Komunikaty PR

Światło - naturalny sposób na dobre samopoczucie

2024-05-15  |  13:46
Biuro prasowe
Kontakt
Justyna Kurowska
Manor House

ul. Czachowskiego 56
26-510 Chlewiska
justyna.kurowska|manorhouse.pl| |justyna.kurowska|manorhouse.pl
+48607085850
www.manorhouse.pl
Do pobrania Światło ( 1.08 MB )

Światło dzienne zwiększa poziom energii, poprawia nastrój, ogólny stan zdrowia, sen i koncentrację,  pomaga regulować wewnętrzny zegar biologiczny i zmniejsza stres. Kolory wpływają na nastrój, a terapie światłem są dobroczynne dla organizmu na wielu poziomach. Czerpmy więc z ich pozytywnego wpływu!

Światło niesie nieocenione korzyści dla ciała i umysłu. Nasz cykl dobowy jest zsynchronizowany z cyklem dnia i nocy, a niedobór światła go zaburza i może mieć negatywny wpływ na nasze samopoczucie, prowadzić do depresji, zmęczenia, obniżonej koncentracji czy zaburzeń snu. Naturalne światło poprawia nastrój, komfort psychiczny i wydzielanie hormonów regulujących sen (melatonina jest kluczowa dla jakości snu), dzięki niemu czujmy się ożywieni i pełni energii. Światło dzienne jest też ważne dla produkcji witaminy D, która dobrze wpływa na układ immunologiczny i kondycję skóry, ponadto może poprawić pamięć, koncentrację, skupienie się na wykonywanych zadaniach i zdolności poznawcze, dlatego dobrze zadbać o odpowiednią ilość naturalnego światła dziennego w miejscu pracy, w domu i  podczas wypoczynku. 

- Warto spędzać co najmniej kilka minut na świeżym powietrzu każdego dnia, najlepiej w godzinach porannych, gdy światło dzienne jest najmocniejsze. Gorąco zachęcam do wprowadzenia takiego codziennego rytuału i pielęgnowanie go przez cały rok. Teraz pogoda zachęca do przebywania na zewnątrz, więc korzystajmy ze słonecznej aury, ale pamiętajmy o zaletach światła także w okresie jesienno-zimowym, gdy dni są krótsze, a eksponowanie się na naturalne światło jest ograniczone. Wychodzenie na spacer na świeżym powietrzu, zwłaszcza rano, czerpiąc też siły z kontaktu z przyrodą, sprzyja dobremu nastrojowi przez cały dzień i zdrowemu stylowi życia, zmniejsza odczuwanie stresu, pomaga ładować nasz zegar biologiczny i utrzymywać go w równowadze. Możemy korzystać też z lamp z jasnym światłem dziennym, światła infrared czy terapii światłem i kolorem, takiej jak ta na Kryształowym Łóżku w naszych Biowitalnym SPA  - tłumaczy Małgorzata Przydacka, Managerka SPA&Wellness Manor House SPA, od lat najlepszego holistycznego hotelu SPA w Polsce.

Kryształowe Łóżko w Manor House SPA jest prawdopodobnie jedynym ogólnodostępnym w Polsce, co czyni Terapię Harmonizacji Czakr jeszcze bardziej wyjątkową. Trwająca 30 lub 45 minut terapia zapewnia płynny przepływ energii do każdej czakry napełniając ciało energią i pomaga w osiągnięciu wewnętrznej równowagi. Mamy tu do czynienia z połączonym działaniem litoterapii (zdolność przenoszenia energii przez kryształy Vogla sprzyja harmonii między ciałem a duszą oraz powrotowi do naszego wewnętrznego ja) i koloroterapii (wiązki światła o konkretnej długości fali i odpowiednim kolorze umożliwiają swobodny przepływ energii przez daną czakrę i zrównoważenie dysharmonii oraz  braku energii). Dodatkowo efekty terapii wzmacnia muzyka solfeżowa o prozdrowotnych częstotliwościach (432 Hz).

