Zapraszamy na wernisaż wystawy Kacpra Dudka
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Leonarda Art Gallery zaprasza na wyjątkowe spotkanie z polską sztuką współczesną: wernisaż wystawy znakomitego artysty Kacpra Dudka pt. „Ulubione trucizny”. Wydarzenie rozpocznie się 25 stycznia o godzinie 17.00 i jest otwarte dla wszystkich miłośników dobrego malarstwa.
Na wystawie pokazanych zostanie kilkanaście najciekawszych prac artysty z ostatnich lat. Wszystkie reprezentują charakterystyczny dla Kacpra Dudka, ekspresyjny styl. Siła tego malarstwa tkwi jednak nie tylko w niemal „eksplodującej” energii, ale też w dość nietypowych rozmiarach. Bo Kacper Dudek to artysta wielkiego formatu – dosłownie i w przenośni. Większość jego prac osiąga monumentalne rozmiary. Niektóre przywodzą wręcz na myśl malarstwo ścienne. Niekiedy artysta łączy po dwa, trzy obrazy, tworząc z nich kilkumetrowe kompozycje.
Kacper Dudek, ur. 1971 r. w Krakowie, jest absolwentem wydziału malarstwa krakowskiej ASP. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w 1996 r. w pracowni Z. Grzybowskiego. W 1995 r. otrzymał stypendium im. prof. Hanny Rudzkiej-Cybis, w 1998 – nagrodę Fundacji im. Eugeniusza Gepperta. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Zajmuje się nie tylko malarstwem, ale też fotografią i ilustracją. Jego prace prezentowane były na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych, także za granicą.
Z okazji styczniowej wystawy o malarstwie Kacpra Dudka napisał wiersz Ryszard Grzyb, wybitny polski artysta, malarz i poeta, założyciel legendarnej Gruppy:
Kacper Dudek maluje i nie
przestaje
Ekspresja
i struktura
Przypadek gwałtownego gestu
i dyscyplina wyobrażenia obrazu
Rozmach
i cierpliwie zmierzanie do celu
pasja tworzenia
materia, która wybucha
kompozycja, która nadaje sens
Siła i delikatność
Intuicja i wiedza
Wystawa potrwa do 22 lutego 2020. Będzie można oglądać ją codziennie w godzinach 12.00-18.00 (oprócz niedziel niehandlowych).
Partnerami są: Rynek i Sztuka, Centrum Praskie Koneser oraz agencja OKK! PR
Wszystkie prezentowane na wystawie prace będzie można kupić. Zainteresowanych zachęcamy do kontaktu z Leną Szwed-Strużyńską, właścicielką Leonarda Art Gallery.
Adres e-mail: 137lestr@gmail.com
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.