Komunikaty PR

Wystawa „Najpiękniejszy festiwal świata” w CH Osowa

2020-07-30  |  14:20
Biuro prasowe
Kontakt

Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.

Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl

Od 3 sierpnia w CH Osowa będzie można odwiedzić wystawę gdyńskiego fotografa, Jerzego Wyrębskiego. Wyjątkowe fotografie zagoszczą w przestrzeniach osowskiego centrum handlowego aż do 30 września.

 

Wystawa to kolejny artystyczny akcent w CH Osowa. Zarządca CH Osowa, spółka Apsys oraz dyrekcja Centrum nie pierwszy raz docenili talent mieszkańców Trójmiasta. Wystawą, która będzie miała swoją premierę 3 sierpnia jest „Najpiękniejszy festiwal światła” autorstwa Jerzego Wyrębskiego.

 

Autor fotografuje od bardzo dawna pomimo, iż nie był nigdy zawodowo związany z fotografią.

Przez wiele lat tworzył przy udziale filmów światłoczułych, ale odczynniki chemiczne i ciemnię  porzucił 11 lat temu na rzecz fotografii cyfrowej.

 

Kiedyś jego prace trafiały głównie do szuflady, ale wszystko zmieniło się w październiku 2018 roku kiedy to odbyła się pierwsza indywidualna wystawa prac fotografa w galerii Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego. Tematem były zdjęcia wykonane na spektaklach Teatru Snów w latach 2012-2018.

 

„Najpiękniejszy festiwal świata” to kolejny cykl fotografii Jerzego Wyrębskiego. Wystawa miała swoją premierę 5 lutego br. w GAK Projektornia, gdzie można było ją oglądać do 28 lutego.

Prace, które znajdą się w CH Osowa zostały wykonane podczas 25 Festiwalu Pol’And’Rock w sierpniu 2019 r.

 

– Rozpoczynając cykl wystaw w naszym centrum naszym celem było przede wszystkim pokazanie potencjału artystycznego naszych okolic i docenienie mieszkańców naszego miasta. Chcemy, aby dzięki kolejnym wystawom klienci naszego centrum mogli lepiej poznać swoich sąsiadów z innej strony. Jako Centrum chcemy zbliżać się do naszych klientów i pokazać CH Osowa jako miejsce, w którym dbamy także o sztukę – mówi dyrektor CH Osowa, Aleksandra Słowińska.

Czas trwania wystawy: 3.08.2020 r. - 30.09.2020 r.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w godzinach otwarcia CH Osowa.

Wstęp bezpłatny.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z.o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka BRAK ZDJĘCIA
2024-06-30 | 21:00

Rewia – kolorowe antidotum na szarą codzienność

Niedługo minie 25 lat odkąd rewia znowu odżyła w Polsce. W 2001 ten rodzaj sztuki przywróciła do życia Małgorzata Potocka, otwierając pierwszą po wojnie scenę rewiową w naszym kraju. Teatr Sabat jest jedynym miejscem
Sztuka Znamy laureatów konkursu Design by Śliwka Nałęczowska 2024!
2024-06-27 | 13:45

Znamy laureatów konkursu Design by Śliwka Nałęczowska 2024!

Konkurs Design by Śliwka Nałęczowska pobudza środowisko artystyczne do twórczych działań. Piąta, jubileuszowa edycja wydarzenia, promującego talenty w dziedzinie grafiki
Sztuka Centrum Riviera zaprasza na wystawę w ramach Gdynia Design Days
2024-06-20 | 01:00

Centrum Riviera zaprasza na wystawę w ramach Gdynia Design Days

Centrum Riviera zostało partnerem  nadbałtyckiego festiwalu designu – Gdynia Design Days. W ramach 17 edycji wydarzenia, od soboty 22 do niedzieli 30 czerwca w Rivierze zostanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.