W ludzkim ciele mamy 7 podstawowych czakr: czakra korony (lotosu) - barwa fioletowa (czasem podawana również biała), czakra trzeciego oka - barwa liliowa, czakra gardła - barwa niebieska, czakra serca - barwa zielona, czakra splotu słonecznego - barwa żółta, czakra krzyżowa (sakralna, seksualna) – barwa pomarańczowa, otwarta czakra korzenia (podstawy) – barwa czerwona.  Kolory niosą własną energię, mają wpływ na naszą psychikę i fizjologię. Ciepłe kolory, takie jak czerwień i róż, mogą wywoływać uczucie radości i entuzjazmu, a chłodne barwy, np. niebieski i zielony, mogą nas uspokajać i relaksować. Mówi o tym chromoterapia, czyli wpływ kolorów na samopoczucie. Jeśli potrzebujemy dodać sobie energii, ubierzmy się na czerwono. Gdy chcemy się wyciszyć, postawmy na błękit lub zieleń. Jeśli zależy nam na dobrej komunikacji, dobrym wyborem będzie pomarańczowy. Stosujmy więc kolory świadomie we wnętrzach i strojach, pamiętajmy też, że nasz organizm dla równowagi potrzebuje całej palety barw.

Zalety światłoterapii mogą odczuć też osoby korzystające z saun infrared, emitujących fale podczerwone, które działają na różnych głębokościach tkanek, docierając do około 4 cm w głąb ciała. Oznacza to, że oddziałują one nie tylko na skórę, ale także tkankę podskórną oraz mięśniową. Seanse w saunie podczerwieni z efektem chłodnego żaru w Łaźniach Rzymskich Manor House i w saunie świetlnej na podczerwień w jednej z chat Witalnej Wioski SPA, niosą wiele prozdrowotnych korzyści (termoterapia). Działanie sauny infrared wynika z wpływu promieniowania podczerwonego na organizm, które m.in.: poszerza naczynia włosowate skóry oraz tkanki podskórnej; poprawia ukrwienie i odżywienie tkanek, a tym samym krążenie krwi; wywołuje efekt drenażu żylno-limfatycznego; stymuluje oczyszczanie organizmu z toksyn za sprawą zwiększonej potliwości oraz pomaga pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej; wpływa korzystnie na samopoczucie, zmniejszenie napięcia mięśniowego oraz odczuwanie bólu za sprawą stymulacji wytwarzania beta-endorfin; poprawia elastyczność i napięcie skóry, a także przyspiesza gojenie się ran, dzięki zwiększeniu ilości fibroblastów, produkujących włókna elastynowe i kolagenowe; przyspiesza regenerację mięśni. Co ważne, niższa temperatura w saunie infrared sprawia, że w mniejszym stopniu niż tradycyjna sauna, obciąża ona organizm. Z sauny IR mogą korzystać więc osoby starsze, dzieci oraz te z tendencją do pękających naczynek krwionośnych. Witalna Wioska SPA słynie z rytuałów zdrowia pod gołym niebem, wśród nich jest kuracja Kneippa ze ścieżką świetlno-powietrzną, prysznicami wrażeń i lodowym wiadrem. Z Witalnej Wioski można korzystać w ciepłe weekendy od czerwca do końca września, a w pozostałych miesiącach w wybranych terminach.

- Sauna na podczerwień to świetna alternatywa dla osób, które nie mogą korzystać z innych rodzajów saun. Ten rodzaj terapii jest ważnym elementem odnowy biologicznej w naszym SPA. To fantastyczny sposób na relaks i poprawę zarówno fizycznego, jak i psychicznego samopoczucia. Ciepło w podczerwieni łagodzi bóle mięśni i stawów, przyspiesza regenerację mięśni, koi nerwy, uelastycznia skórę, wnikając w nią głębiej i jest bardzo przyjemne. Tak jak przyjemne jest przebywanie na łonie natury, ciesząc się pięknem przyrody i działaniem światła naturalnego, do czego idealnie nadaje się zabytkowy park Manor House. , który z racji na wysoki poziom oddziaływania energetycznego jest nazywany Polskim Centrum Biowitalności - dodaje Dorota Tokarska, Dyrektor Marketingu kompleksu  hotelowego Manor House SPA**** - Pałac Odrowążów*****.

