Komunikaty PR

Wymieniaj, pomagaj, odnawiaj! Rusza Wymiana Sąsiedzka w Galerii Bronowice

2024-02-21  |  10:57
Biuro prasowe
Kontakt

Agencja PR
Open Media

Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl

Zbędne ubrania i zabawki, przeczytane książki czy nadwyżki roślin - po co wyrzucać, skoro można dać im drugie życie? 23 i 24 lutego odbędzie się pierwsza w tym roku Wymiana Sąsiedzka w Galerii Bronowice. Będzie można tu upolować prawdziwe perełki z drugiej ręki, spotkać sąsiadów, zrobić coś dobrego dla planety i czworonogów ze schroniska, a nawet… skorzystać z bezpłatnego serwisu obuwia.

Mieszkańcy Krakowa i okolicznych miejscowości mogą rozpocząć wiosenny przegląd szaf nieco wcześniej. W piątek i sobotę, 23 i 24 lutego, będą mieli doskonałą okazję, aby wymienić się z sąsiadami nieużywanymi już rzeczami. Za małe ubrania, przeczytane książki, zabawki, gadżety czy nadwyżki kwiatów doniczkowych - każda z nich będzie miała szasnę zyskać nowy dom. Wszystko w ramach znanej i lubianej Wymiany Sąsiedzkiej. Wymiana odbywa się na zasadzie 1:1, ale przynosimy jedynie rzeczy w dobrym stanie, z których sami chcielibyśmy korzystać. Na miejscu na uczestników czekać będą 3 strefy i kilka możliwości wzięcia udziału w akcji.  

STREFA WYMIENIAMY

Aby dołączyć do wydarzenia, wystarczy przynieść do Galerii Bronowice dowolne rzeczy na wymianę. Każdy uczestnik otrzyma żetony w liczbie odpowiadającej przyniesionym przedmiotom. Jeden żeton upoważnia do zabrania jednej rzeczy z Punktu Wymian.

Z kolei gdy nie posiadamy rzeczy na wymianę, ale chcemy wziąć w niej udział, wystarczy, że przyniesiemy karmę i akcesoria dla podopiecznych Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami (lista potrzebnych produktów jest dostępna na stronie Galerii Bronowice). W zamian za pomoc z Punktu Wymian będziemy mogli odebrać dowolną rzecz dla siebie.

Co w wypadku, gdy nie potrzebujemy nowych rzeczy, a swoich mamy wciąż za dużo? Można dostarczyć je do Galerii Bronowice, skąd trafią do Charity Shopu w Krakowie, prowadzonego przez Fundację Inicjatyw Lokalnych i Ekonomii Społecznej.

STREFA POMAGAMY

Podczas Wymiany Sąsiedzkiej będzie można nie tylko pomóc, ale też zrobić coś dobrego dla planety. Niepotrzebne tekstylia, jeśli nie na wymianę, będzie można przynieść do Strefy Pomagamy. Na uczestników, którzy przyniosą 10 kg odzieży, czekać będą karty podarunkowe o wartości 30 zł do sklepów w Galerii Bronowice. Ubrania zostaną przekazane platformie Ubrania Do Oddania, która zadba, aby wprowadzić je ponownie w obieg. Za każdy dostarczony kilogram UDO przeznaczy 1 zł na rzecz Stowarzyszenia Otwarte Klatki.  

STREFA ODNAWIAMY

Klienci Galerii Bronowice, którzy w czasie trwania Wymiany Sąsiedzkiej zrobią zakupy za min. 50 zł i okażą paragon w Strefie Odnawiamy, będą mogli skorzystać z bezpłatnego serwisu obuwia (czynny 24 lutego, w godz. 12:00-18:00). Na miejscu wykonywane będzie czyszczenie butów z zewnątrz, czyszczenie podeszwy od boku, wymiana sznurowadeł oraz małe podmalowania (czubki buta, zdarte elementy).

Wymiana Sąsiedzka odbędzie się w Galerii Bronowice na poziomie 0 (nieopodal perfumerii Douglas). Harmonogram wydarzenia:
piątek, 23 lutego, 15:00-20:00
sobota, 24 lutego, 12:00-18:00

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Fitness dla leniwych kotków, Garfieldobus czy koci wizaż? Biuro prasowe
2024-04-12 | 13:35

Fitness dla leniwych kotków, Garfieldobus czy koci wizaż?

Znany na całym świecie kot z bajki, rudy Garfield, powraca do kin w zabawnej animowanej komedii dla całych rodzin. Zanim jednak pojawi się na dużym ekranie, będzie można spotkać go w
Styl życia ROXX - nowe oblicze znanej restauracji
2024-04-12 | 13:30

ROXX - nowe oblicze znanej restauracji

ROXX Steaks & Seafood, restauracja od lat stanowiąca istotny punkt na gastronomicznej mapie Warszawy, wprowadza nową kartę i przedstawia swoje nowe oblicze.  Restauracja ROXX Steaks
Styl życia Wielkie rodzinne święto recyklingu już w sobotę w Pasażu Łódzkim
2024-04-12 | 10:00

Wielkie rodzinne święto recyklingu już w sobotę w Pasażu Łódzkim

Teatralne spektakle dla dzieci, warsztaty naukowe i upcyklingowe, animacje z aktorami Teatru Katarynka, konkursy z nagrodami, a także niezwykłe spotkanie z Robotem Kartoniuszem i inne akcje

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Teatr

Joanna Trzepiecińska: W polskim kinie nie ma już ról dla kobiety w moim wieku. Weszło już inne pokolenie, które ma swoją widownię i są inne oczekiwania

Aktorka podkreśla, że na razie nie widzi dla siebie miejsca w polskich produkcjach. Z jej obserwacji wynika, że reżyserzy skupiają się teraz na innej grupie wiekowej i właśnie dlatego dużo pracy ma młode pokolenie. Joanna Trzepiecińska nie ubolewa jednak z tego powodu, bo choć nie dostaje propozycji od twórców filmów i seriali, to dużo występuje na teatralnych scenach – w spektaklach i recitalach.

Farmacja

Bioinformatyczne narzędzia ułatwiają diagnostykę opartą na danych genetycznych. W Polsce dostęp do niej wciąż jest niewystarczający

Głównie na rynek amerykański trafiają rozwiązania z zakresu diagnostyki genetycznej opracowywane na całym świecie, również w Polsce. Na rodzimym rynku wciąż brakuje spójnych działań na rzecz przeprowadzania takich badań i ich wykorzystywania w praktyce klinicznej. Strategia powinna obejmować m.in. stworzenie ram prawnych, odpowiednią wycenę i kształcenie kadr. Jak się okazuje, choć teoretycznie możemy w leczeniu nowotworów sięgać już po terapie celowane, to nakłady na badania umożliwiające ich odpowiedni dobór stanowią zaledwie ułamek procenta wydatków na onkologię.