Wsparcie psychologiczne dla klientów Allianz z terenów dotkniętych powodzią
Mondial Assistance uruchomił specjalny numer dla klientów Allianz, którzy potrzebują wsparcia psychologicznego w związku z powodzią. Stany lękowe, zaburzenia depresyjne, zaburzenia snu i nastroju czy zespół stresu pourazowego – dramatyczne emocje często prowadzą do wystąpienia różnego rodzaju problemów psychicznych. Pracę nad nimi warto zacząć jak najszybciej, zanim się nasilą. Dlatego też Allianz, po konsultacjach z agentami działającymi na terenach dotkniętych przez powódź, zdecydował się na wprowadzenie pomocy psychologicznej dla swoich klientów.
- Powódź nie zawsze musi dotyczyć nas bezpośrednio, ale w rejonach, gdzie kataklizm dokonał największych zniszczeń, całe społeczności są pośrednio obciążone tragedią. Życie, zdrowie, prywatny dobytek, zakłady pracy, zabudowania miejskie – wszystko to, co do tej pory funkcjonowało, ulega zmianie, często nieodwracalnej. Tak olbrzymi ciężar może być ciężko udźwignąć indywidualnie, dlatego dla naszych klientów priorytetowo zorganizowaliśmy możliwości pomocy psychologicznej dla osób, które zostały dotknięte powodzią – mówi Damian Zieliński, dyrektor ds. ubezpieczeń zdrowotnych i underwritingu grupowego, Allianz Polska.
Procedury - podobnie jak w przypadku likwidacji szkód - zostały uproszczone – klienci dzwonią na specjalną infolinię pod numerem: 22 522 27 25, gdzie z konsultantem uzgadniają, jakiego rodzaju wsparcia potrzebują. Możliwe jest bezpośrednie spotkanie stacjonarne z psychologiem lub rozmowa w ramach teleporady - centrum operacyjne organizuje taką pomoc i pokrywa w całości koszty takiej pomocy.
- W ten sposób pomagamy bezpłatnie i szybko konkretnej grupie docelowej, która tej pomocy potrzebuje najbardziej. Dziękuję psychologom na południu Polski, którzy zapewnili nas o swojej dostępności dla poszkodowanych. Jako centrum alarmowe pracujemy 24/7 i w tym czasie poszkodowani mogą kontaktować się pod specjalnym numerem. W zależności od oczekiwania poszkodowanego będziemy organizować wizytę stacjonarną lub teleporadę – dodaje Ewelina Sakowska, kierownik platformy medycznej w Mondial Assistance.
Wg informacji podawanych przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów dotkniętych powodzią może być 2 mln 390 tys. mieszkańców 749 miejscowości, które objęte są stanem klęski żywiołowej. Realnie powodzią dotkniętych jest 57 tys. osób, z których ponad 6,5 tys. zostało ewakuowanych. Zalaniu lub uszkodzeniu w wyniku powodzi zostało już ponad 11,5 tys. budynków mieszkalnych oraz ponad 6 tys. budynków gospodarczych.

Warsztaty pierrnikowe z fundacją Gryfne Bajtle
Czym różni się kariera zawodowa osób neuroatypowych od pozostałych?
Jak budować zespoły IT otwarte na zmiany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.