Współczesne rezydencje – spotkanie online z arch. Aleksandrem Jankowskim
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Czym są współczesne rezydencje? Czego od nich oczekujemy? Jakie miejsce w koncepcjach projektowych przestrzeni mieszkalnych zajmuje dziś sztuka? Na te i inne pytania odpowiedzą Ewa Mierzejewska i arch. Aleksander Jankowski w trakcie wirtualnego spotkania, które odbędzie się już w najbliższy piątek, 20 listopada. Zapraszamy na transmisję live na Facebooku OKK! design.
Gościem głównym spotkania będzie Aleksander Jankowski – współwłaściciel autorskiej pracowni projektowej JIO, specjalizującej się w projektach wnętrz i architektury współczesnych rezydencji, domów i apartamentów. Pracownię prowadzi od 2002 roku wraz z żoną Agatą Opyrchał, absolwentką Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Na swoim koncie mają ponad 800 zrealizowanych projektów wnętrz. Szacunek dla architektonicznego dziedzictwa oraz postrzeganie sztuki jako nieodzownego elementu koncepcji projektowych to cechy głęboko wpisane w DNA studia Jankowski i Opyrchał.
W czasie wirtualnego spotkania Aleksander Jankowski opowie o czterech wybranych realizacjach z portfolio pracowni. Za każdą z nich kryje się inna historia – odmienne inspiracje, stylistyka projektowa oraz kontekst miejsca. Jeśli chcecie więcej się o nich dowiedzieć, koniecznie dołączcie do wydarzenia na Facebooku OKK! design.
Współgospodarzem spotkania będzie Ewa Mierzejewska, z wykształcenia historyk sztuki, z zawodu – dziennikarka, specjalizująca się w tematyce designu, architektury i sztuki. Przez wiele lat pełniła funkcję redaktora naczelnego magazynu „Dom & Wnętrze”. Jej najnowszym i największym jak dotąd projektem są cykliczne Targi Sztuki Dostępnej - jedyne w Polsce targi sztuki współczesnej z limitem ceny i selekcją wystawców. Kilka miesięcy temu rozpoczęła współpracę z portalem Artinfo.pl. Podczas spotkania online Ewa Mierzejewska podzieli się z nami wiedzą na temat obecnej sytuacji na rynku sztuki, a także przybliży wyniki najnowszego Raportu Artinfo.pl. Pokazują one, że Polacy z roku na rok kupują coraz więcej obiektów artystycznych. Coraz chętniej otaczają się też dziełami sztuki w swoich domach. Wzajemne przenikanie oraz zależności między architekturą a sztuką będą jednym z zagadnień, jakie poruszą podczas spotkania online Ewa Mierzejewska i Aleksander Jankowski.
Mecenat nad wydarzeniem objęła marka Cosentino, producent spieków kwarcowych Dekton, konglomeratów Silestone oraz kamieni naturalnych. Wydarzenie na FB OKK! design organizuje agencja OKK!PR, specjalizująca się w komunikacji dla marek wnętrzarskich oraz pracowni architektonicznych.
Data: 20 listopada, godz. 12.00
Miejsce: Facebook
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/okkdesignPL/posts/1032730683905399
Mecenas: Cosentino
Patroni medialni: Artinfo.pl, Elle Decoration, WhiteMAD, Dobre Wnętrze, Czas na Wnętrze, Magazif.pl, Foorni.pl, Example.pl, Exspace.pl, Designteka.pl
Jankowski i Opyrchał Pracownia Projektowa
Pracownia założona w 2002 roku przez Agatę Opyrchał oraz Aleksandra Jankowskiego ma już na swoim koncie ponad 800 zrealizowanych projektów. Specjalizuje się w projektach architektury i wnętrz apartamentów, domów jednorodzinnych i współczesnych rezydencji. Zespół kilkunastu artystów i architektów zapewnia rzetelną wiedzę i fachową usługę doradczą na każdym etapie inwestycji.
Aleksander Jankowski i Agata Opyrchał są członkami Pro Stowarzyszenia Architektów Wnętrz. W gronie członków - doświadczonych praktyków opracowują szkolenia i standardy zawodowe dla architektów wnętrz. Prowadzą też aktywną działalność w ramach Stowarzyszenia Oleandrów, podejmując społeczne inicjatywy zmierzające do udoskonalania przestrzeni miejskiej okolic Placu Unii Lubelskiej i południowego odcinka ul. Marszałkowskiej.
Pracownia JIO mieści się w zabytkowej kamienicy przy ul. Bagatela 10/2 w Warszawie.
www.jio.pl
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Uroda
Adam Kszczot: Moja żona została mistrzynią świata w makijażu permanentnym. Trochę się też do tego przyczyniłem
W trakcie swojej kariery sportowej lekkoatleta specjalizujący się w biegu na 800 m odniósł wiele sukcesów i zdobył medale na najważniejszych międzynarodowych zawodach. Ale jak się okazuje, w domu nie jest jedynym mistrzem. Jego żona bowiem również może się poszczycić tytułem mistrzyni świata, ale nie w sporcie. Renata Kszczot specjalizuje się w microbladingu, czyli metodzie makijażu permanentnego brwi. Olimpijczyk jest niezwykle dumny z osiągnięć partnerki, wspiera ją i stwarza jej przestrzeń potrzebną do rozwijania pasji. W zamian za to ona wprowadza go w tajniki swojej pracy.
Gwiazdy
Iga Baumgart-Witan: Mama nie pozwoliła mi na udział w programie „Mistrzowskie pojedynki”. Zdecydowałam się i już pierwszego dnia marzyłam, żeby wrócić do domu
Biegaczka nie ukrywa, że miała kilka momentów zwątpienia w kwestii swojego udziału w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory”. Po obejrzeniu zajawki zagranicznej edycji zrozumiała bowiem, jak wymagające mogą być konkurencje, i nie była do końca przekonana, czy sobie z nimi poradzi. Oliwy do ognia dolała jej mama, która absolutnie nie godziła się na ten wyjazd. Mimo wątpliwości Iga Baumgart-Witan postanowiła jednak stawić czoła trudnościom i zmierzyć się z wyczerpującymi wyzwaniami, ale jak zaznacza – nic za wszelką cenę.
Media
Iwona Guzowska: W programie „Mistrzowskie pojedynki" jest kilka osób stricte nastawionych na rywalizację. Chciały jak najwyżej zajść i szły po trupach do celu
Mistrzyni świata w kickboxingu z entuzjazmem wspomina swój udział w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory”, bo jak podkreśla, okazał się dla niej wyjątkowo cennym doświadczeniem. Realizując poszczególne zadania, sportowcy musieli bowiem stawić czoła nie tylko rywalom, ale i własnym ograniczeniom. Iwona Guzowska zdradza też, że niektórzy uczestnicy byli mocno zdeterminowani. Nie ukrywali, że przyjechali po to, żeby wygrać, i nie dawali sobie żadnej taryfy ulgowej.