Komunikaty PR

Zadbaj o zdrowie z CH Focus!

2021-11-10  |  12:58
Biuro prasowe

Przyjdź na bezpłatne badania do CH Focus i zadbaj o swoje zdrowie! Już w najbliższą sobotę 13 listopada bydgoszczanie będą mogli skorzystać z szeregu badań i porad, udzielanych bezpłatnie przez młodych medyków. Wydarzenie odbędzie się w ramach jesiennej akcji „Zdrowie pod kontrolą”, mającej na celu edukację prozdrowotną społeczeństwa i przeprowadzanie podstawowych badań profilaktycznych.

 

Do Bydgoszczy powraca akcja „Zdrowie pod kontrolą”, do której w ostatnich latach zdążyli się już przyzwyczaić mieszkańcy. To ogólnopolskie, edukacyjno-profilaktyczne wydarzenie zainicjowane przez studentów medycyny, które ma na celu kreowanie świadomości społecznej w zakresie zdrowia.

 

Najbliższa edycja tej akcji odbędzie się już 13 listopada w  bydgoskim centrum handlowym Focus. Do udziału w  niej zapraszają mieszkańców, wspólnie z galerią, studenci z Collegium Medicum UMK, zrzeszeni w  Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA-Poland, z bydgoskiego oddziału.

 

Podczas wydarzenia będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji w zakresie zdrowego stylu życia i profilaktyki. Tego dnia do dyspozycji klientów zostanie oddanych szereg stoisk, na których osoby zainteresowane będą mogły uzyskać informacje na temat profilaktyki nowotworowej czy dietetyki. Podczas akcji realizowane będą m.in. pomiary ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy we krwi oraz analiza składu i masy ciała. Nie zabraknie punktów konsultacyjnych dotyczących profilaktyki przeciwnowotworowej, nauki samobadania piersi i jąder, a także stanowiska, na którym będzie można dowiedzieć się, jak skutecznie rzucić palenie. Odbędą się też pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Chętni będą mogli zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego. Przewidziano również atrakcje dla najmłodszych, m.in. zabawę edukacyjną w „Szpital Pluszowego Misia”.

 

Zachęcamy bydgoszczan do przyłączenia się do sobotniej akcji i skorzystania z bezpłatnych, w pełni profesjonalnych badań oraz porad. Przy okazji sobotnich zakupów, każdy będzie mógł zadbać o swoje zdrowie i kompleksowo przebadać się. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania studentów medycyny, którzy zorganizowali kolejną edycję akcji „Zdrowie pod kontrolą”. We współpracy z nimi umożliwiamy mieszkańcom profilaktykę, przyczyniając się tym samym do zwiększenia świadomości społecznej na temat dbania o zdrowie - mówi Gregory Pertus, dyrektor CH Focus w  Bydgoszczy.

 

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland to największa w Polsce organizacja zrzeszająca studentów uczelni medycznych. Stanowi część międzynarodowej federacji, a jej celami są zwiększanie prozdrowotnej świadomości społeczeństwa, edukacja studentów kierunków medycznych oraz działalność charytatywna i zabieganie o przestrzeganie praw człowieka.

 

Poza CH Focus, sobotniemu wydarzeniu partnerują HTL Strefa, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy, Polski Czerwony Krzyż i Organic Fitness. Natomiast patronaty honorowe nad bydgoską akcją objęli: Prorektor ds. Collegium Medicum p. prof. dr hab. Kornelia Kędziora-Kornatowska, Prezydent Miasta Bydgoszcz – Pan Rafał Bruski, oraz Narodowy Fundusz Zdrowia Kujawsko–Pomorski Oddział Wojewódzki w Bydgoszczy. W  akcję zaangażowali także przedstawiciele świata medycyny, Konsultant Krajowy w dziedzinie diabetologii – prof. dr hab. n. med. Krzysztof Strojek, Konsultant Krajowy w dziedzinie onkologii – prof. dr hab. n. med. Maciej Krzakowski oraz polski oddział akcji May Measurement Month 2021, sprawujące patronat merytoryczny.

 

Współpraca przy organizacji akcji “Zdrowie pod kontrolą” to element programu Atrium Razem, którego celem jest wsparcie i integracja lokalnej społeczności oraz wspólne budowanie przyjaznego środowiska rozwoju.

 

Akcja „Zdrowie pod kontrolą” w CH Focus odbędzie się 13 listopada w godzinach 10:00-18:00. Więcej informacji na temat wydarzenia oraz oferty centrum można znaleźć na stronie: https://focusbydgoszcz.pl.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Czy Twoje codzienne zmęczenie może być objawem głębszego problemu zdrowotnego? Biuro prasowe
2024-11-04 | 14:35

Czy Twoje codzienne zmęczenie może być objawem głębszego problemu zdrowotnego?

W dzisiejszym dynamicznym świecie coraz więcej osób zgłasza dolegliwości związane z przewlekłym zmęczeniem, problemami ze snem, oraz brakiem energii, co wpływa nie tylko na ich
Zdrowie Wrodzona łamliwość kości, obrzęk stawów i wypadanie zębów. Obchodzimy Światowy
2024-10-30 | 14:10

Wrodzona łamliwość kości, obrzęk stawów i wypadanie zębów. Obchodzimy Światowy

Hipofosfatazja (HPP) to rzadkie schorzenie metaboliczne o podłożu genetycznym, które sprawia, że kości oraz zęby stają się słabe, kruche i podatne na złamania. U dzieci HPP objawia
Zdrowie Inspirujące spotkanie z Ewą Ewart i Magdą Atkins
2024-10-29 | 14:00

Inspirujące spotkanie z Ewą Ewart i Magdą Atkins

Centrum Designu DOMOTEKA świętowało swoje 18. urodziny w wyjątkowej atmosferze, łącząc miłośników dobrego wzornictwa, sztuki i filmu. W ramach jubileuszowego wydarzenia,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Konsument

Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie

Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.

Ochrona środowiska

Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat

Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.