technika jazdy – powiedział Yoshua Ono, organizator zawodów i założyciel Toyota GT Series Polska. Cieszę się, że całe zawody przebiegły bez jakichkolwiek incydentów, gdyż to właśnie rywalizacja w duchu fair play i bezpieczeństwo uczestników są fundamentami naszej serii wyścigów – dodał Ono.

Najszybszy czas okrążenia na torze uzyskał Wojciech Wolny w Toyocie GT86 i to on zgarnął główną nagrodę, tuż za nim uplasował się Yoshua Ono (GT86) oraz Szymon Fituch (GT86).

Lokaty w poszczególnych klasach i kategoriach kształtowały się następująco:

Kategoria race (suma najlepszych 8 okrążeni):

1. Klasa stock: Maciej Fotek, Jędrzej Kalinowski, Karol Wuwer

2. Klasa stock+: Wojciech Wolny, Yoshua Ono, Grzegorz Kuźnik

3. Klasa superstock: Szymon Fituch, Bartosz Stec, Tomasz Bartnicki
 

Kategoria time attack (najszybsze okrążenie):

1. Klasa stock: Maciej Fotek, Mateusz Michalak, Jędrzej Kalinowski

2. Klasa stock+: Wojciech Wolny, Yoshua Ono, Piotr Gottfried

3. Klasa superstock: Szymon Fituch, Bartosz Stec, Tomasz Bartnicki

Kolejna edycja już 4 czerwca na Torze Kielce. Szczegóły na: www.seriagt.pl.

O Toyota GT Series

Cykl amatorskich zawodów motosportowych, podczas których właściciele samochodów Toyota GT86 oraz Subaru BRZ rywalizują o nagrody w 3 kategoriach: Stock, Stock+ oraz Super Stock. Zawody organizowane są w różnych miejscach w Polsce, a na pierwszych z nich w Łodzi pojawi się rekordowa w skali Europy liczba 30 aut. Organizatorem Toyota GT Series jest pasjonat i właściciel GT86 – Yoshua Ono.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową Biuro prasowe
2024-12-31 | 09:00

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Montis poleca latarkę do biegania Sposób na spalenie świątecznych kilogramów, zwiększenie odporności i wytrzymałości oraz poprawę krążenia, a także humoru. Bieganie
Sport Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
2024-12-31 | 01:00

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa, drużyny rywalizującej w 1. Lidze Kobiet, odwiedziły małych pacjentów w dwóch warszawskich szpitalach - Klinice Pediatrii Państwowego
Sport Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
2024-12-27 | 12:30

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa zawitały do dwóch warszawskich szkół podstawowych - SP 403 i SP 388 - aby podzielić się swoją pasją do sportu i zachęcić

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.