Komunikaty PR

Wymiana okien w starym budynku

2021-08-18  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Best Brands PR
Best Brands PR

Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl

Wysłużona stolarka okienna w starym budynku często jest przyczyną jego niskiej efektywności energetycznej. Wymieniając okna z zastosowaniem montażu trójwarstwowego w systemie SWS, skutecznie zapobiegniemy ucieczce ciepła tą drogą, a dzięki wykorzystaniu powłok uszczelniających Soudatight zamiast taśm paroizolacyjnych – całe przedsięwzięcie zrealizujemy wyjątkowo sprawnie i szybko.

Stare okna mogą cechować się wysokimi walorami estetycznymi, jeżeli jednak nie chronią przed chłodem i hałasem, to należy pomyśleć o ich wymianie. Straty energii cieplnej, jakie generowane są przez nieszczelne okna, oznaczają nie tylko niski komfort użytkowania budynku, ale również niepotrzebne wydatki w okresie grzewczym i nadmierną emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Co istotne, nowe, energooszczędne okna same w sobie nie stanowią rozwiązania problemu. Bardzo ważny jest ich profesjonalny montaż i trwałe uszczelnienie miejsc osadzenia okien w ościeżu. Soudal Window System (SWS), czyli tzw. ciepły montaż lub montaż trójwarstwowy, daje gwarancję doskonałej izolacyjności termicznej i akustycznej złącza okiennego.

W Soudal Window System uszczelnienie styku okna ze ścianą zewnętrzną składa się z trzech warstw. Warstwą bazową jest izolator termiczny w postaci pianki poliuretanowej o wysokich parametrach, która precyzyjnie wypełnia szczelinę wokół okna. Żeby pianka poliuretanowa nie uległa zawilgoceniu i nie straciła w rezultacie swoich właściwości izolacyjnych, zabezpieczana jest z obu stron specjalnymi materiałami. Jeszcze do niedawna w tym celu wykorzystywane były wyłącznie specjalne taśmy okienne, wchodzące w skład Soudal Window System. Taśma paroszczelna chroni piankę przed wilgocią z wnętrza budynku, a paroprzepuszczalna – przed wpływami atmosferycznymi, umożliwiając zarazem odprowadzenie wilgoci na zewnątrz budynku. Prawidłowe ułożenie taśm okiennych wymaga odpowiedniego przygotowania ościeża, w związku z czym doszczelnienie warstwy izolacji z ich użyciem w przypadku wymiany okien w starym budynku często było trudnym i czasochłonnym przedsięwzięciem. Wychodząc naprzeciw temu wyzwaniu, firma Soudal opracowała nowoczesne materiały w postaci płynnych membran Soudatight, które mogą być nakładane nawet na nierówne powierzchnie, co zdecydowanie ułatwia i przyspiesza prace związane z uszczelnieniem złącza okiennego przy wymianie okien.

Gama płynnych membran Soudatight z systemu SWS obejmuje cztery produkty. Soudatight LQ jest membraną wzmocnioną włóknami do zastosowań wewnętrznych, którą można nałożyć dowolnym pędzlem malarskim na praktycznie każde podłoże mineralne. Soudatiht Hybrid jest powłoką paroprzepuszczalną do uszczelniania materiału izolacyjnego od zewnątrz. Z kolei Soudatight SP Gun i Soudatight SP są membranami do natrysku, przeznaczonymi do wykonywania uszczelnień wewnątrz pomieszczeń, przy czym pierwszą aplikuje się za pomocą specjalnego pistoletu, a drugą – za pomocą agregatu natryskowego bezpośrednio z opakowania.

Dzięki wymianie stolarki okiennej z Soudal Window System (SWS) poprawimy charakterystykę energetyczną starego budynku, co korzystnie przełoży się na komfort jego użytkowania, koszty ogrzewania w sezonie zimowym, a także stan środowiska naturalnego. Wykorzystanie płynnych membran Soudatight z systemu SWS umożliwi nam wygodne i szybkie przeprowadzenie prac, bez konieczności specjalnego przygotowywania otworów okiennych.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Best Brands PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.