Komunikaty PR

Odpocznij od upałów

2022-07-28  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

 

Wysokie temperatury w ciągu dnia, parne i ciepłe noce – czyli lato w pełni! Nasz organizm potrafi normować temperaturę ciała na poziomie ok 36 stopni, ale kiedy żar leje się z nieba mechanizm regulacyjny może sprawić nam zawód. Jak więc powinniśmy dbać o siebie, gdy słupek rtęci na termometrze pobija rekordy?

Dzień

Najcieplej w ciągu dnia jest w okolicach południa. W miarę możliwości starajmy się unikać słońca w godzinach 11-16. Ten czas najlepiej spędzić w zacienionym miejscu lub w domu czy biurze.

Aby uniknąć przykrych konsekwencji przegrzania powinniśmy szczególnie stosować się do zaleceń specjalistów. Nie ważne czy jesteśmy na tropikalnej plaży, w górach czy w betonowym mieście, zawsze należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu. W okresie wysokich temperatur powinniśmy pić 2-3 litry wody dziennie, małymi łyczkami. Wypicie całej szklanki czy butelki naraz nie przyniesie zamierzonego efektu nawodnienia, ponieważ po chwili wydalimy wszystko z moczem. Do wody warto dodać np. cytrynę, brzoskwinię, truskawki czy miętę. Ważne jest również co jemy. Postawmy na świeże owoce i warzywa. To lekkie smakołyki, które również dostarczą płynów naszemu organizmowi.

Chłodny prysznic zawsze przynosi ulgę, dlatego w ciągu dnia warto zrobić sobie, oczywiście w ramach możliwości, 2,3 minutowe ochłodzenie. Podczas wysokich temperatur duże znaczenie ma też to w co jesteśmy ubrani. Nasz strój powinien być przewiewny, uszyty z naturalnych materiałów np. bawełny z certyfikatem jakości, lnu czy tencelu. Nieodłącznym elementem naszej letniej garderoby powinno być nakrycie głowy. Nie zapominajmy o tym!

Noc

Podczas upałów zwolnij z tempem życia. Więcej czasu odpoczywaj, wykonuj mniej prac fizycznych. Ważne by ten wypoczynek był jakościowy dla naszego organizmu i zdrowia. Szczególną uwagę zwróć na sen - ważne jest to, jak śpimy, jak również pod czym śpimy. W czasie upalnych nocy, otwarte okno i włączony nawilżacz już nie pomogą. Nocny odpoczynek pod samą poszewką czy kocem to nie jest to samo, co okrycie się miłą i przytulną kołdrą. Dlatego warto mieć w domu letnią kołdrę - taką jak kołdra Topcool marki Wendre. Jej główną zaletą jest materiał, z którego została wykonana. Delikatna tkanina micro – Topcool o specjalnym kształcie włókien doskonale odprowadza wilgoć, co pozwala uniknąć przegrzania i pocenia się. A dodatkowo zaprojektowane pikowanie zapobiega odkształcaniu i zmianom położenia wypełnienia. Kołdra szczególnie rekomendowana jest dla alergików, ponieważ została przystosowana do prania w pralce automatycznej co ułatwia utrzymanie higieny i świeżości. Czyste kołdry są wolne od roztoczy kurzu, pyłków i innych alergenów. Pamiętajmy by prać kołdry min. 2 razy w roku.

W nocy również powinniśmy zwrócić uwagę na materiały z jakich wykonana jest nasza piżama. Jedwab będzie doskonałym wyborem. Jest przewiewny, absorbuje wilgoć i ma właściwości oddychające. Jedwab jako tkanina potrafi „dopasować się” do pogody - latem chłodzi, zimą ogrzewa.

 

Wendre umieszcza na etykietach kołder i poduszek szczegółowe oznaczenia dotyczące konserwacji każdego ze swoich produktów. Tylko kołdry i poduszki oznakowane logo Wendre są produktami oryginalnymi.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej Biuro prasowe
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie
Zdrowie Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
2024-12-23 | 01:00

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli problemy z wyraźnym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.