Zadbaj o piersi z Promenadą! Bezpłatne badania dla warszawianek!
Zrób badanie USG piersi – bez skierowań, bez ubezpieczenia NFZ, bez kosztów, bez bólu. Taką możliwość będziesz miała 5 i 6 kwietnia, odwiedzając centrum handlowe Promenada. W tych dniach odbędzie się akcja „Biustowniczki” prowadzona z myślą o młodych kobietach, których nie obejmują programy profilaktyczne. Badanie jest całkowicie bezpłatne i będzie przeprowadzone w specjalnie przygotowanych na to wydarzenie gabinetach. Wsparcia Polkom udzieli Promenada we współpracy z Fundacją Kapitan Światełko.
Choroba z reguły uderza w nasze najczulsze punkty. Nowotwór atakuje osoby w każdym wieku. Co roku tylko w Polsce odnotowuje się ponad 1000 zachorowań młodych kobiet na raka piersi. Nawet niezłośliwy nowotwór to wciąż zmiana, o której powinno się wiedzieć i monitorować jej stan – aby ją znaleźć, należy korzystać z badań przesiewowych. USG piersi przed 35 rokiem życia nie jest refundowane przez NFZ, ale rak w tak młodym wieku ma dużo bardziej agresywny przebieg. Każdy nowotwór wykryty na wczesnym etapie to większe szanse na wyleczenie i mniej poważnych konsekwencji dla zdrowia i komfortu życia. Dla wielu osób badania profilaktyczne to duży wydatek, a problem często jest bagatelizowany – niesłusznie!
Pamiętasz, kiedy ostatni raz kontrolowałaś stan swoich piersi? Przebadaj się, bo warto! Kobiety, które ukończyły 20 lat, powinny zgłaszać się na USG piersi co 2 lata, z kolei paniom po 30 roku życia sugeruje się badania nawet raz w roku. W szczególnej sytuacji znajdują się kobiety z mutacjami genetycznymi, obciążone rakiem piersi lub z wcześniejszymi zmianami nowotworowymi, które stan swojego zdrowia muszą kontrolować nawet dwa razy do roku.
Fundacja Kapitan Światełko w ramach akcji „Biustowniczki” realizuje bezpłatny program profilaktyki. Inicjatywa polega na organizacji badań dla kobiet pod kątem raka piersi oraz zwiększaniu świadomości w zakresie profilaktyki. Najbliższe wydarzenie w ramach tej akcji odbędzie się w dniach 5-6 kwietnia w Promenadzie. Dzięki współpracy z centrum handlowym, „Biustowniczki”, umożliwią paniom przebadanie się bez żadnych kosztów.
Zbadaj się z Biustowniczkami!
Akcja „Biustowniczki” adresowana jest do wszystkich kobiet między 18 a 35 rokiem życia. Badania USG piersi trwają około 15 minut i nie wymagają żadnego przygotowania poza zachowaniem higieny osobistej. Są bezpieczne, bezbolesne i nieinwazyjne. Wyniki są dostępne niemal natychmiast. Nie są prowadzone na nie zapisy, decyduje kolejność przybycia. Ilość miejsc jest ograniczona.
Badania w tych dniach w Promenadzie przeprowadzane będą w godzinach od 10.00 do 20.00. Do dyspozycji uczestniczek będą dwa mobilne gabinety USG, a badania przeprowadzane będą przez doświadczone lekarki, aby zapewnić maksymalny komfort pacjentkom. Oprócz badań, na stanowiskach Biustowniczek będzie można się także nauczyć samobadania piersi. Robiąc je samodzielnie kobieta może wykryć pojedyncze guzy czy zgrubienia. Powodem do niepokoju powinna być przede wszystkim zmiana kształtu lub symetrii piersi. Wiele zmian nowotworowych występuje w postaci guzów organicznych, łatwo wyczuwalnych i bezbolesnych. Każda zmiana, odpowiednio wcześniej wykryta, jest łatwiejsza do wyleczenia. Aby je zauważyć, należy badać się regularnie, co miesiąc, w tym samym dniu cyklu.
Partnerem strategicznym kampanii „Biustowniczki” jest Santander Consumer Bank. Więcej informacji na stronie: https://warszawa.promenada.com/ bądź na profilu https://www.facebook.com/AtriumPromenada/?locale=pl_PL.

Cena zaniedbania – ile naprawdę kosztuje brak skutecznej terapii ran?

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Tadeusz Drozda: Po 52 latach kariery na estradzie wystąpię nie jako artysta kabaretowy, ale jako piosenkarz. Jak przed każdym debiutem jest trema
Podczas najbliższej edycji Polsat Hit Festival satyryk zaprezentuje się w nietypowej dla siebie roli – zamiast jak zwykle rozśmieszać publiczność do łez, zaśpiewa. W trakcie koncertu „Gdzie się podziały tamte prywatki” w jego wykonaniu będzie można usłyszeć dwa wielkie przeboje wylansowane przed laty przez Krzysztofa Krawczyka i Andrzeja Zauchę. Tadeusz Drozda podjął wyzwanie, zapowiada, że postara się mu sprostać, a jednocześnie nie ukrywa, że nieco się stresuje chociażby z tego powodu, że wśród nowego pokolenia artystów nie ma zbyt wielu znajomych.
Muzyka
Bryska: Dla mnie Opera Leśna to bardzo sentymentalne miejsce. Jako dziecko oglądałam festiwale w Sopocie, a teraz sama mogę na nich występować

Wokalistka przyznaje, że z dużą radością przyjęła zaproszenie do udziału w Polsat Hit Festiwal 2025. Dla niej bowiem występ w Operze Leśnej w Sopocie ma niezwykle sentymentalny wymiar. Jeszcze będąc dzieckiem oglądała w telewizji koncerty z Sopotu i marzyła, by kiedyś stanąć na tej kultowej scenie. Marzenie się spełniło i teraz, kiedy tylko ma taką możliwość wraca do tego amfiteatru z ogromną przyjemnością. W piątek Bryska zaśpiewa w koncercie „Radiowy Przebój Roku”.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.