Wystawa „Widoki Motławy” w CH Osowa
Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.
Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl
Już 20 stycznia rusza wystawa fotograficzna Adama Fleksa, jednego z czołowych artystów w Gdańsku. Prezentowane na niej prace pochodzą z lat 1991-2019, a inspiracją do ich powstania była Motława – na której od średniowiecza znajdował się główny port morski.
Artysta pełni obecnie rolę wiceprezesa zarządu Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego. Pasję do tej sztuki pielęgnuje nieustannie od lat 80. Interesuje go w szczególności fotografia abstrakcyjna, dokumentalna oraz krajobrazowa. W swoim dorobku ma wiele wystaw fotograficznych – zarówno indywidualnych, jak i zbiorowych.
– Twórczość Adama Fleksa zaprezentowana na wystawie zabierze nas w jedno z najbardziej kultowych, rozpoznawalnych miejsc w Gdańsku. Zobaczymy różne oblicza rzeki, którą wszyscy dobrze znamy, i która od lat pełniła tu bardzo ważną rolę. Jako organizatorzy mamy nadzieję, że wystawa stanie się dla wielu rodzin pretekstem do rozmowy o ikonach miasta, o tym, jak z czasem się zmieniają – mówi Justyna Siemińska, dyrektor CH Osowa.
Analogowe fotogramy artysty zgromadzone na wystawie „Widoki Motławy” można obejrzeć od 20 stycznia do 31 marca 2020 roku w godzinach otwarcia Centrum Handlowego Osowa. Spotkanie z artystą odbędzie się w sobotę 25 stycznia o godz. 17:00.
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.