Komunikaty PR

Wystartowały zapisy na IV Konferencję Sekson – o seksualności i rodzicielstwie

2022-09-01  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Liberadzka
Fundacja Avalon

Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/

Konferencja będzie przebiegała w trybie hybrydowym - stacjonarnie oraz online za pośrednictwem oficjalnych stron Projektu Sekson i Fundacji Avalon na Facebooku, a także strony internetowej Projektu Sekson i kanału YouTube Fundacji Avalon. Wydarzenie jest dostępne dla wszystkich i całkowicie bezpłatne. Aby wziąć w nim udział w trybie stacjonarnym należy zapisać się na stronie www.sekson.pl - można to zrobić już od dziś.

 

Ciało i cielesność interdyscyplinarnie 

 

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 15-16 października w Służewskim Domu Kultury w Warszawie. Projekt Sekson realizowany przez Fundację Avalon powstał w 2019 roku jako odpowiedź na potrzeby osób z niepełnosprawnością ruchową. Obala mity i stereotypy na temat życia intymnego oraz rodzinnego osób z niepełnosprawnościami. Skupia się na aktywizacji i zmianie postaw wobec osób z niepełnosprawnościami, tak by były one postrzegane i czuły się jako osoby autonomiczne i niezależne. Działa również na rzecz zwiększenia dostępności w zakresie usług medycznych na zasadzie równych szans. Tegoroczna edycja Konferencji Sekson będzie poświęcona tematyce ciała i cielesności.

 

- W tym roku podczas Konferencji Sekson o ciele porozmawiamy interdyscyplinarnie, z wielu różnych perspektyw: seksuologicznej, ginekologicznej, urologicznej, fizjoterapeutycznej, psychologicznej, a przede wszystkim edukacyjnej. Przyjrzymy się temu, jak ciało jest społecznie postrzegane i obrazowane

- mówi Żaneta Krysiak, Kierowniczka Projektu Sekson Fundacji Avalon.  

 

 

 

- Problem odmienności w wyglądzie i zachowaniu to bardzo częsty powód dyskryminowania osób z niepełnosprawnościami. Ciało dotknięte niepełnosprawnością to ciało, którego akceptacja jest szczególnie trudna, a w obliczu kultu sprawnego ciała OzN stają się niewidzialne. Ta niewidzialność wzmacniana jest chociażby przez brak reprezentacji osób z niepełnosprawnościami w przestrzeni społecznej, kulturowej, medialnej. Celem tegorocznej Konferencji jest odkrywanie tego, co dotychczas było ukrywane, tabuizowane i wykluczane

- dodaje.

 

 

Temat ciałopozytywności w różnych aspektach 

 

W trakcie tegorocznej Konferencji poruszone zostaną między innymi tematy dotyczące wpływu niepełnosprawności, ograniczeń płynących z ciała na podejmowanie aktywności seksualnej, terapii i wsparcia osób z zaburzeniami seksualnymi, wykluczeniu przez ciało i asystencji seksualnej. Dużo uwagi zostanie poświęcone ciałopozytywności w różnych kontekstach - po amputacji, budowaniu pozytywnej cielesności i obrazie ciała w czasie dojrzewania, akceptacji ciała z bliznami, a także o różnych ścieżkach macierzyństwa, również tych trudnych, bo związanych z bolesnym doświadczeniem poronienia.

 

Konferencja Sekson to dwa dni wypełnione prelekcjami specjalistów i specjalistek, a także działaczy i działaczek na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Podczas wydarzenia odbędzie się również kilkanaście warsztatów skoncentrowanych wokół samoakceptacji, języka ciała, praktykach jego mobilizacji i pracy z nim, edukacji, a także wokół czerpania satysfakcji z seksualnej sfery życia oraz macierzyństwa.

 

Wśród prelegentów znajdą się między innymi: dr n. hum. Alicja Długołęcka, dr n. med. Piotr Świniarski, mgr Barbara Płaczek, prof. UW i UR dr. Remigiusz Kijak, dr n. med. Monika Łukasiewicz, dr n.med. Paweł Jędrzejczyk, organizacja Srebrny Warkocz, Magazyn Szajn, Marta Lorczyk, Dagmara Maria Boruc, Lisette Mepschen, Kamila Raczyńska-Chomyn, Agnieszka Walendzik-Ostrowska, Joanna Dec-Pietrowska, Monika Rozmysłowicz, Kinga Sankowska, Łukasz Krysa, Barbara Kędzior, Katarzyna Dinst, Iwona Nizio, Marzena Sosnowska, Bogumiła Siedlecka-Goślicka, Paweł Garstka.

 

Harmonogram i patroni IV Konferencji Sekson 

 

Szczegółowy harmonogram IV Konferencji Sekson - o seksualności i rodzicielstwie osób z niepełnosprawnością ruchową dostępny jest na stronie www.sekson.pl. Pod tym samym adresem można zapisać się na wydarzenie. Udział w konferencji stacjonarnej, ze względu na limitowaną liczbę miejsc, wymaga uprzedniej rejestracji. Wydarzenie w wersji online będzie ogólnodostępne.

