Komunikaty PR

Odpocznij od upałów

2022-07-28  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

 

Wysokie temperatury w ciągu dnia, parne i ciepłe noce – czyli lato w pełni! Nasz organizm potrafi normować temperaturę ciała na poziomie ok 36 stopni, ale kiedy żar leje się z nieba mechanizm regulacyjny może sprawić nam zawód. Jak więc powinniśmy dbać o siebie, gdy słupek rtęci na termometrze pobija rekordy?

Dzień

Najcieplej w ciągu dnia jest w okolicach południa. W miarę możliwości starajmy się unikać słońca w godzinach 11-16. Ten czas najlepiej spędzić w zacienionym miejscu lub w domu czy biurze.

Aby uniknąć przykrych konsekwencji przegrzania powinniśmy szczególnie stosować się do zaleceń specjalistów. Nie ważne czy jesteśmy na tropikalnej plaży, w górach czy w betonowym mieście, zawsze należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu. W okresie wysokich temperatur powinniśmy pić 2-3 litry wody dziennie, małymi łyczkami. Wypicie całej szklanki czy butelki naraz nie przyniesie zamierzonego efektu nawodnienia, ponieważ po chwili wydalimy wszystko z moczem. Do wody warto dodać np. cytrynę, brzoskwinię, truskawki czy miętę. Ważne jest również co jemy. Postawmy na świeże owoce i warzywa. To lekkie smakołyki, które również dostarczą płynów naszemu organizmowi.

Chłodny prysznic zawsze przynosi ulgę, dlatego w ciągu dnia warto zrobić sobie, oczywiście w ramach możliwości, 2,3 minutowe ochłodzenie. Podczas wysokich temperatur duże znaczenie ma też to w co jesteśmy ubrani. Nasz strój powinien być przewiewny, uszyty z naturalnych materiałów np. bawełny z certyfikatem jakości, lnu czy tencelu. Nieodłącznym elementem naszej letniej garderoby powinno być nakrycie głowy. Nie zapominajmy o tym!

Noc

Podczas upałów zwolnij z tempem życia. Więcej czasu odpoczywaj, wykonuj mniej prac fizycznych. Ważne by ten wypoczynek był jakościowy dla naszego organizmu i zdrowia. Szczególną uwagę zwróć na sen - ważne jest to, jak śpimy, jak również pod czym śpimy. W czasie upalnych nocy, otwarte okno i włączony nawilżacz już nie pomogą. Nocny odpoczynek pod samą poszewką czy kocem to nie jest to samo, co okrycie się miłą i przytulną kołdrą. Dlatego warto mieć w domu letnią kołdrę - taką jak kołdra Topcool marki Wendre. Jej główną zaletą jest materiał, z którego została wykonana. Delikatna tkanina micro – Topcool o specjalnym kształcie włókien doskonale odprowadza wilgoć, co pozwala uniknąć przegrzania i pocenia się. A dodatkowo zaprojektowane pikowanie zapobiega odkształcaniu i zmianom położenia wypełnienia. Kołdra szczególnie rekomendowana jest dla alergików, ponieważ została przystosowana do prania w pralce automatycznej co ułatwia utrzymanie higieny i świeżości. Czyste kołdry są wolne od roztoczy kurzu, pyłków i innych alergenów. Pamiętajmy by prać kołdry min. 2 razy w roku.

W nocy również powinniśmy zwrócić uwagę na materiały z jakich wykonana jest nasza piżama. Jedwab będzie doskonałym wyborem. Jest przewiewny, absorbuje wilgoć i ma właściwości oddychające. Jedwab jako tkanina potrafi „dopasować się” do pogody - latem chłodzi, zimą ogrzewa.

 

Wendre umieszcza na etykietach kołder i poduszek szczegółowe oznaczenia dotyczące konserwacji każdego ze swoich produktów. Tylko kołdry i poduszki oznakowane logo Wendre są produktami oryginalnymi.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Zboża i owoce – idealny duet na lato! Biuro prasowe
2024-06-26 | 07:35

Zboża i owoce – idealny duet na lato!

Z badania przeprowadzonego w ramach I edycji kampanii „Produkty zbożowe – pyszne i zdrowe!” wynika, że produkty zbożowe stosunkowo rzadko wykorzystywane są (przez niespełna
Zdrowie Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024
2024-06-25 | 13:00

Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024

Bezpłatne, szybkie testy w kierunku HIV, HCV i kiły oraz rozmowy o profilaktyce chorób przenoszonych drogą płciową – oto co na Open’er Festival w Gdyni
Zdrowie Materace dla alergików – jak wybrać odpowiedni model?
2024-06-25 | 10:00

Materace dla alergików – jak wybrać odpowiedni model?

Materace zawsze tworzone są z myślą o komforcie użytkowników. Szacuje się, że około 20-30% populacji to alergicy. Dlatego powstało wiele produktów z myślą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Podczas studiów uczyliśmy się żonglerki maczugami i popisów cyrkowych. Te umiejętności przydały mi się w zawodzie aktora

W pracy zawodowej kolejny raz przydały się Mateuszowi Banasiukowi umiejętności zdobyte w szkole aktorskiej. W spektaklu „Wypiór” wystawianym na scenie Teatru IMKA odtwórca roli Łukasza udowodnił, że potrafi perfekcyjnie żonglować, wzbudzając podziw widowni. W rozmowie z agencją Newseria Lifestyle artysta zdradza, że podczas studiów nauczył się jeszcze kilku innych sztuczek cyrkowych.