Wyzwanie F1 2020 - seria wyścigów dobiegła końca
WE!RE Fantasy
Ksawerego Liskego 7
50-345 Wrocław
justyna.oracz|werefantasy.com| |justyna.oracz|werefantasy.com
602277329
werefantasy.com
Trzy rajdy na wirtualnych torach Formuły 1 okazały się być ogromnym sukcesem, gromadząc wielu widzów zarówno przed monitorami, jak i ekranami telewizorów, dostarczając najlepszych emocji miłośnikom sportów motorowych.
Od momentu startu Wyzwania F1 2020 minęły trzy tygodnie. Począwszy od 12 lipca w każdą niedzielę odbywały się wirtualne wyścigi, które dostarczały wielu emocji zarówno widzom zgromadzonym przed odbiornikami, jak i kierowcom biorącym udział w zawodach. Zawodnicy ścigali się kolejno na komputerowych odpowiednikach torów w Styrii, Hungaroring oraz UK Silverstone. Tory, które są dobrze znane fanom sportów motorowych już dawno zostały wiernie odzwierciedlone korzystając ze skanowania laserowego, aby dokładnie odwzorować ich wygląd, a także odległości czy pochylenia terenu. Dzięki temu wrażenia przy oglądaniu zmagań wirtualnych są mocno zbieżne z tymi, które towarzyszą widzom przy tradycyjnych wyścigach.
Rywalizacja w produkcji Codemasters odbywała się na podobnych zasadach jak prawdziwe Grand Prix. Istnieją jednak małe różnice. Przede wszystkim, wirtualne wyścigi trwają o 50% krócej niż ich realne odpowiedniki, uszkodzenia samych bolidów są wyłączone, a ich osiągi wyrównane. Dodatkowo, na wirtualnych torach każdy jedzie na własne konto - dobór drużynowy nie ma tutaj znaczenia. Pozornie mogłoby się wydawać, że takie uproszczenie odbiera sporą część realizmu, jednakże gdy ogląda się na żywo wirtualne przejazdy, emocje sięgają zenitu tak samo jak przy “prawdziwym” wyścigu F1. Należy mieć na uwadze, że za kierownicą każdego z bolidów siedzi prawdziwy kierowca, który jak w realnym wyścigu decyduje o stylu jazdy, wyprzedzaniu czy zjazdach do pit stopu. Wszystkie decyzje mają istotny wpływ na końcową klasyfikację. Który z rajdowców poradził sobie zatem najlepiej? Bezkonkurencyjnym liderem klasyfikacji generalnej jest Patryk Krutyj, reprezentujący barwy Mercedesa, który dwukrotnie sięgnął po złoto.
W sumie w Wyzwaniu F1 2020 wzięło udział 27 kierowców. Wśród nich znaleźli się influencerzy, zawodowi simracerzy z devils.one Triton Racing, zawodnicy esportowi, streamerzy, redaktorzy esportowi, a także Gosia Rdest - pierwsza i jedyna obecnie Polka startująca w W Series. Mistrzowska obsada co tydzień przyciągała przed ekrany wielu widzów zainteresowanych oglądaniem wirtualnej F1. Wyścigi można było oglądać za pośrednictwem 3 platform - Twitch, Facebook oraz w telewizji na kanale Gametoon. W sumie wirtualne zmagania oglądane były przez ponad 61,5 tys godzin, a treści w social mediach dotyczące tego eventu online wygenerowały blisko 1,5 mln zasięgu.
Za realizację Wyzwania F1 2020 w całości odpowiadała agencja gamingowa Fantasyexpo, która specjalizuje się w organizacji esportowych i gamingowych produkcji, zarówno online jak i offline. W tym roku z powodzeniem przygotowała również dla platformy nSport+ serię wyścigów simracingowych DTM>3 Series Canal+. Projekt został zrealizowany na zlecenie Koch Media Poland, polskiego wyłącznego dystrybutora gry F1 2020, a także wszystkich innych tytułów od brytyjskiego studia Codemasters. F1 2020 jest dostępne w sprzedaży w wydaniu pudełkowym na PlayStation 4, Xbox One oraz PC w dwóch wersjach: Edycji Siedemdziesięciolecia oraz Edycji Deluxe Schumacher.
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Karolina Pilarczyk: W nowym programie każdy z nas potrzebował pomocy medycznej. Ja straciłam kawałeczek palca
Drifterka podkreśla, że niektóre zadania w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” były na tyle wymagające, że kończyły się kontuzjami i urazami. Karolina Pilarczyk zaznacza, że największą motywacją była dla niej możliwość zmierzenia się z uznanymi sportowcami, których podziwia od lat. Ma też świadomość, że różni się od pozostałych uczestników formatu, ponieważ jej dyscyplina koncentruje się nie na przygotowaniu fizycznym, ale na umiejętności prowadzenia samochodu wyścigowego, gdzie kluczowe są refleks, panowanie nad emocjami i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji.
Bankowość
Styczeń powinien przynieść wzrost popytu na hipoteki i sprzedaży mieszkań. Klientom pomogłyby obniżki stóp procentowych
W styczniu eksperci rynku nieruchomości spodziewają się wzrostu popytu na kredyty hipoteczne. Rezygnacja przez rząd z zapowiadanego programu Kredyt 0 proc. spowodowała, że do banków zwracają się klienci czekający do tej pory na rządowe dopłaty. Jak podkreśla założyciel serwisu Tabelaofert.pl, jest grupa klientów, którzy ze względu na sytuację rynkową i swoje finanse potrzebują wsparcia państwa, ale taka ingerencja nie byłaby potrzebna przy niższym poziomie stóp procentowych. Ewentualna pomoc państwa powinna obejmować premie dla oszczędzających na własne M.
Muzyka
Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę
Wokalistka podkreśla, że wiele lat pracowała na to, żeby być w miejscu, w którym jest teraz, i robić to, co kocha. Tworzenie muzyki i koncertowanie to dla niej nie tylko praca, ale i pasja, z którą zawsze będzie związana. Luna zdradza też, że co prawda czuje potrzebę eksploracji innych swoich umiejętności, takich jak taniec czy gotowanie, i czasami marzy o radykalnej zmianie swojego życia, ale nie mogłaby porzucić całego dotychczasowego dorobku artystycznego. Nie wyklucza natomiast, że kiedyś wyreżyseruje jakiś film albo napisze powieść.