Opierająca się na pozytywnym wpływie energii słonecznej helioterapia jest znana od wieków. Przy rozważnym opalaniu, kąpiel słoneczna wspomaga m.in. produkcję witaminy D, które jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania układu kostnego u dzieci i dorosłych. Helioterapia ma też działanie przeciwdepresyjne, zwiększa odporność i wspomaga przemianę materii. Dziś światłoterapia (fototerapia) polega na ekspozycji zarówno na naturalne, jak i sztuczne światło, co w efekcie prowadzi do poprawy ukrwienia tkanek, zmniejszenia napięcia mięśniowego i złagodzenia dolegliwości bólowych. Wykorzystuje dobroczynne działanie słońca, ale też urządzenia emitujące różnego rodzaju promieniowanie, które może różnić się: kolorem,  działaniem termicznym, długością i energią fal świetlnych. Korzystajmy w nich na zdrowie!

Więcej na: www.manorhouse.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie „MAMY czas na zdrowie” na Dzień Matki Biuro prasowe
2024-05-27 | 14:00

„MAMY czas na zdrowie” na Dzień Matki

Pracujące mamy łącząc obowiązki domowe i służbowe, zmagają się na co dzień z wieloma wyzwaniami. Wyniki badań społecznych pokazują, że 60% z nich kontynuuje
Zdrowie Tramwaj zwany pożądaniem - profilaktyka HIV w Bydgoszczy
2024-05-27 | 10:00

"Tramwaj zwany pożądaniem" - profilaktyka HIV w Bydgoszczy

To już trzynasta edycja ogólnopolskiej kampanii „Tramwaj zwany Pożądaniem” organizowanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland! Nie
Zdrowie „Tramwaj zwany Pożądaniem” profilaktyka HIV na ulicach Zielonej Góry
2024-05-27 | 10:00

„Tramwaj zwany Pożądaniem” profilaktyka HIV na ulicach Zielonej Góry

To już trzynasta edycja ogólnopolskiej kampanii „Tramwaj zwany Pożądaniem” organizowanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland! Nie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Gwiazdy

Agata i Tomasz Wolni: Jest w nas głęboka potrzeba dzielenia się tym, co dostaliśmy od życia. Bliskie naszemu sercu są inicjatywy wspierające rodzinę

Prezenterzy mają świadomość, że nikt i nic nie zastąpi dziecku kochających, opiekuńczych i odpowiedzialnych rodziców, ale każdy człowiek o dobrym sercu może choć trochę poprawić jego los, przywrócić mu uśmiech i dać nadzieję na lepszą przyszłość. Agata Tomaszewska-Wolna i Tomasz Wolny z podziwem patrzą na zaangażowanie osób współpracujących ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce, które zastępują podopiecznym mamę i tatę oraz stwarzają godne warunki do życia, nauki i rozwoju. Dziennikarze zapewniają, że oni sami również chętnie wyciągają dłonie do potrzebujących i wspierają różne akcje charytatywne. Jak zaznaczają, warto pomagać, bo najlepszym podziękowaniem jest radość na twarzach tych, którym odmienili los.

Konsument

Gabinety stomatologiczne dostosowują się do specjalnych potrzeb pacjentów. Powstają placówki przystosowane do osób otyłych, niepełnosprawnych czy cierpiących na dentofobię

Polacy wciąż w zdecydowanej większości korzystają z usług prywatnych klinik stomatologicznych i mają wobec nich coraz wyższe wymagania. Liczy się nie tylko nowoczesność i kompleksowy zakres usług, ale też to, czy gabinet stomatologiczny jest przyjazny i komfortowy. – Ważne jest też to, żeby gabinety były dostępne dla osób, które borykają się także z innymi problemami zdrowotnymi, np. z otyłością – mówi Alicja Chowaniec-Prażuch, dyrektor LUX MED Stomatologia.