Komunikaty PR

Dobroczynny wpływ błonnika na dietę i sylwetkę

2022-08-05  |  16:00

Żeby zrozumieć fenomen działania tej substancji, musimy się najpierw dowiedzieć czym błonnik jest i jaka jest jego rola w naszym organizmie. Otóż błonnik pokarmowy (włókno pokarmowe) pełni bardzo ważną funkcję żywieniową, mimo iż nie jest trawiony w przewodzie pokarmowym i nie ulega wchłanianiu do krwiobiegu. Wywiera on jednakże bardzo pozytywny wpływ na wiele procesów metabolicznych i fizjologicznych w organizmie człowieka i jest zaliczany do tak zwanych prebiotyków.

 

Osoby dbające o zdrowy styl życia zwykle wiedzą, ile białka czy węglowodanów powinny spożywać każdego dnia. Jednak ilość błonnika zwykle nie jest w żaden sposób kontrolowana.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zalecane dzienne spożycie błonnika pokarmowego u osób dorosłych powinno wynosić 20–40 g. Instytut Żywności i Żywienia podaje normy dla Polski na poziomie 30–35 g dziennie dla osób dorosłych. Tymczasem średnie dzienne spożycie błonnika w Polsce w 2016 roku wynosiło tylko 15,4 g na 1 osobę. Obserwacje naukowe pokazują, że społeczeństwa spożywające większą ilość włókna pokarmowego (do 30–40 g/d) mają mniejszy odsetek kłopotów pokarmowych, krążeniowych i odpornościowych oraz związanych z tym problemów zdrowotnych.

 

Dieta bogata w błonnik jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które na co dzień chcą wspierać prawidłowe funkcje przewodu pokarmowego, chcących wspierać prawidłowe przyswajanie składników odżywczych, osób z problemami ze strony przewodu pokarmowego, związanymi z zaburzeniami naturalnej mikroflory jelitowej lub z problemami na tle zapalnym. Jest on cenny także dla osób borykających się z zaparciami i kłopotami ze spowolnionym pasażem jelitowym i dbających o prawidłową wagę ciała. Błonnik wspiera proces odchudzania, pomaga obniżyć apetyt i dające przedłużone uczucie sytości. Powinni na niego zwrócić uwagę również ci, którzy chcą wspierać oczyszczanie organizmu z nagromadzonych toksyn oraz przyspieszyć procesy antyoksydacyjne.

 

Wyróżnia się dwie frakcje błonnika pokarmowego: rozpuszczalną oraz nierozpuszczalną. Obie można znaleźć w suplementach diety DuoLife Fiber i DuoLife Fiber Powder. Seria DuoLife Fiber to preparaty skomponowane z najwyższej jakości naturalnych surowców, które stanowią bogate źródło błonnika pokarmowego. Działanie prozdrowotne zawartych w tych suplementach diety składników zostało udokumentowane badaniami klinicznymi. Aż cztery źródła błonnika pokarmowego dają gwarancję, że Twój organizm każdego dnia będzie doposażany w porządną dawkę najlepszej jakości błonnika.

 

DuoLife Fiber i DuoLife Fiber Powder to jedyny na rynku naturalny błonnik pokarmowy, który możemy przyjmować w dowolnej, najwygodniejszej dla nas formie. Zarówno płynny suplement diety, jak i błonnik w proszku mają podobne działanie. Błonnik w saszetkach jest innowacyjnym rozwiązaniem, które pozwoli niemal każdy posiłek wzbogacić o wartościowy dla naszego zdrowia i figury składnik, jakim jest błonnik. Ta forma podania sprawia, że posiłek nie zmienia smaku i konsystencji, a zyskuje wiele na wartości. DuoLife Fiber Powder można dosypać do soku, zupy czy owsianki.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą” Biuro prasowe
2025-07-01 | 11:00

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Kampania „Rany pod kontrolą” ogłasza start ogólnopolskiego badania ankietowego, mającego na celu poznanie codziennych wyzwań i potrzeb farmaceutów związanych
Zdrowie Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
2025-06-30 | 06:00

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Złota odznaka i tytuł „TOP EMOLIENT 2025” w prestiżowym Rankingu TOP10 Emolientów organizowanym przez Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych (PTCA)
Zdrowie Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
2025-06-25 | 10:20

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?

To, jak dużo siedzimy, bezpośrednio przekłada się na nasze zdrowie. Siedzący tryb życia sprzyja nie tylko nadmiarowym kilogramom, ale także deformacjom sylwetki, problemom

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.