Komunikaty PR

Bieg po Oddech po raz kolejny ze wsparciem Santander Consumer Banku

2022-09-01  |  11:40
Biuro prasowe
Kontakt
CCG
CCG

CCG
02-518 Warszawa
clearcom|clearcom.pl| |clearcom|clearcom.pl
512 643 009
CCG

Wrocław, 1 września 2022 r. Bieg po Oddech to wydarzenie mające na celu wsparcie podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą (PTWM). To także okazja do zwiększania wiedzy na temat tej choroby genetycznej, która rocznie diagnozowana jest u jednego na 5 tys. dzieci urodzonych w Polsce.

- Niewielu Polaków wie, czym tak naprawdę jest ta choroba. Traktujemy ją jako wyrok, nie zdając sobie sprawy, że dzisiejsza medycyna - dzięki badaniom przesiewowym - pozwala zdiagnozować mukowiscydozę już w pierwszych miesiącach życia dziecka, a leczenie, które jest na coraz wyższym poziomie, daje naszym chorym szanse na dłuższe i lepsze życie. Dla części chorych pojawiły się nowoczesne leki i ogromna nadzieja, ale to nie rozwiązuje wszystkich problemów. Wciąż zabiegamy o lepszą organizację leczenia, szczególnie nad chorymi dorosłymi – mówi Magdalena Czerwińska-Wyraz, wiceprezes PTWM. -  Jest wiele do zrobienia w kwestii edukacji naszego społeczeństwa, dlatego takie inicjatywy jak Bieg po Oddech są bardzo cenne. Wraz z naszymi Partnerami zapraszamy każdego do dołożenia swojej cegiełki i wzięcia udziału w biegu - dodaje

Jak co roku uczestnicy biegu będą mieli do pokonania trasę o długości 5 km. Odcinek będzie można przebiec lub przejść – np. z pomocą kijów do nordic walking – ulicami Zakopanego. Na każdego uczestnika biegu w Zakopanem zgłoszonego do 10 sierpnia br. na mecie będzie czekać pamiątkowa koszulka i medal. Po biegu, w stolicy polskich Tatr, zostanie zorganizowany również piknik charytatywny.

Warto podkreślić, że tak jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku, z myślą o tych, którzy nie mogą pojawić się 4 września w Zakopanem, organizatorzy przygotowali wirtualną formułę biegu. Jeszcze do 2 września można pobiec w dowolnym miejscu na świecie, dedykując swój udział chorym na mukowiscydozę. Aby udokumentować swój bieg, uczestnik wirtualnej edycji powinien dokonać pomiaru dowolnym urządzeniem wyposażonym w GPS np. za pomocą aplikacji mobilnej lub smartwatcha, a następnie przesłać zdjęcie czy zrzut ekranu pokazujący pokonaną trasę wraz z uzyskanym czasem i przebytym dystansem.

- Bieg po Oddech to dla nas ważna i wyjątkowa inicjatywa charytatywna. Nasi pracownicy kolejny raz mocno zaangażowali się w uczestnictwo w wirtualnym 7. Biegu po Oddech, by dodać otuchy osobom chorym na mukowiscydozę, wspierać i być blisko nich. Do biegu wirtualnego zgłosiło się w tym roku 150 pracowników Santander Consumer Banku i Santander Consumer Multirent, a nasi Ambasadorzy pojawią się również w Zakopanem podczas biegu stacjonarnego. Uczestnictwo w tym wydarzeniu to dla nas powód do dumy, a także realizacja sportowych celów i marzeń – mówi Mariusz Klepacz, Członek Zarządu Santander Consumer Banku – Sponsora Głównego wydarzenia.

Co zrobić, by wziąć udział w biegu?

Udział w biegu wirtualnym zgłosić można przez internet. Wystarczy zarejestrować się na: https://bieg.ptwm.org.pl/zapisy/ i wnieść opłatę startową, która zostanie przekazana na rzecz Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Zapisy trwają do 2 września br. Na bieg w Zakopanem można się jeszcze zapisać w godzinach otwarcia Biura Zawodów, o ile będą jeszcze wolne miejsca.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: CCG
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej Biuro prasowe
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie
Zdrowie Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
2024-12-23 | 01:00

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli problemy z wyraźnym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.