Komunikaty PR

Wzrost obowiązków nie musi oznaczać spadku formy

2020-06-25  |  15:00
Kontakt
Katarzyna Surowik
Ahava PR

Tymienieckiego 25C/303
91-117 Łódź
katarzyna.surowik|ahavapr.pl| |katarzyna.surowik|ahavapr.pl
503838407
avapr.pl

Ostatnie obostrzenia związane z pandemią koronawirusa sprawiły, że większość z nas pozostawała w domach. Czas zaoszczędzony na dojazdach do pracy czy szkoły oraz mniejsza liczba codziennych obowiązków sprawiły, że wielu z nas odkryło w sobie sportowego ducha. Kwarantanna się jednak skończyła, a my powróciliśmy do wcześniejszego pędu. Jak utrzymać dobrą formę i samopoczucie, kiedy często brakuje czasu? Marta Gorąca, trenerka personalna, zdradza swoje sekrety.

Jedyną drogą w walce o wymarzoną sylwetkę jest zdrowa, dobrze zbilansowana dieta i regularna aktywność fizyczna. Mniejsza ilość czasu w ciągu dnia przyczynia się do spadku motywacji do ćwiczeń. Można temu jeszcze zaradzić! Zdradzę Wam 5 prostych zasad, dzięki którym utrzymanie formy wypracowanej podczas kwarantanny stanie się możliwe. Oczywiście, będzie to wymagało samodyscypliny i odrobiny wysiłku, ale obiecuję, że warto,

mówi Marta Gorąca, trenerka personalna

Marta Gorąca, trenerka personalna

Nie zmarnuj wypracowanego potencjału

Co daje nam aktywność fizyczna? To nie tylko wysportowana sylwetka ale również dobre samopoczucie na co dzień, motywacja do działania, usprawnienie pracy mózgu czy skuteczna regeneracja. Czynniki te składają się na dobrostan naszego organizmu. Jeżeli więc podjęliśmy wysiłek i zaczęliśmy swoją przygodę z regularnymi treningami, nie zmarnujmy tego. Wydolność i siła spadają znacznie szybciej niż się je buduje, dlatego nie warto rezygnować z ćwiczeń fizycznych pomimo mniejszej ilości czasu. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek, które ułatwią Wam zachowanie dobrej formy.

1. Dobrze zorganizuj swój czas

Skończyła się kwarantanna, wracasz do pracy i codziennych obowiązków i nie masz już tyle czasu na regularne treningi, co podczas kwarantanny? Spokojnie. Najważniejsze, to dobra organizacja i plan działania. Absolutnie nie musisz rezygnować z dotychczasowych działań, treningów i dobrych nawyków, które udało Ci się zbudować podczas #zostanwdomu.

2. Zaplanuj krótsze treningi

Krótsze treningi, łatwiej Ci będzie zrealizować. Dadzą Ci też możliwość trenowania częściej.

3. Trenuj na świeżym powietrzu

Jeśli masz już dosyć trenowania w domu, wyjdź na zewnątrz. Idź zrobić trening biegowy. Wplataj go w domową aktywność fizyczną. W domu zaplanuj krótsze, a na zewnątrz dłuższe treningi. Pamiętaj, aby Twój plan był mądry i przemyślany. Potrzebujesz zarówno treningu wzmacniającego, jak i wytrzymałościowego czy mentalnego. Rozciągaj się, medytuj, zrób trening body&mind przynajmniej raz w tygodniu. Przed treningiem biegowym dobrze się rozgrzej!

4. Jedz zdrowo

Uzupełniaj straty energetyczne podczas treningów. Staraj się tak planować posiłki by podczas ćwiczeń nie być głodnym. Natomiast po treningu pamiętaj uzupełnić niedobory elektrolitów oraz zjeść lekki posiłek.    

5. Zaangażuj bliskich

Powinni zrozumieć, że chcesz dalej być aktywny i nie chcesz zaprzepaścić tego, co zbudowałeś podczas kwarantanny.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ahava PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Porusz swój umysł z ASICS Biuro prasowe
2024-09-25 | 10:00

Porusz swój umysł z ASICS

Już 1 października 2024 roku o godz. 18:00 w sklepie Sportano przy ul. Malborskiej 45 w Warszawie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie inaugurujące kampanię "Style gry w sportach halowych
Sport Zostały już ostatnie dni wyzwania RakReaton! Wzywamy do wsparcia - pomóżmy dziec
2024-09-25 | 08:50

Zostały już ostatnie dni wyzwania RakReaton! Wzywamy do wsparcia - pomóżmy dziec

Poniedziałek, 30 września będzie ostatnim dniem, aby ukończyć wyzwanie sportowe na rzecz dzieci chorych na nowotwory - wspólnie musimy osiągnąć nasz cel, czyli zebrać 2
Sport Chcę być triathlonistą – jak zacząć przygodę z tym sportem?
2024-09-24 | 11:00

Chcę być triathlonistą – jak zacząć przygodę z tym sportem?

W stolicy Wielkopolski w kolebce polskiego triathlonu odbyły się niedawno kolejne z cyklu zawody Enea IRONMAN 70.3 Poznań. Są to nie tylko zawody, to przede wszystkim styl życia. Jednym z

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.