Komunikaty PR

Bezpieczne wakacje z VIVO! Piła

2022-07-07  |  15:12
Biuro prasowe
Kontakt

Agencja PR
Open Media

Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl

Bezpieczeństwo podczas wakacji to priorytet, a o tym jak odpowiednio reagować w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia będzie można dowiedzieć się w VIVO! Piła. Wszystko w ramach nadchodzących warsztatów z PGRM i OSP R-W w Pile. Wydarzenie, „Bezpieczne wakacje z VIVO!”, odbędzie się w sobotę, 9 lipca. Tego dnia w centrum handlowym zaplanowano też akcję krwiodawstwa oraz profilaktyczne badania dla pań. Przewidziano również atrakcje w postaci waty cukrowej czy malowania buziek i wiele innych niespodzianki dla najmłodszych.

 

 - Wakacje to nie tylko czas beztroskiego szaleństwa. Dobrej zabawie zawsze powinna towarzyszyć odpowiedzialna postawa i umiejętności, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji przekonuje Magdalena Drzewiecka, Center Manager VIVO! Piła.9 lipca w naszym centrum handlowym równolegle odbędą się aż 3 akcje, w czasie których będziemy edukować oraz zachęcać do dbania o bezpieczeństwo swoje i innych. Ogromnie cieszymy się, że możemy w tym temacie ponownie liczyć na wsparcie naszych partnerskich, lokalnych instytucji oraz stowarzyszeńdodaje.

 

Warsztaty z Polską Grupą Ratownictwa Medycznego i Ochotniczą Strażą Pożarną w Pile

Uczestnicy wydarzenia w VIVO!, od 11:00 do 16:00, będą mieli okazję wzięcia udziału w warsztatach prowadzonych przez Polską Grupę Ratownictwa Medycznego. W programie zajęć przewidziano ćwiczenia z kamizelką Fast Act, z resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) czy użycia Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego (AED).

Dla dzieci przygotowano zajęcia z zakładania opatrunków, gigantyczną grę planszową, konkursy z nagrodami oraz tematyczne kolorowanki. O atrakcje dla najmłodszych zadba też Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwo Wodne w Pile. Na miejscu dostępne do zwiedzania będzie strażackie auto z łodzią.

Dodatkowo mali uczestnicy akcji otrzymają opaski identyfikacyjne Siband z funkcją UV. To doskonały pomysł na ochronę w czasie upałów - gdy maluch przebywa zbyt długo na słońcu, opaska zmienia kolor.

 

Akcja krwiodawstwa

W VIVO! Piła będzie można także dołożyć cegiełkę do wsparcia pacjentów onkologicznych, ofiar wypadków drogowych czy osób poddawanych zabiegom chirurgicznym. Wystarczy zgłosić się w godz. 9:30-14:30 do krwiobusa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, zlokalizowanego przed centrum handlowym, i oddać krew. Może to zrobić każda zdrowa i pełnoletnia osoba, po okazaniu dowodu tożsamości ze zdjęciem. Aktualnie RCKiK w Poznaniu notuje alarmująco niskie zapasy grup 0 Rh - i B Rh -. Brakuje również 0 Rh +, A Rh + i A Rh -.

 

Badania mammograficzne dla pań

Przed pilskim centrum handlowym nie zabraknie także mammobusa i profilaktycznych badań dla pań. To już druga w tym roku akcja organizowana i dofinansowana przez Stowarzyszenie Kobiet do walki z rakiem Europa Donna i VIVO! Piła. Bezpłatnie, w ramach NFZ, z badań skorzystają kobiety w wieku 50-69 lat, natomiast panie 35+ i 70+ za opłatą w wysokości 40 zł. Na badanie należy zgłosić się w pierwszych 10 dniach cyklu. Nie zaleca się stosowania wcześniej kosmetyków i dezodorantów z talkiem. Zapisy na mammografię odbywają się pod numerem tel. 662005252 lub przez fanpage stowarzyszenia (www.facebook.com/StowarzyszenieEuropaDonnaPila).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Open Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej Biuro prasowe
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie
Zdrowie Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
2024-12-23 | 01:00

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli problemy z wyraźnym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.