Komunikaty PR

Zdrowy mikroklimat w Twoim domu

2020-02-25  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

O zdrowym mikroklimacie wewnątrz budynku marzy każdy z nas. Prostym sposobem na utrzymanie świeżego powietrza w domu jest systematyczne wietrzenie pomieszczeń poprzez otwieranie okien. Jednak zdecydowanie bardziej skutecznym rozwiązaniem będzie montaż systemu wentylacji mechanicznej VASCO SILENT VENTILATION, który działa przez całą dobę, a dzięki odpowiednim czujnikom stale monitoruje poziom CO2 i wilgotności w pomieszczeniach.

Świeże powietrze a stężenie CO2

W dzisiejszych czasach tak wiele mówi się o CO2 w kontekście ocieplania się klimatu. Zapominamy jednak, że jest to przede wszystkim gaz, który wydalamy w procesie oddychania, a jego zbyt wysokie stężenie w szczelnym pomieszczeniu może grozić wpływać na samopoczucie mieszkańców i powodować ból głowy. Na szczęście to się nie zdarza, ponieważ już przy stężeniu na poziomie 0,15% odczuwamy zaduch i potrzebę wietrzenia pokoju, w którym przebywamy. Powiew świeżego powietrza sprawia, że poziom dwutlenku węgla automatycznie spada, a my znowu czujemy się komfortowo. Taka wymiana powietrza to główny cel wentylacji mechanicznej, która działa przez całą dobę i nie wymaga od nas większego zaangażowania.

Wentylacja z czujnikiem dwutlenku węgla

Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami wentylacji mechanicznej to najlepszym, a zarazem komfortowym, efektywnym i jednocześnie oszczędnym sposobem na regulację pracy rekuperatora jest montaż czujnika dwutlenku węgla, który stale monitoruje poziom zawartości CO2 w pomieszczeniach. Wystarczy go zamontować w salonie bądź sypialni, a on co kilka minut odczytuje poziom CO2 w domu i zmienia intensywność wentylacji w oparciu o odczytaną w danym momencie wartość. Czujnik wymaga zasilania sieciowego, a jego komunikacja z rekuperatorem odbywa się bezprzewodowo.

Stały monitoring jakości powietrza

Funkcjonowanie systemu wentylacji można dopasować do indywidualnej aktywności mieszkańców. Jeśli nikogo nie ma w domu, to za sprawą czujnika dwutlenku węgla poziom CO2 obniży się do takiej wartości, jaka jest na zewnątrz, a rekuperator zmniejszy swoje obroty do minimum. Kiedy rodzice i dzieci będą przebywać w budynku to zawartość CO2 ulegnie podwyższeniu, ponieważ w ludzkim wydechu stężenie gazu jest 100 razy większe niż w świeżym powietrzu na zewnątrz. Wtedy już po kilkunastu minutach rekuperator zwiększy obroty, żeby utrzymać założony, komfortowy poziom. Czujnik zareaguje równie szybko, kiedy do domu niespodziewanie zawitają goście i ilość wydychanego dwutlenku węgla gwałtownie wzroście.

Poziom wilgotności w łazienkach

Czujniki CO2 mogą być uzupełnione o czujniki wilgotności, której poziom powinien być kontrolowany przede wszystkim w łazience. Podczas kąpieli następuje jego szybki wzrost, wtedy czujnik wilgotności przejmuje kontrolę nad rekuperatorem, aby zoptymalizować jego obroty. Czujnik wilgotności można zamontować w każdej chwili, jest on bezprzewodowy i zasilany na baterie, a jego połączenie z rekuperatorem odbywa się bezprzewodowo.

