Zamknięte podstawówki? Szkoła w Chmurze udostępnia za darmo platformę do nauki o
W związku z zamknięciem szkół z powodu ryzyka pandemii koronawirusa, platforma e-learningowa Szkoły w Chmurze będzie dostępna za darmo dla uczniów szkół podstawowych z całej Polski. Narzędzie pozwoli kontynuować naukę w domu w bezpieczny i nowoczesny sposób.
W ciągu najbliższych tygodni, aż do ponownego otwarcia szkół, każde dziecko w wieku szkolnym w Polsce będzie mogło zalogować się na stronie szkolawchmurze.org. Po utworzeniu darmowego konta uczeń uzyska dostęp do materiałów edukacyjnych z przedmiotów objętych nauczaniem w szkole podstawowej. Materiały te w całości realizują podstawę programową MEN.
Platforma online Szkoły w Chmurze szkolawchmurze.org. pomaga w nauce na co dzień, a także w sytuacjach wyjątkowych, kiedy dziecko nie może z różnych powodów chodzić do szkoły. Na platformie uczniowie znajdą kompletne karty pracy z przedmiotów takich jak: język polski, historia, wiedza o społeczeństwie, geografia, biologia, przyroda, chemia.
Materiały uzupełnione są o linki do dodatkowych, wartościowych materiałów – w tym podręczników dostępnych na oficjalnej platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl. W trakcie nauki uczniowie rozwiązują krótkie interaktywne testy i wykonują zadania otwarte, które pomagają utrwalić zdobytą wiedzę i umiejętności.
„Nauka dzieci i młodzieży z wykorzystaniem online’owych narzędzi to już nie jest science-fiction. Skoro dziś za pomocą smartfona wypożyczamy elektryczne hulajnogi i auta, musimy także unowocześniać i rozwijać system edukacji. Nasz projekt dowodzi, że warto poszukiwać radykalnych innowacji i odważnie sięgać po nowe rozwiązania.” – mówi Mariusz Truszkowski, twórca koncepcji Szkoły w Chmurze.
O Szkole w Chmurze
Podstawę programową można realizować w inny sposób niż na stacjonarnych lekcjach w klasie. Szkoła w Chmurze, jako nowoczesne narzędzie, umożliwia naukę we własnym tempie i bieżące śledzenie postępów.
W ten sposób nauka staje się bardziej efektywna: uczniowie zdobywają wiedzę określoną w podstawie programowej i mogą poświęcić więcej czasu na zgłębianie zagadnień, które naprawdę ich interesują.
Dodatkowe informacje:
- http://szkolawchmurze.org – strona platformy online Szkoła w Chmurze - pod tym adresem można założyć darmowe konto
- http://liceumwchmurze.pl/ - oficjalna strona Liceum w Chmurze, zbudowanego wokół Szkoły w Chmurze
- https://www.facebook.com/liceumwchmurze/ - profil w serwisie Facebook
- https://www.instagram.com/liceumwchmurze/ - profil w serwisie Instagram
- https://www.youtube.com/watch?v=pUMI4OknxIo – film grupy młodych ludzi, którzy podjęli decyzję o uczeniu się w domu (bez związku ze Szkołą w Chmurze i pandemią)

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Sandra Kubicka: Najpierw kupiłam małą domową szklarnię na zioła. A teraz zamówiłam duży model do ogrodu i będę tam mieć pomidory, ogórki i truskawki
Modelka czerpie dużą radość z własnoręcznie wyhodowanych ziół i warzyw. Swoją przygodę z ogrodnictwem zaczęła od małej domowej szklarni kupionej w sklepie internetowym, a już niedługo będzie miała szklarnię z prawdziwego zdarzenia. Sandra Kubicka nie ukrywa, że teraz z dużą niecierpliwością czeka na to, jaki plon wydadzą sadzonki pomidorów. Na razie rosną jak na drożdżach.
Transport
Trwa debata o nowych przepisach dotyczących praw pasażerów. Możliwe zmiany w wysokości odszkodowań za opóźnione loty

W dyskusji o prawach pasażerów linii lotniczych pojawiają się rozbieżności między unijnymi instytucjami. Dotyczą one m.in. odszkodowań za opóźnione lub odwołane loty. Ministrowie transportu UE proponują 300 euro odszkodowania za czterogodzinne opóźnienie lub odwołanie krótkiego lotu, a Parlament Europejski opowiada się za wyższymi odszkodowaniami i to po trzech godzinach opóźnienia. Parlamentarna komisja transportowa proponuje także szereg zmian dotyczących m.in. bagażu podręcznego czy odpowiedzialności pośredników sprzedających bilety.
Dziecko
Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci

Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.