Komunikaty PR

Zalety ocieplania styropianem pasywnym

2020-12-21  |  10:30
Biuro prasowe
Kontakt
Best Brands PR
Best Brands PR

Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl

Izolacja wykonana za pomocą styropianu to obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów ocieplenia budynków. Jednak nie każdy wie, że ten uniwersalny materiał występuje w różnych wariantach, różniących się od siebie właściwościami. Producenci styropianu oferują szeroki wachlarz płyt styropianowych. W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszy się styropian pasywny. Czym różni się on od standardowego rozwiązania i dlaczego warto wykorzystać go do ocieplenia swojego domu?

Styropian pasywny najłatwiej rozpoznać po jego charakterystycznej szarej barwie, którą zawdzięcza dodatkowi grafitu. To właśnie dzięki niemu właściwości termoizolacyjne materiału są wyjątkowo dobre. „Dla przykładu płyty Passive λ Pro 31 firmy Styropmin charakteryzują się współczynnikiem przewodzenia ciepła (lambda) na poziomie zaledwie (λD) ≤ 0,031 [W/(m•K)]. To jedna z najniższych wartości wśród styropianów dostępnych na rynku, a jak wiemy – im niższa lambda, tym lepsze właściwości izolacyjne. Dlatego właśnie styropiany pasywne plasują się w zdecydowanej czołówce materiałów izolacyjnych chroniących przed ucieczką ciepła.”mówi Dariusz Pruszkowski, doradca techniczny w firmie Styropmin.

Jak liczyć koszty styropianu pasywnego, czyli dlaczego jest to najtańszy materiał na rynku?

Część osób rezygnuje z wykorzystania styropianu pasywnego kierując się jedynie wyższą ceną w stosunku do standardowych płyt. Jednak wcale nie oznacza to wyższych kosztów podczas użytkowania domu – wręcz przeciwnie. Dzięki doskonałym właściwościom izolacyjnym styropianu pasywnego, zużyjemy go znacznie mniej niż klasycznych, białych płyt . Dzięki temu ściany zewnętrzne będą cieńsze. Co jednak znacznie bardziej istotne, niski współczynnik przewodzenia ciepła styropianu pasywnego sprawi, że mniejszym kosztem osiągniemy komfort termiczny w naszym domu. Wpłynie to bezpośrednio na znacznie niższe rachunki za ogrzewanie już w pierwszym sezonie grzewczym, dlatego takie rozwiązanie jest inwestycją na długie lata.

Standardy budownictwa przyszłości

Energooszczędne budownictwo i wykorzystanie ekologicznych materiałów przestają być tylko jedną z możliwości, a stają się koniecznością. Już od 1 stycznia 2021 roku ze względu na zmianę przepisów prawa budowalnego, każdy właściciel domu będzie musiał zadbać o spełnienie bardziej rygorystycznych norm związanych z oszczędzaniem energii. Co więcej, prowadzone są liczne działania, na przykład z ramienia Unii Europejskiej, dzięki którym możliwe jest otrzymanie dotacji na budowę najbardziej energooszczędnych domów. Warto sprawdzić, czy nie spełniamy wymagań jednego z takich programów, ponieważ dopłaty sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. W tym przypadku kluczowa jest odpowiednia termoizolacja. Pasywny styropian jest doskonałym rozwiązaniem do wykorzystania nawet w najbardziej energooszczędnych domach, czyli domach pasywnych. Płyty takie jak Passive λ Pro 31 firmy Styropmin sprawdzą się zarówno przy ociepleniu ścian zewnętrznych, szkieletowych ścian działowych, dachów krokwiowych, jak i podłóg na legarach. Ich zaletą są nie tylko bardzo dobre właściwości izolacyjne, ale także rozmaite możliwości zastosowania.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Best Brands PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Jadwiga Jankowska-Cieślak i Daniel Olbrychski po 50 latach znów zagrają małżeństwo w sztuce „Przebłyski”. „To duża rozkosz spotkać się po tylu latach”

Twórcy sztuki zatytułowanej „Przebłyski” podkreślają, że jest to spektakl – lustro każdej pary. Kreowani przez Jadwigę Jankowską-Cieślak i Daniela Olbrychskiego Rosa i Abrasza przez lata byli małżeństwem, a w chwili śmierci mężczyzny widzowie dostają kompendium wiedzy o ich niełatwym życiu. Odtwórca głównej roli cieszy się, że znów może się spotkać na scenie z aktorką, która od lat robi na nim ogromne wrażenie. Przyznaje też, że Serge Kribus napisał ten tekst z myślą o nim i zależało mu, żeby zagrał tę sztukę w Paryżu. Najpierw jednak przedstawienie zostanie zaprezentowane w polskiej wersji.

Edukacja

Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce

Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.

Prawo

Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.