Komunikaty PR

Wyścig Drydene 400 na żywo w Motowizji - betonowy potwór rzuca wyzwanie kierowco

2021-05-13  |  17:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Kowalska
Face it

Bagatela 10
02-003 Warszawa
j.owsianko|agencjafaceit.pl| |j.owsianko|agencjafaceit.pl
+48 503 543 876
www.agencjafaceit.pl

Maj to miesiąc, który przynosi kierowcom NASCAR wiele zróżnicowanych wyzwań. Za nimi już klasyczny półtoramilowy obiekt w Kansas i techniczny Darlington Raceway. Teraz czeka na nich kolejne wyzwanie, a będzie nim owal Dover International Speedway zwany także Betonowym Potworem.

Tor w Dover od lat pojawia się w kalendarzu pucharowej serii NASCAR i za każdym razem wzbudza ogromne emocje. Jest to milowy owal zaliczany do short-tracków, którego nawierzchnia w całości zbudowana jest z betonu. Tego typu nawierzchnia nagrzewa się zdecydowanie wolniej i jest nieco mniej przyczepna niż asfalt. Sama struktura jest też zdecydowanie mniej wyboista. Beton bywa jednak pofalowany, a łączenia kolejnych płyt, z których zbudowana jest cała nawierzchnia generują wibracje. Właśnie owe wibracje pojawiające się w Dover oraz kurz unoszący się za samochodami zapewnił obiektowi przydomek “Betonowego Potwora”. Sam obiekt od lat wykorzystuje potwora w celach marketingowych. Jego kilkunastometrowa podobizna wznosi się obok wejścia na główną trybunę toru. Potwór pojawia się także w formie tradycyjnego trofeum, które przyznawane jest zwycięzcom wyścigów.

W sezonie 2020, podobnie jak w przypadku toru Darlington Raceway, zwycięstwami na Dover International Speedway podzielili się Kevin Harvick i Denny Hamlin. W minioną niedzielę ta dwójka po raz kolejny pojawiała się w czołówce rywalizacji, ale żaden z nich nie był w stanie zagrozić Martinowi Truexowi Jr., który wygrał po raz trzeci w sezonie. Zarówno Harvick jak i Hamlin w tym roku póki co pozostają bez zwycięstwa. Walka o ten sukces w stanie Delaware może okazać się jednak niezwykle trudna. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat Truex za każdym razem finiszował w Dover na pozycji nie gorszej niż drugie miejsca. Ta statystyka i forma jaką zaprezentował ostatniej niedzieli pozwala wierzyć, że i tym razem kibiców czeka fascynująca walka o zwycięstwo, w której jedną z głównych ról może odgrywać Martin Truex Jr.

Podczas zmagań w Darlington wysoką formę zaprezentował także Kyle Larson. Tuż po wyścigu kierowca Chevroleta #5 powiedział, że przez cały czas czuł, jak źle mu idzie, a mimo to był w stanie dojechać na drugiej pozycji. Larson zwyciężył w ostatnim wyścigu w jakim pojawił się na obiekcie w Dover, a było to jesienią 2019 roku. Najbliższa runda może być zatem świetną okazją kontynuowania triumfalnego powrotu do pucharowej serii NASCAR.

Wyścig Drydene 400 na torze Dover International Speedway odbędzie się już w najbliższą niedzielę o godzinie 20:00. Transmisja z tych zmagań będzie dostępna wyłącznie na antenie Motowizji.

Pozostałe transmisje NASCAR Cup Series na antenie Motowizji w maju:

  • NASCAR 2021 Circuit of the Americas - transmisja wyścigu – niedziela, 23 maja, godz. 20:30
  • NASCAR 2021 Charlotte Motor Speedway - transmisja wyścigu – niedziela, 30 maja, godz. 24:00
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Face it
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową Biuro prasowe
2024-12-31 | 09:00

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Montis poleca latarkę do biegania Sposób na spalenie świątecznych kilogramów, zwiększenie odporności i wytrzymałości oraz poprawę krążenia, a także humoru. Bieganie
Sport Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
2024-12-31 | 01:00

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa, drużyny rywalizującej w 1. Lidze Kobiet, odwiedziły małych pacjentów w dwóch warszawskich szpitalach - Klinice Pediatrii Państwowego
Sport Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
2024-12-27 | 12:30

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa zawitały do dwóch warszawskich szkół podstawowych - SP 403 i SP 388 - aby podzielić się swoją pasją do sportu i zachęcić

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.