Fundacja E.ON w Polsce promuje krwiodawstwo i dołącza do akcji Ultrakrew
Publicis
Wołoska
02-583 Warszawa
malgorzata.urbas|publicis-consultants.com| |malgorzata.urbas|publicis-consultants.com
882140108
https://www.publicisgroupe.com/en/splash-en
Fundacja E.ON w Polsce dołącza do ogólnopolskiej akcji społecznej Ultrakrew i wspólnie z organizatorem - Stowarzyszeniem Ultrakrew - będzie promować honorowe krwiodawstwo. Akcję można też wspierać, biorąc udział w wydarzeniach towarzyszących. Wśród nich jest bieg na 35. piętro wieżowca Warsaw Trade Tower lub Bieg wzdłuż Wisły, liczący łącznie ok. 1100 km.
Każda kropla ma znaczenie
Fundacja E.ON w Polsce wspiera akcję społeczną Ultrakrew. Inicjatywa zachęca do oddawania krwi lub jej składników w punktach krwiodawstwa na terenie całego kraju na hasło „Ultrakrew” (hasło podajemy podczas rejestracji).
- Lato jest okresem, kiedy zapotrzebowanie na krew jest wyjątkowo duże. Liczy się każda kropla – mówi Aleksandra Smyczyńska, dyrektor komunikacji w Grupie E.ON Polska. - Poprzez działania naszej Fundacji chcemy szerzyć tę wiedzę i zachęcać do oddawania krwi i pomocy innym.
Rokrocznie organizowane są wydarzenia sportowe na rzecz kampanii. W ich trakcie promowany jest zdrowy tryb życia, rekreacja i profilaktyka zdrowotna oraz żywieniowa. Organizatorzy zachęcają uczestników do zostania honorowym krwiodawcą.
Różne formy uczestnictwa
Nie każda osoba może oddać krew, dlatego organizatorzy akcji zadbali o inne formy udziału w kampanii.
- Zachęcamy pracowników spółek Grupy E.ON Polska, by rozważyli decyzję o oddaniu krwi. Wśród naszych koleżanek i kolegów są honorowi dawcy. Jeśli osoby nie mogą oddać krwi, aktywnie wspierają promocję akcji i przekazują informację znajomym i rodzinie. Każdy z nas może pomóc – dodaje Aleksandra Smyczyńska.
W sierpniu zaplanowane są dwa wydarzenia wspierające akcję. Pierwsza to bieg „Razem w Górę” – na 35. piętro jednego z najwyższych wieżowców Warszawy: Warsaw Trade Tower. W wydarzeniu może wziąć udział każdy, a Fundacja E.ON w Polsce wystawi swoją drużynę, która wystartuje w sobotę 6 sierpnia, by wspólnie zmierzyć się z tym wyzwaniem.
15 sierpnia wystartuje Bieg wzdłuż Wisły. Jego uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 1100 km. Trasa prowadzi od źródeł rzeki na Baraniej Górze aż do jej ujścia do Bałtyku. Zespół Fundacji E.ON w Polsce zadba o wsparcie ultramaratończyków na odcinku Bulwarów Wiślanych w Warszawie. Każdy będzie mógł przebiec lub przejść wybrany odcinek wzdłuż Wisły i dodać energii biegaczom, którzy będą mieli za sobą już kilkaset kilometrów.
Oddaj krew razem z Fundacją E.ON w Polsce
Akcja Ultrakrew trwa od połowy czerwca do ostatniego dnia sierpnia. Aby móc oddać krew, należy spełniać kilka warunków: przede wszystkim trzeba być osobą zdrową, bez objawów infekcji. W ramach przygotowania zaleca się odpowiednie nawodnienie – na dzień przed wizytą w punkcie krwiodawstwa dawcy dodatkowo powinni wypić dwa litry płynu. Należy się też dobrze wyspać. Krwiodawcą może być osoba w wieku od 18 do 65 lat, powyżej 50 kg wagi, bez poważnych chorób przewlekłych. Przy rejestracji w punkcie krwiodawstwa. należy podać hasło „Ultrakrew”, dzięki temu organizator po zakończeniu akcji będzie mogła policzyć, ile litrów zostało zebrane.
Więcej informacji na stronie organizatora akcji Ultrakrew : https://pl-pl.facebook.com/Ultrakrew/
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.