Wzmocnij swoją skórę przed urlopem!
Z utęsknieniem czekasz na lato, słoneczne plaże i wakacyjne wyjazdy! Kochasz, gdy promienie słoneczne otulają twoją skórę… jednak nie jest to łatwa miłość. Niestety słońce ma negatywny wpływ na kondycję skóry – sprawia, że starzeje się ona szybciej, staje się przesuszona, pojawiają się na niej zmarszczki. Jak zatem ochraniać skórę na urlopie? Oprócz kremów z filtrem, warto rozważyć jej wzmocnienie od środka! Dzięki Sunekos Performa twoja skóra zyska nową jakość! O zabiegu opowiada dr Edyta Adamczyk-Kutera.
Przygotuj skórę do kontaktów ze słońcem!
Zbliża się urlop, hotel zarezerwowany, masz przygotowaną listę najpotrzebniejszych rzeczy, ale czy wiesz, że przed urlopem też warto przygotować skórę do kontaktu ze słońcem? Niestety wielu z nas o tym zapomina. Po urlopach skóra cierpi z powodu przesuszenia i podrażnienia. Czerwona, podrażniona i zmęczona słońcem skóra to na pewno nie to, czego pragniesz po powrocie z wakacji. Na szczęście gabinety medycyny estetycznej oferują zabiegi, które w naturalny sposób mogą wzmocnić skórę od wewnątrz. Taka dogłębna bioregeneracja to niezwykle popularny i dobroczynny trend. Jaki zabieg wybrać, aby skóra była doskonale przygotowana na sezon urlopowy?
Sunekos Performa – nowość dla dobra twojej skóry!
Sunekos Performa to nowy, jeszcze mocniejszy biostymulator o unikalnym połączeniu kwasu hialuronowego i opatentowanej sekwencji aminokwasów. Preparat przeznaczony do zadań specjalnych i skóry bardziej wymagającej. Ta nowa formuła zawiera 16,6% więcej kwasu hialuronowego i 28% więcej aminokwasów niż w Sunekos 200! Jak działa? – Aminokwasy mają za zadanie stymulację fibroblastów do syntezy kolagenu i elastyny, a kwas hialuronowy przywraca równowagę macierzy zewnątrzkomórkowej. To wspólne działanie składników zawartych w preparacie powoduje, że regeneracja tkanek przebiega sprawnie i szybko oraz możliwe jest odwrócenie procesu starzenia – wyjaśnia dr Edyta Adamczyk-Kutera. Preparat ten opera się na zasadzie regeneracji i odbudowy macierzy zewnątrzkomórkowej. Co to takiego? – Macierz zewnątrzkomórkowa to struktura niezwykle istotna. 70% wszystkich chorób, które nas dotykają, dotyczą właśnie zaburzeń w jej obrębie. Przywrócenie jej homeostazy, poprawa jej funkcji, to również poprawa funkcji tkanek skóry – mówi dr Edyta Adamczyk-Kutera.
Działaj profilaktycznie!
Nie od dziś wiadomo, że aby zachować młody i piękny wygląd, oprócz codziennej starannej pielęgnacji i ochrony skóry, bardzo ważne jest, aby stosować działania profilaktyczne. To szczególnie ważne w okresie silnego nasłonecznienia. – Preparat, który wpływa na poprawę jakości macierzy zewnątrzkomórkowej, może być stosowany zarówno, jako profilaktyka procesów starzenia, czy też profilaktyka uszkodzeń związanych z ekspozycją na szkodliwe czynniki, takie jak słońce, temperatura czy wiatr (co dzieje się w okresie letnim). Może być również preparatem terapeutycznym w przypadku, kiedy mamy już widoczne uszkodzenia skóry – tłumaczy dr Edyta Adamczyk-Kutera. Pamiętajmy, że wczesna profilaktyka nie tylko sprawi, że skóra będzie na dłużej w dobrej kondycji, ale także opóźni konieczność stosowania bardziej uciążliwych terapii. Stosując Sunekos Performa przed wyjazdem sprawimy, że skóra będzie doskonale nawilżona i wzmocniona, a zmarszczki nie będą się pogłębiać.

3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Dorota Szelągowska: W moim rodzinnym domu się nie przelewało. Od mamy i babci się nauczyłam, jak ugotować coś z niczego
Prezenterka zaznacza, że dużo czasu spędza w kuchni i jak przekonuje, zawsze da się przyrządzić coś smacznego, nawet gdy pod ręką nie ma zbyt wielu produktów. Tego nauczyła się w rodzinnym domu. Dorota Szelągowska uwielbia kulinarne eksperymenty, dlatego też chętnie podgląda, jak gotują inni i z ich pomysłów również czerpie inspiracje.
Nauka
MNiSW reaguje na problemy psychiczne w środowisku akademickim. Specjalny zespół ma opracować skuteczne rozwiązania

W środowisku naukowym rośnie świadomość znaczenia dobrostanu psychicznego i potrzeby budowania bezpiecznego miejsca – zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej. Z badania SWPS wynika, że wiele osób w tym środowisku zmaga się z silnym stresem, wypaleniem zawodowym oraz zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi. Do tego dochodzi także coraz częściej występujący problem mobbingu i dyskryminacji. Tematem zajmuje się MNiSW, powołując specjalny międzyresortowy zespół, ale też same uczelnie.
Media
Maciej Dowbor: Domówki i rolki przyniosły nam dużo większą popularność niż telewizja. Ludzie nas odbierają jak dobrych znajomych

Prezenter przyznaje, że domówki online i publikowane w mediach społecznościowych rolki pozwoliły im zbudować mocną pozycję w cyfrowym świecie. Dzięki nim zyskali dużo większą popularność niż z racji udziału w różnych projektach telewizyjnych czy serialowych. Maciej Dowbor odczuwa dużą satysfakcję z tego, że ich działalność internetowa przyciąga miliony odbiorców, zainteresowanie proponowanymi przez nich treściami nie słabnie, a widzowie, z którymi się spotykają na ulicy, traktują ich jak dobrych znajomych.