Sterowanie wentylacją przez smartfona

Nieodzowną zaletą czujnika dwutlenku węgla i czujnika wilgotności jest zdolność dostosowania intensywności wentylacji do aktywności mieszkańców. Dzięki temu użytkownicy nie muszą kontrolować pracy rekuperatora i zmieniać biegów jego pracy. Dla tych, którzy jednak lubią mieć wszystko pod kontrolą VASCO Group opracowało specjalną aplikację na smartfona VASCO COMFORT CONTROL. Dzięki niej użytkownik może tworzyć własne programy tygodniowe, wykorzystując wszystkie opcje pracy rekuperatora i zapisywać autorskie nazwy programów. Dzięki harmonogramom tygodniowym można ustawić tryb A-automatyczny dla dowolnego okresu. Jego aktywacja sprawi, że rekuperator będzie sterowany przez czujnik poziomu zawartości CO2 w salonie i/lub czujnik wilgotności w łazience. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie szczególnie w domach, w których liczba przebywających osób nieustannie się zmienia.

Więcej informacji o VASCO Group na stronie: www.vasco.eu

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Dizajn na fali . Cykl spotkań w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha Biuro prasowe
2024-04-18 | 11:20

"Dizajn na fali". Cykl spotkań w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

Trwa cykl rozmów o polskim dizajnie ,,Dizajn na fali” w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. W gronie uznanych gości odbywają się dyskusje nie tylko o jakości
Dom Haier na nowo definiuje styl i personalizację w kuchni
2024-04-17 | 14:30

Haier na nowo definiuje styl i personalizację w kuchni

Haier to od 15 lat absolutny nr 1 w produkcji dużego AGD na świecie. Swoim klientom oferuje produkty klasy premium, które tworzą nowoczesny ekosystem Smart Home, bazujący na najbardziej
Dom Dzień Ziemi: rozwiązania dekoracyjne przyjazne planecie
2024-04-17 | 14:00

Dzień Ziemi: rozwiązania dekoracyjne przyjazne planecie

Nie od dziś wiadomo, że każdy człowiek ma wpływ na środowisko. Nawet najmniejsza zmiana nawyków z myślą o jego ochronie, to krok w kierunku lepszej kondycji naszej planety. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Prawie 60 proc. Polaków podejmowało próby odchudzania. U większości efekty były krótkotrwałe i powodowały problemy zdrowotne

Trzech na pięciu Polaków ma za sobą próby odchudzania, a w tej grupie więcej jest kobiet – wynika z raportu Centrum Respo. Odchudzamy się z różnym skutkiem, najczęściej osiągamy efekty, ale okazują się one krótkotrwałe. Może o tym świadczyć informacja, że 54 proc. odchudzających się Polaków w ostatnich pięciu latach podchodziło do diety między dwa a pięć razy, a co 10. nawet częściej. Jak podkreślają autorzy raportu, to, że wielu Polaków się odchudza, nie jest niczym niepokojącym, ale jest kilka czynników, które czynią kulturę dietetyczną toksyczną. Jednym z nich jest wczesny wiek rozpoczynania odchudzania, ale też negatywne skutki diet, również dla zdrowia psychicznego.

Edukacja

Polacy mało wiedzą o instytucji rodzicielstwa zastępczego. Dwie trzecie społeczeństwa nigdy nie spotkało się z tym pojęciem

Aż 64 proc. Polaków nigdy nie spotkało się z pojęciem rodzicielstwa zastępczego zawodowego – wynika z badania przeprowadzonego w marcu br. na zlecenie Fundacji Happy Kids. Najliczniejszą grupą, która nie zna tego pojęcia, stanowią respondenci między 18. a 22. rokiem życia. Co 10. badany nie wie, jaka jest różnica między rodzicem zastępczym a rodzicem adopcyjnym. Zdaniem ekspertów brak świadomości ma konsekwencje dla rozwoju instytucji pieczy zastępczej w Polsce.

Muzyka

Luna: Trochę podupadłam na zdrowiu i mój głos nie działa tak, jak bym chciała. Czuję się bezradna i bezsilna

Przed wyjazdem na Konkurs Eurowizji reprezentantka Polski nie ukrywa, że boryka się z problemami zdrowotnymi, a bezradność i zwątpienie mieszają się z nadzieją i chęcią pokonania swoich słabości. By jak najlepiej zadbać o swoje struny głosowe, na jakiś czas zrezygnowała z koncertów. Teraz robi wszystko, by jej głos wrócił do formy i by mogła godnie się zaprezentować na scenie w Malmö.