Komunikaty PR

Wylecz alergię czystym powietrzem! I rekuperacją w domu

2021-08-16  |  14:20
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Dom to miejsce, w którym spędzamy wiele czasu. Warto zdawać sobie sprawę z tego, jak istotny wpływ na nasze samopoczucie ma powietrze, którym tam oddychamy. Okazuje się, że nawet najdrobniejsze pyłki roślin i zanieczyszczenia mogą radykalnie zmienić ogólny stan zdrowia domowników. Odpoczywając, pracując, śpiąc jesteśmy narażeni na negatywny wpływ alergenów. Czy jest zatem sposób, aby się przed nimi obronić?

Bezpieczeństwo domu przejawia się nie tylko w stabilnych fundamentach i mocnych zabezpieczeniach. To przede wszystkim przestrzeń przyjazna domownikom. Nie należy zatem ignorować żadnych dolegliwości związanych z alergiami i zanieczyszczonym powietrzem. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że coś nas uczula.

Alergeny wokół nas. Pomoże rekuperacja w domu

O zdrowie i dobre samopoczucie w domu trzeba się odpowiednio postarać, gdyż stale jesteśmy atakowani przez otaczające nas alergeny. Wnikają one do naszego organizmu wywołując nieprawidłową reakcję układu immunologicznego. Wówczas swobodne oddychanie zostaje zakłócone niedrożnością nosa czy infekcjami górnych dróg oddechowych.

Alergeny obecne w naszym zaciszu domowym wynikające z obecności kurzu domowego, sierści zwierząt czy zarodników pleśni, to nie jedyny kłopot. Latem, gdy rośliny zaczynają pylić, a my otwieramy okna w domach, problem alergenów znacznie narasta. Wysoka temperatura i brak opadów dodatkowo potęgują pylenie. Do najbardziej uciążliwych objawów uczuleniowych należą reakcje wywołane przez alergeny wziewne. Stanowią one przyczynę dolegliwości aż u 40 % alergików i nawracają co roku.

Każdy miesiąc różni się intensywnością stężenia pyłków w powietrzu oraz rodzajem roślin, które je produkują. Aby wyodrębnić konkretne alergeny oraz kontrolować ich nasilenie - tworzone są specjalne prognozy i kalendarze pyleń. Sierpień jest miesiącem, w którym katar sienny, uciążliwy kaszel oraz łzawienie i pieczenie oczu zależy w największym stopniu od pylących traw, chwastów i bylicy. Jest to okres wyjątkowo niebezpieczny dla naszego zdrowia. W szczególności dla osób z astmą, u których może dojść do zaostrzenia choroby oraz pojawienia się niebezpiecznych duszności i ucisków w klatce piersiowej. Ciągła ekspozycja na alergeny prowadzi do utrzymującego się stanu zapalnego w drogach oddechowych i tendencji do pogarszania się stanu zdrowia. Co więcej, wspomniana astma może pojawić się nawet jako następstwo bagatelizowanej lub niewłaściwie leczonej alergii. – Okazuje się, że powietrze w domu ma także wpływ na nasze serce. Pył zawieszony i niektóre substancje gazowe inhalowane do płuc wywołują nasilony stan zapalny, którego skutki odczuwane są przez układ krążenia. Podczas reakcji zapalnej w odpowiedzi na zanieczyszczenia czy patogeny, indukuje się stres oksydacyjny, podczas którego wytwarzane są duże ilości wolnych rodników. Ich szkodliwe działanie obejmuje degradację cząsteczek DNA. Wszystko to nasila stan zapalny, który może uszkadzać śródbłonek naczyń krwionośnych, na którym często osadzają się blaszki miażdżycowe. Taka zdestabilizowana blaszka jest dla nas bardzo niebezpieczna. Może ona się oderwać od podłoża i następnie zamknąć światło naczynia, uniemożliwiając przepływ krwi. Najgorsze konsekwencje ma to w naczyniach wieńcowych serca -powodując zawał, czy naczyniach mózgowych -powodując udar – tłumaczy Norbert Górski, dr n. med., otolaryngologa, specjalista chorób nosa i zatok.

Czy rekuperacja w domu może nas ochronić?

Szczelne zamykanie drzwi i okien w czasie pylenia w żaden sposób nie rozwiąże naszego problemu. Co prawda, podstawą leczenia choroby alergicznej powinna być eliminacja uczulającego alergenu, jednak w przypadku alergii wziewnych jest to zupełnie niewykonalne. Alergeny oraz wszelkie zanieczyszczenia będą nas stale otaczać, zarówno poza domem, jak i wewnątrz. Nie mamy możliwości, aby się przed nimi całkowicie ochronić. Możemy jednak zadbać o odpowiednią kondycję powietrza w przestrzeni mieszkalnej.

Służą temu innowacyjne systemy, które filtrują i wymieniają zanieczyszczone powietrze na czyste i świeże, nie wychładzając przy tym wentylowanego pomieszczenia. Ten nowoczesny sposób umożliwia skuteczne oczyszczenie domu z wszelkich niepożądanych, otaczających nas czynników, bez konieczności wietrzenia. Wpływa to podwójnie na ochronę domu i zdrowia rodziny przed szkodliwym wdychaniem zanieczyszczeń. Co więcej, na rynku pojawiło się rewolucyjne rozwiązanie wentylujące, dostosowane specjalnie do domów jednorodzinnych. Nowej generacji rekuperator VASCO SILENT VENTILATION to centrala wentylacyjna gwarantująca wysoką efektywność odzysku ciepła i niezawodność działania. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych kanałów powietrznych urządzenie spełnia wymagania istotne dla zapewnienia komfortu. Prawidłowo zainstalowana wentylacja pracuje rekordowo cicho, emitując prawie niesłyszalny dźwięk oraz dzięki designerskim osłonom anemostatów – czyli nowej postaci kratek wentylacyjnych, spełnia wszelkie wymogi estetyczne, przez co stanowi idealne rozwiązanie do sypialni czy salonu. Rekuperator VASCO SILENT VENTILATION to definicja bezpieczeństwa użytkowania oraz troski o dobro i zdrowie domowników.

Więcej informacji na stronie: https://vasco.eu/pl/rekuperacja

Profil Instagram: https://www.instagram.com/vascorekuperacja/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.