System Invisalign – jakie technologie stoją za prostym uśmiechem?
System Invisalign, najbardziej zaawansowany system przezroczystych nakładek na świecie, kontynuuje wprowadzanie innowacji, czyniąc nakładki bardziej postępowymi i komfortowymi niż standardowe aparaty ortodontyczne, w celu zapewnienia lepszego leczenia wszystkim pacjentom.
O ile dość łatwo zrozumieć, w jaki sposób tradycyjne aparaty ortodontyczne prostują zęby, o tyle mechanika działania przezroczystych nakładek może wydawać się zagadkowa. W rzeczywistości nakładki Invisalign są wyrobem medycznym, który może być stosowany wyłącznie przez przeszkolonych lekarzy.
Przezroczyste nakładki Invisalign są wykonane z elastycznego tworzywa sztucznego – opatentowanego materiału termoplastycznego o nazwie SmartTrack, stworzonego wyłącznie do leczenia systemem Invisalign. Materiał został wyselekcjonowany spośród ponad 250 propozycji i pomaga lekarzom w uzyskaniu optymalnych rezultatów leczenia, począwszy od precyzyjniejszego i bardziej przewidywalnego planowania, dzięki któremu zęby pacjenta wyrównywane są w komfortowy dla niego sposób. Materiał zapewnia stały rozkład sił, które poprawiają kontrolę ruchów zębów i jednocześnie pozostają delikatne dla jamy ustnej. Materiał SmartTrack łączy komfort z efektywnością u każdego pacjenta.
System został zaprojektowany tak, by w razie potrzeby precyzyjnie dostosować siły nacisku, aby osiągnąć bardziej przewidywalne ruchy zębów. Funkcje SmartForce wykorzystywane wyłącznie w systemie Invisalign, pomagają rozwiązać wiele problemów związanych z wadami zgryzu. Technologia ta umożliwia także leczenie prostych i bardziej złożonych typów wad, takich jak stłoczenia, przodozgryz, tyłozgryz, a nawet zgryz krzyżowy.
Priorytetową funkcją systemu Invisalign jest przewidywalność, a utrzymanie odpowiedniej kontroli nad leczeniem umożliwia technologia SmartStage. Dzięki wykorzystaniu skanerów wewnątrzustnych 3D, możliwe jest nie tylko zaplanowanie ruchu każdego zęba w określonej kolejności i we właściwym czasie, ale także zrezygnowanie z tradycyjnych, mniej komfortowych wycisków ortodontycznych. Efekty można zobaczyć jeszcze przed rozpoczęciem leczenia – każdy etap jest precyzyjnie odwzorowywany przez ekspertów, aby metamorfoza uśmiechu przebiegała jak najsprawniej.
Aplikacja MyInvisalign pozwala na utrzymywanie stałego kontaktu z lekarzem podczas całego procesu leczenia oraz dzielenie się swoimi doświadczeniami z leczenia Invisalign. Aplikacja obsługuje trackery, które monitorują, na jakim etapie leczenia znajduje się pacjent, odlicza czas do następnego zestawu nakładek, a także zawiera kalendarz wizyt kontrolnych. Możliwość obejrzenia i udostępnienia wizualizacji uśmiechu „przed i po” zapewnia dodatkową motywację i inspirację dla pacjentów, którzy pracują nad nowym uśmiechem.
– Jako Align Technology jesteśmy dumni z ciągłego wprowadzania innowacji dla systemu Invisalign i innych naszych usług. Bezapelacyjnie wynik leczenia pacjentów jest najwyższym priorytetem, zarówno dla lekarzy Invisalign, jak i dla nas. Leczenie Invisalign to dla pacjentów ekscytująca podróż w kierunku lepszego, piękniejszego uśmiechu, dlatego stawiamy na ulepszanie jej pod względem komfortu, wyników i doświadczenia pacjenta – komentuje Markus Sebastian, starszy wiceprezes i dyrektor zarządzający Align Technology, EMEA.
Dzięki innowacyjnej technologii stojącej za systemem Invisalign certyfikowani lekarze pomagają w przemianie milionów uśmiechów na całym świecie.
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.