Wyzwanie na Dzień Walki z Rakiem
Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową
Ślężna 114s/1
53-111 Wrocław
justyna.zalewska|naratunek.org| |justyna.zalewska|naratunek.org
665929699
www.naratunek.org
4 lutego to Światowy Dzień Walki z Rakiem. Pamiętajmy tego dnia o dzieciach, które na co dzień mierzą się z tą ciężką i podstępną chorobą. Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" zaprasza do projektu, dzięki któremu ta pamięć będzie uśmiechnięta i pomoże w leczeniu dzieci chorych na raka.
Zapraszamy Was do podjęcia WYZWANIA na Dzień Walki z Rakiem. Sprawa jest prosta!
- Wymyśl coś ciekawego do zrobienia (zaśpiewaj, zatańcz, pomaluj włosy na złoto?).
- Załóż zbiórkę/skarbonkę (nawet na niewielką kwotę, liczy się zabawa!) na rzecz dzieci z kliniki Przylądek Nadziei:
- na Facebooku: https://www.facebook.com/pg/przyladeknadziei/fundraisers/
- na Siepomaga: https://www.siepomaga.pl/organizacje/naratunek/skarbonki/nowa
- w relacji na Instagramie (datek na Przylądek Nadziei)
- Ustaw zakończenie zbiórki przed 4 lutego i… DZIAŁAJ!
Jeśli uzbierasz wymaganą kwotę, wykonaj wyzwanie, zrób zdjęcie lub film i opublikuj 4 lutego!
Daj znać, że podejmujesz wyzwanie! Wyślij informację na adres fundacja@naratunek.org albo napisz messengerem: m.me/przyladeknadziei. Zaprosimy do Ciebie naszych Przyjaciół! Informacja o Twoim wyzwaniu pojawi się na stronie internetowej www.naratunek.org/wyzwanie
Załoga Fundacji “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” rzuca sobie wyzwanie jako pierwsza! Jeśli uzbieramy 1000 złotych (lub więcej!) na facebookowej zbiórce, podejmiemy się dla Was BRAWUROWEJ sztafety z GIGANTYCZNYM, przylądkowym misiem. Pobiegniemy wokół kliniki Przylądek Nadziei, żeby rozśmieszyć małych pacjentów, a Wy zobaczycie efekt już 4 lutego.
Zapraszamy i Was! Podejmijcie WYZWANIE NA DZIEŃ WALKI Z RAKIEM!
Każda pomoc ma znaczenie!
Środki zebrane podczas wszystkich wyzwań zostaną przeznaczone na leczenie i opiekę nad małymi pacjentami kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei
**
Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową od 28 lat wspiera małych pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przyjeżdżają do Wrocławia na leczenie z całego kraju. Klinika jest największym ośrodkiem przeszczepowym w Polsce. Lekarze i pielęgniarki leczą tu każdego roku 2000 małych pacjentów. W tej pracy pomaga im Fundacja, która finansuje kosztowne leki i rehabilitację, kupuje sprzęt medyczny oraz wspiera badania naukowe. Z inicjatywy Fundacji we Wrocławiu został wybudowany Przylądek Nadziei, najnowocześniejszy w Polsce szpital dla dzieci chorych na raka.

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.