Letni cykl bezpłatnych badań w Galerii Zaspa

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Galeria Zaspa zaprasza wszystkie mieszkanki Zaspy i okolic, w wieku od 50 do 69 lat, do skorzystania z bezpłatnych badań mammograficznych. Najbliższa ku temu okazja pojawi się w piątek 8 lipca.
W Gdańsku mieszka obecnie ok. 248 tys. kobiet i niemal połowa z nich jest w wieku między 50 a 69 lat. 80 proc. zachorowań na raka piersi wykrywanych jest właśnie po 50. roku życia z czego 50 proc. z nich diagnozuje się dokładnie we wcześniej wspomnianym przedziale wiekowym. Z tego względu przesiewowe badania piersi są zalecane w tej grupie raz na dwa lata. Dlatego warto już dziś zaplanować wizytę w punkcie diagnostycznym.
W trosce o zdrowie mieszkanek Zaspy i okolic Galeria Zaspa cyklicznie włącza się w akcje organizowane w ramach „Programu Profilaktyki Raka Piersi – Etap Podstawowy”. Do Centrum kilkanaście razy w roku przyjeżdża specjalny Mammobus, w którym panie z grupy refundacyjnej, czyli urodzone w latach 1953-1972, mogą bezpłatnie wykonać badanie mammograficzne. Galeria zachęca do korzystania z mammografii, ponieważ jest ona nie tylko jedną z najpopularniejszych metod wykrywania zmian rakowych, ale przede wszystkim metodą bardzo skuteczną nawet we wczesnym stadium rozwoju choroby. Badanie mammograficzne pozwala wykryć ewentualne zmiany od 2 do 4 lat wcześniej, jeszcze zanim staną się one jawne klinicznie i od razu zastosować odpowiednie leczenie.
W te wakacje Mammobus zaparkuje na parkingu Galerii Zaspa aż trzy razy, więc z pewnością wszystkie zainteresowane panie będą miały szansę bezpłatnie skontrolować swoje zdrowie. Najbliższa okazja pojawi się już w piątek 8 lipca, a kolejne 4 sierpnia i 1 września. Specjaliści będą czekać na pacjentki w wieku 50-69 lat od godziny 9:00 do 17:00. Na miejscu każdej badanej wykonają 4 projekcje – po dwie na pierś, co potrwa zaledwie kilka minut i będzie całkowicie bezbolesne. Wizyta nie wymaga wcześniejszego przygotowywania się, a samo badanie jest nieinwazyjne. Uczestniczkom zaleca się, by były wygodnie ubrane oraz tego dnia nie aplikowały kosmetyków w okolicach badanego obszaru – dezodorantów czy balsamów – gdyż mogą one zakłócić obraz diagnostyczny.
Uwaga! Na badania obowiązuje rejestracja telefoniczna pod numerem: 58 767 34 44.

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.