 

Zapisz się i weź udział w IV Konferencji Sekson

 

Konferencja Sekson 2022 | Sekson

https://www.sekson.pl/konferencja/edycja-2022/

 

Wydarzenie przebiegnie pod patronatem/matronatem: Prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego, Naczelnej Izby Lekarskiej, Rzecznika Praw Obywatelskich, Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Krajowej Izby Fizjoterapeutów.

 

 

 

 

Fundacja Avalon to jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore. Organizacja powstała w 2006 roku, a od roku 2009 posiada status organizacji pożytku publicznego. Ma siedzibę w Warszawie, jednak swoim wsparciem obejmuje osoby potrzebujące z całej Polski. Fundacja oferuje pomoc potrzebującym w obszarze finansowym, a także prowadzi szereg programów społecznych i edukacyjnych, mających na celu zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnościami w polskim społeczeństwie.

 

Fundacja Avalon aktualnie wspiera ponad 12 500 osób z całej Polski. Łączna wartość pomocy udzielonej przez Fundację swoim podopiecznym wynosi ponad 270 mln złotych.

 

Projekt Sekson powstał w 2019 roku, ma na celu rzetelne edukowanie w obszarze seksualności i rodzicielstwa osób z niepełnosprawnością ruchową. W ramach projektu powstała platforma edukacyjna www.sekson.pl, Mapa Dostępności – wyszukiwarka dostosowanych gabinetów i specjalistów z doświadczeniem w pracy z osobami z niepełnosprawnościami, prowadzone są także spotkania live oraz cykl wywiadów #wyłączamytabu #włączamywiedzę ze specjalistami i osobami z niepełnosprawnościami. Co roku organizowana jest Konferencja Sekson poświęcona seksualności i rodzicielstwu osób z niepełnosprawnością ruchową.

 

Oficjalne kanały Projektu Sekson:

 

www.sekson.pl www.facebook.com/Sekson www.instagram.com/projektsekson/ 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Fundacja Avalon
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport JESZCZE WIĘCEJ PIŁKARSKICH EMOCJI Biuro prasowe
2024-08-14 | 10:00

JESZCZE WIĘCEJ PIŁKARSKICH EMOCJI

Już zaraz serca fanów piłki nożnej z całej Europy zabiją szybciej! Wszystko za sprawą meczu o Super Puchar UEFA, który odbędzie się 14 sierpnia
Sport Igrzyska w Paryżu zamknięte z pompą. Celebryci nie tylko na trybunach
2024-08-13 | 17:00

Igrzyska w Paryżu zamknięte z pompą. Celebryci nie tylko na trybunach

Igrzyska olimpijskie w Paryżu dobiegły końca. I choć polscy kibice mają powody, by nie wspominać ich zbyt dobrze, to nie zabrakło chwil, które zostaną z nami na
Sport Wrześniowe biegi z Fundacją Avalon !
2024-08-12 | 12:00

Wrześniowe biegi z Fundacją Avalon !

Już 29 września odbędzie się 46. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski! Swoich sił będzie można również spróbować w biegu na 10 kilometrów. Fundacja Avalon

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Media

Tomasz Jacyków: Bardzo modny tego lata jest nurt bieliźniany. Hitem są spodenki udające męskie bokserki

Zdaniem Tomasza Jacykowa w letnich stylizacjach możemy sobie pozwolić na więcej, ale trzeba pamiętać, że szorty, koszulki bez ramiączek, mocno wycięte topy i zwiewne spódniczki zamiast podkreślać atuty sylwetki, mogą tylko uwypuklić jej mankamenty i niedoskonałości. W konsekwencji źle dobrane wakacyjne zestawienia zamiast zachwycać, budzą niesmak. Poza tym coś, co idealnie pasuje na plażę, niekoniecznie musi dobrze wyglądać na ulicy. Stylista z uwagą śledzi bieżące trendy i jak przyznaje, bardzo podoba mu się chociażby eksponowanie bielizny i czynienie jej ważnym elementem codziennych stylizacji.

Prawo

Ostatni moment na przyjęcie standardów ochrony małoletnich w placówkach pracujących z dziećmi. Przepisy mają pomóc walczyć ze zjawiskiem przemocy wobec najmłodszych

15 sierpnia mija termin wprowadzenia standardów ochrony małoletnich (SOM) we wszystkich instytucjach pracujących z dziećmi. Poza oczywistymi placówkami, takimi jak szkoły, przedszkola czy kluby sportowe, obowiązek ten dotyczy także np. hoteli czy szpitali. Wdrożenie przez te instytucje odpowiednich procedur zapobiegawczych i interwencyjnych ma doprowadzić docelowo do zmniejszenia skali przemocy i nadużyć wobec najmłodszych. – Standardy ochrony małoletnich przez to, że są obowiązkowe i dotyczą tak wielu organizacji i instytucji, będą prawdziwą zmianą społeczną, o ile świadomie podejdziemy do ich przygotowania i wdrażania – podkreśla Agata Sotomska z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.