Komunikaty PR

Za nami premiera bardzo ważnej książki - „Ciężar Korony” już w sprzedaży!

2021-12-15  |  13:21
Biuro prasowe
Kontakt
Aneta Koszyczek
Agencja Face It!

ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
a.koszyczek|agencjafaceit.pl| |a.koszyczek|agencjafaceit.pl
794714937
www.agencjafaceit.pl

Jej autorem jest dr. n. med. Magdalena Cubała-Kucharska, ekspert medycyny rodzinnej i integracyjnej z ogromnym doświadczeniem. Książka ta jest odpowiedzią na wiele aktualnych pytań osób, u których po zarażeniu koronawirusem objawiają się różnego rodzaju powikłania. To pierwsza tego typu pozycja w Polsce, która porusza temat zespołu postcovidowego.

- Postanowiłam napisać tę książkę w odpowiedzi na problemy u moich pacjentów. Podobnie jak wielu z nas miałam głęboką nadzieję, że ci z nas, którzy przechorowali COVID w miarę łagodnie, nabędą odporności i będą szybko wracać do zdrowia. Niestety, dla wielu przebycie COVID stało się początkiem długotrwałych problemów ze zdrowiem, które mogą ciągnąć się przez wiele miesięcy. Jeśli przeszedłeś COVID i czujesz, że Twoja jakość życia uległa pogorszeniu, zmagasz się z problemami zdrowotnymi, których wcześniej nie miałeś – ta książka jest dla Ciebie - odpowiada autorka.

Książka oparta jest na aktualnych badaniach, źródłach popartych wiedzą naukową oraz doświadczeniu dr Cubały-Kucharskiej.  W publikacji poruszane są tematy etiologii choroby, jak i omówione powikłania, które mogą towarzyszyć pacjentom i wpływać na stan ich zdrowia jeszcze długi czas po wyleczeniu. Książka jest dodatkowo wzbogacona o quizy, które ułatwiają zrozumienie tematu oraz sprawdzają uzyskaną wiedzę.

Powikłania u dzieci

Publikacja porusza również temat  powikłań postcovidowych u dzieci, o których zdecydowanie rzadziej się mówi. Najgroźniejszą dolegliwością występującą u dzieci jest PIMS-TS.

- Tajemnicza choroba, która może uszkodzić serce i inne narządy dzieci często wymaga intensywnej opieki. Pierwszy przypadek PIMS-TS odnotowano 7 kwietnia 2020 r. w USA. Była to 6-miesięczna dziewczynka z utrzymującą się gorączką. Początkowo uznano, że jest ona chora na chorobę Kawasaki, znaną pediatrom od wielu lat -  tłumaczy dr Cubała-Kucharska.

„Ciężar korony, czyli dlaczego niektórzy nie mogą wyzdrowieć” to kompleksowe, poparte badaniami naukowymi źródło wiedzy o powikłaniach, które występują po przebyciu COVID-19.  Problem zespołu postcovidowego, który znacznie wpływa na jakość ich życia dotyka coraz więcej osób. Warto zapoznać się z pozycją, która przybliży zakres dolegliwości, które mogą wystąpić po powrocie do zdrowia po zakażeniu się koronawirusem.

Książkę można zakupić w najlepszych sklepach internetowych oraz pod adresem: https://drcubala.com/ebooki-i-ksiazki/przedsprzedaz-ksiazka-ciezar-korony-czyli-dla-czego-niektorzy-nie-moga-wyzdrowiec#gsc.tab=0.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Face It!
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą” Biuro prasowe
2025-07-01 | 11:00

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Kampania „Rany pod kontrolą” ogłasza start ogólnopolskiego badania ankietowego, mającego na celu poznanie codziennych wyzwań i potrzeb farmaceutów związanych
Zdrowie Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
2025-06-30 | 06:00

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Złota odznaka i tytuł „TOP EMOLIENT 2025” w prestiżowym Rankingu TOP10 Emolientów organizowanym przez Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych (PTCA)
Zdrowie Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
2025-06-25 | 10:20

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?

To, jak dużo siedzimy, bezpośrednio przekłada się na nasze zdrowie. Siedzący tryb życia sprzyja nie tylko nadmiarowym kilogramom, ale także deformacjom sylwetki, problemom

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Problemy społeczne

Stres w życiu zawodowym może działać destrukcyjnie. O profilaktykę muszą zadbać zarówno pracownicy, jak i pracodawcy

Co czwarty Polak doświadcza w pracy wysokiego lub bardzo wysokiego stresu, a trzech na czterech pracowników znajduje się w stresowej sytuacji zawodowej przynajmniej raz w tygodniu – wynika z badań Instytutu Psychologii Stresu. Najwyższy poziom częstego stresu dotyczy kobiet i pracowników powyżej 55. roku życia. To grupy najbardziej narażone na poczucie przeciążenia obowiązkami zawodowymi, co odbija się na ich zdrowiu fizycznym i psychicznym, a w kontekście społecznym niesie ze sobą poważne skutki ekonomiczne. W Unii Europejskiej stres zabija rocznie nawet 10 tys. osób.

Gwiazdy

Maciej Dowbor: Ostatnio kupiłem zdalnie sterowane motorówki dla córki. Ten wspólnie spędzony czas pozwala oderwać dzieci od smartfonów

Zdaniem prezentera nawet niepozorny gadżet może pomóc w budowaniu relacji ze swoimi pociechami i tworzeniu pięknych wspomnień. On sam przekonał się o tym, kiedy jego siedmioletnia córka chętnie zaczęła się bawić małymi, zdalnie sterowanymi motorówkami. Teraz kolekcja systematycznie się powiększa, a w zabawie bierze udział cała rodzina.