Współczesne rezydencje – spotkanie online z arch. Aleksandrem Jankowskim
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Czym są współczesne rezydencje? Czego od nich oczekujemy? Jakie miejsce w koncepcjach projektowych przestrzeni mieszkalnych zajmuje dziś sztuka? Na te i inne pytania odpowiedzą Ewa Mierzejewska i arch. Aleksander Jankowski w trakcie wirtualnego spotkania, które odbędzie się już w najbliższy piątek, 20 listopada. Zapraszamy na transmisję live na Facebooku OKK! design.
Gościem głównym spotkania będzie Aleksander Jankowski – współwłaściciel autorskiej pracowni projektowej JIO, specjalizującej się w projektach wnętrz i architektury współczesnych rezydencji, domów i apartamentów. Pracownię prowadzi od 2002 roku wraz z żoną Agatą Opyrchał, absolwentką Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Na swoim koncie mają ponad 800 zrealizowanych projektów wnętrz. Szacunek dla architektonicznego dziedzictwa oraz postrzeganie sztuki jako nieodzownego elementu koncepcji projektowych to cechy głęboko wpisane w DNA studia Jankowski i Opyrchał.
W czasie wirtualnego spotkania Aleksander Jankowski opowie o czterech wybranych realizacjach z portfolio pracowni. Za każdą z nich kryje się inna historia – odmienne inspiracje, stylistyka projektowa oraz kontekst miejsca. Jeśli chcecie więcej się o nich dowiedzieć, koniecznie dołączcie do wydarzenia na Facebooku OKK! design.
Współgospodarzem spotkania będzie Ewa Mierzejewska, z wykształcenia historyk sztuki, z zawodu – dziennikarka, specjalizująca się w tematyce designu, architektury i sztuki. Przez wiele lat pełniła funkcję redaktora naczelnego magazynu „Dom & Wnętrze”. Jej najnowszym i największym jak dotąd projektem są cykliczne Targi Sztuki Dostępnej - jedyne w Polsce targi sztuki współczesnej z limitem ceny i selekcją wystawców. Kilka miesięcy temu rozpoczęła współpracę z portalem Artinfo.pl. Podczas spotkania online Ewa Mierzejewska podzieli się z nami wiedzą na temat obecnej sytuacji na rynku sztuki, a także przybliży wyniki najnowszego Raportu Artinfo.pl. Pokazują one, że Polacy z roku na rok kupują coraz więcej obiektów artystycznych. Coraz chętniej otaczają się też dziełami sztuki w swoich domach. Wzajemne przenikanie oraz zależności między architekturą a sztuką będą jednym z zagadnień, jakie poruszą podczas spotkania online Ewa Mierzejewska i Aleksander Jankowski.
Mecenat nad wydarzeniem objęła marka Cosentino, producent spieków kwarcowych Dekton, konglomeratów Silestone oraz kamieni naturalnych. Wydarzenie na FB OKK! design organizuje agencja OKK!PR, specjalizująca się w komunikacji dla marek wnętrzarskich oraz pracowni architektonicznych.
Data: 20 listopada, godz. 12.00
Miejsce: Facebook
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/okkdesignPL/posts/1032730683905399
Mecenas: Cosentino
Patroni medialni: Artinfo.pl, Elle Decoration, WhiteMAD, Dobre Wnętrze, Czas na Wnętrze, Magazif.pl, Foorni.pl, Example.pl, Exspace.pl, Designteka.pl
Jankowski i Opyrchał Pracownia Projektowa
Pracownia założona w 2002 roku przez Agatę Opyrchał oraz Aleksandra Jankowskiego ma już na swoim koncie ponad 800 zrealizowanych projektów. Specjalizuje się w projektach architektury i wnętrz apartamentów, domów jednorodzinnych i współczesnych rezydencji. Zespół kilkunastu artystów i architektów zapewnia rzetelną wiedzę i fachową usługę doradczą na każdym etapie inwestycji.
Aleksander Jankowski i Agata Opyrchał są członkami Pro Stowarzyszenia Architektów Wnętrz. W gronie członków - doświadczonych praktyków opracowują szkolenia i standardy zawodowe dla architektów wnętrz. Prowadzą też aktywną działalność w ramach Stowarzyszenia Oleandrów, podejmując społeczne inicjatywy zmierzające do udoskonalania przestrzeni miejskiej okolic Placu Unii Lubelskiej i południowego odcinka ul. Marszałkowskiej.
Pracownia JIO mieści się w zabytkowej kamienicy przy ul. Bagatela 10/2 w Warszawie.
www.jio.pl

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.