Sprawdź swoje płuca. Bezpłatne badania we Wrocławiu
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Męczy cię częsty kaszel, palisz papierosy lub odczuwasz duszności przy wykonywaniu prostych czynności? Sprawdź kondycję swoich płuc podczas bezpłatnych badań spirometrycznych już 22 lutego we Wrocławiu.
Prosto, szybko, nieinwazyjnie i przede wszystkim bezpłatnie. W najbliższą sobotę w Magnolia Park odbędą się badania spirometryczne płuc, podczas których wykwalifikowane pielęgniarki przeprowadzą nieinwazyjne badanie pojemności płuc i przepływu powietrza. Wszystko w ramach 5. edycji ogólnopolskiej kampanii Płuca Polski.
Spirometria trwa zaledwie kilka minut i polega na monitorowaniu wdychanego i wydychanego powietrza. Badany oddycha w tym czasie przez specjalny ustnik podłączony do aparatu spirometrycznego.
- Zachęcamy, aby w najbliższą sobotę odwiedzić Magnolia Park i sprawdzić, w jakiej kondycji są nasze płuca – zachęca Marta Kocik, manager ds. marketingu i PR Magnolia Park i dodaje: - Po raz kolejny nasze centrum handlowe włącza się w akcje prozdrowotne dla mieszkańców Dolnego Śląska. Zależy nam, aby nieustannie poszerzać świadomość w tym zakresie i zachęcać do korzystania z bezpłatnych badań.
Wszyscy odwiedzający miejsce wydarzenia w sobotę w godzinach 11.00-17.00, oprócz możliwości przebadania płuc, będą mogli również skorzystać z dostępnych materiałów edukacyjnych, a także uzyskać porady dotyczące zdrowa.
Bezpłatne badania spirometryczne to nie tylko akcja profilaktyczna, ale przede wszystkim edukacyjna. Jej celem jest zwiększanie świadomości społeczeństwa na temat przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) oraz idiopatycznego włóknienia płuc (IPF).
- Człowiek chory na POChP to osoba, której brakuje powietrza. Często wysiłek, który dla zwykłego człowieka nie podlega żadnej refleksji, ponieważ jest dobrze tolerowany np. wchodzenie po schodach, mycie się, ubieranie, u chorego na POChP powodują zadyszkę. Dolegliwości te są już obecne we wczesnych stadiach choroby. Oznacza to, że nie trzeba mieć bardzo zaawansowanej choroby, żeby odczuwać jej objawy – komentuje prof. dr hab. n. med. Adam Antczak, ekspert kampanii Płuca Polski.
Specjaliści podkreślają, że akcje edukacyjne podnoszą poziom świadomości i informują społeczeństwo o zagrożeniach, które niosą za sobą choroby płuc. Pacjenci często zgłaszają się do lekarza już w zaawansowanym stadium choroby, a objawy często mylą ze słabą kondycją fizyczną.
Bezpłatne badania spirometryczne
22 lutego (sobota)
godz. 11.00-17.00
Magnolia Park
plac od strony ul. Legnickiej
https://www.magnoliapark.pl/

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?

Wzrost alergii wśród dzieci. Wczesne rozpoczęcie leczenia może zatrzymać jej dalszy rozwój, zapobiec ciężkim powikłaniom i astmie
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maciej Pertkiewicz: Darek „Stolarz” szukał swojej drogi zawodowej i znalazł ją w Polsacie. Jest on dla programu bardzo cenną postacią
Architekt zaznacza, że praca przy realizacji programu „Nasz nowy dom” to dla niego nie tylko ciekawe doświadczenie zawodowe, ale także możliwość spotkania na swojej drodze różnych fachowców. Jedną z takich niezwykle zdolnych i kreatywnych osób jest niewątpliwie Darek „Stolarz”, który niedawno dołączył do popularnego formatu Polsatu. Maciej Pertkiewicz już dostrzega plusy tej współpracy i wierzy, że przed nimi jeszcze wiele nietuzinkowych projektów.
Handel
Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.
Problemy społeczne
Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]

W latach 2020–2029 zmiana struktury społecznej doprowadzi do skurczenia się rynku pracy aż o milion pracowników. Trend ten wymusi na pracodawcach konieczność podejmowania konkretnych działań zmierzających do aktywizacji pomijanych dotąd grup społecznych. – Inkluzywność to nie tylko kwestia etyczna, to strategiczna odpowiedź na kryzys demograficzny i niedobór siły roboczej – wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.