Komunikaty PR

Zimą zęby bolą częściej? Sprawdź, jak zadbać o zdrowie jamy ustnej

2024-12-09  |  10:30
Biuro prasowe
Kontakt
Kamila Cichocka
SIMEDIA

Czapli 57
02-703 Warszawa
k.cichocka|simedia.pl| |k.cichocka|simedia.pl
664049000
simedia.pl

W sezonie zimowym, kiedy temperatura za oknem spada, wiele osób doświadcza zwiększonej wrażliwości zębów. Zimne powietrze, gorące napoje czy kwaśne potrawy mogą powodować nagły ból powodujący dyskomfort. Dlaczego tak się dzieje i jak temu zapobiegać? W tym tekście podpowiadamy, jak skutecznie zadbać zimą o zdrowie jamy ustnej.

Dlaczego zimą zęby mogą być bardziej wrażliwe?

Zęby reagują na zmiany temperatury poprzez naturalne procesy rozszerzania się i kurczenia się. Dlatego też nagła zmiana temperatury, na przykład wejście z mroźnego powietrza do ciepłego pomieszczenia, może powodować mikropęknięcia w szkliwie. Te uszkodzenia odsłaniają zębinę, która jest bogata we włókna nerwowe, reagujące na bodźce cieplne. Co często skutkuje bólem, dyskomfortem oraz nadwrażliwością właśnie w sezonie zimowym. Dodatkowo te nieprzyjemne odczucia może potęgować na przykład nadmiar spożywanych słodkich, przysmaków. 

Jak zatem zadbać o wrażliwe zęby w tym okresie?

  1. Wybierz odpowiednią pastę do zębów
    Kiedy zimowa wrażliwość zębów zaczyna dokuczać, to istotnym elementem w niwelowaniu dyskomfortu i objawów jest odpowiednia pasta. Warto wtedy sięgnąć po ELGYDIUM Sensitive BIO, pastę  zawierającą argininę i cytrynian potasu. Są to składniki aktywne pochodzenia naturalnego, wspierające redukcję wrażliwości już po zaledwie dwóch tygodniach regularnego stosowania. Ma łagodną, mało ścierną konsystencję. Dzięki temu delikatnie czyści zęby, łagodzi podrażnienia i zapewnia długotrwałą ochronę.
  2. Stosuj delikatne płyny do płukania jamy ustnej
    Doskonałym uzupełnieniem szczotkowania jest odpowiednio dobrany płyn do płukania jamy ustnej. W tym wypadku sprawdzi się płyn Eludril SENSITIVE, skoncentrowany na rozwiązaniu problemu z nadwrażliwością. Pomaga oczyścić przestrzenie między zębowe, do których ciężko dotrzeć podczas mycia zębów szczoteczką i pastą. Poza tym wzmacnia zęby i chroni je przed nadwrażliwością. Dzięki regularnemu stosowaniu pomaga zmniejszyć dyskomfort związany z reakcją na ciepło i zimno, co jest szczególnie istotne w okresie zimowym. Pomaga w ten sposób zwiększyć komfort codziennego funkcjonowania.
  3. Unikaj nagłych zmian temperatury
    Staraj się, aby posiłki i napoje o różnych, skrajnych temperaturach nie następowały szybko po sobie. Unikaj przechodzenia od razu od picia gorącej kawy do jedzenia zimnych deserów. Daj zębom czas na adaptację do zmieniającej się temperatury – to zminimalizuje ryzyko mikrouszkodzeń szkliwa oraz wystąpienia bólu i dyskomfortu. 
  4. Zadbaj o regularne wizyty u stomatologa
    Nie zapominaj o regularnych wizytach u dentysty i higienistki. Profesjonalna higienizacja i kontrola stanu zębówpozwolą wykryć ewentualne problemy, zanim przerodzą się w poważniejsze dolegliwości.

Opracowanie zimowego planu higieny jamy ustnej może przynieść ulgę nie tylko wrażliwym zębom, lecz także poprawić ogólne samopoczucie. Stosując profesjonalne produkty do higieny jamy ustnej, takie jak ELGYDIUM i Eludril, zapewnisz sobie skuteczną ochronę przed dyskomfortem związanym z wrażliwością zębów.

Zima nie musi oznaczać bólu. Wystarczy kilka prostych zmian w codziennej rutynie, aby cieszyć się zdrowym uśmiechem przez cały sezon!

Specjalistyczne produkty ELGYDIUM i Eludril dostępne są w aptekach stacjonarnych i internetowych oraz w wybranych gabinetach stomatologicznych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: SIMEDIA
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Maść Rokitnikowa Biuro prasowe
2024-12-31 | 11:10

Maść Rokitnikowa

Działanie MAŚCI ROKITNIKOWEJ związane jest z naturalnymi właściwościami ekstraktu z rokitnika, nagietka lekarskiego, alantoiny, panthenolu (prowitaminy B5) oraz leczniczej wody mineralnej:
Uroda Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
2024-12-30 | 10:10

Efekt wow przed „wielkim wyjściem”

Grudzień i styczeń to czas, kiedy szczególnie zależy nam na tym, by błyszczeć. Święta, noc sylwestrowa i upragnione, karnawałowe szaleństwa, które czekają nas już za
Uroda Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
2024-12-30 | 08:00

Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą

Jednym z kluczowych zimowych problemów skóry jest utrata blasku, świeżości i witalności. To właśnie teraz najwyraźniej dostrzegamy zmęczenie i szarość cery. Kosmetolodzy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.