Wakacyjny Kiermasz Charytatywny w Galerii Bronowice
Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Po raz kolejny, przy okazji załatwiania własnych spraw, w Galerii Bronowice można uczynić coś dobrego dla innych. 28 sierpnia, na terenie centrum handlowego, wolontariusze z Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” poprowadzą Wakacyjny Kiermasz Charytatywny. Pieniądze zebrane podczas wydarzenia przeznaczone zostaną na wsparcie podopiecznych organizacji oraz rozwój ośrodków dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.
Dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną to jedna z grup najbardziej zagrożonych społecznym wykluczeniem. Może to wynikać nie tylko z barier i uprzedzeń społecznych, ale także z braku zaplecza finansowego czy odpowiedniego systemu leczenia i edukacji. Wolontariusze Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” – aktywnie działający na rzecz wsparcia osób z niepełnosprawnością – na koniec sierpnia przygotowali Wakacyjny Kiermasz Charytatywny w Galerii Bronowice. To wydarzenie o tyle wyjątkowe, że współtworzone jest rękami samych podopiecznych. Wykonane przez nich przedmioty, w tym ozdoby z gliny, dostępne będą w Sferze Super Bohatera. Pojawią się tu również mydełka glicerynowe, których wyrabiania wolontariusze z Biura Młodych Fundacji „Mimo Wszystko” nauczyli się od samych podopiecznych, a także podarunki tematycznie nawiązujące do kończących się wakacji.
- Wakacyjny Kiermasz Charytatywny będzie idealną okazją, by zaopatrzyć się w pamiątkę, która nie tylko, podczas zbliżającej się jesieni, przypomni Państwu lato, ale także będzie kolejną szansą, aby wesprzeć podopiecznych Fundacji – przekonuje Anita Morga, Koordynator ds. Działań Wolontariuszy Fundacji „Mimo Wszystko”.
Środki zebrane podczas kiermaszu zostaną przeznaczone zarówno na bezpośrednią pomoc podopiecznym fundacji, jak i działania pośrednie. Wsparcie skierowane będzie na bieżące potrzeby ośrodka terapeutyczno-rehabilitacyjnego „Dolina Słońca” w Radwanowicach oraz na budowę i wyposażenie ośrodka wytchnieniowego w Lubiatowie. Ten ostatni stanowi przestrzeń, w której zarówno osoby z niepełnosprawnością intelektualną, jak i ich opiekunowie – w głównej mierze rodzice – mogą skorzystać z możliwości wytchnienia. Na okres wypoczynku podopiecznym zapewniona zostaje wówczas opieka oraz wsparcie terapeutów i psychologa, dzięki czemu rodzice mogą skorzystać z wycieczek i innego rodzaju zajęć w czasie wolnym, aby zregenerować się i ponownie nabrać sił.
Wakacyjny Kiermasz Charytatywny tym razem odbędzie się w ostatnią niedzielę miesiąca – 28 sierpnia. W tym dniu będzie można także wesprzeć podopiecznych fundacji w ramach zbiórki publicznej o numerze 2022/3419/OR, a także bezgotówkowo, za pomocą datkomatów Donateo. Poprzednie kiermasze charytatywne w Galerii Bronowice spotykały się z niezwykle miłym przyjęciem klientów, którzy chętnie wspierali podopiecznych Fundacji „Mimo Wszystko”.
Głównym celem Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” jest pomoc dorosłym osobom z niepełnosprawnością intelektualną, poprzez wsparcie leczenia, rehabilitacji, edukacji, a także organizację przestrzeni opieki. Fundacja prowadzi dwa ośrodki pomocowe, a także realizuje wiele projektów na rzecz zmian świadomości społecznej, usuwania barier i integracji, takich jak: Festiwal Zaczarowanej Piosenki, Festiwal Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych „Albertina” oraz Akademię Odnalezionych Nadziei.
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.