Komunikaty PR

Złotem przetykane

2021-10-11  |  15:50
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Nowoczesne Osiedle Wilno na warszawskim Targówku, to niemalże miasto w mieście.  Kameralna architektura niskich bloków ozdobionych muralami, zieleń, place zabaw i własna stacja kolejowa sprawiają, że chętnie jest wybierane przez rodziny z dziećmi. W jednym z budynków powstała przyjazna przestrzeń mieszkalna dla małżeństwa z dwójką dzieci, zaaranżowana przez pracownię Decoroom.

Apartament składa się z salonu z kuchnią, trzech sypialni, w tym dwóch zajmowanych przez dzieci i dwóch łazienek. Architektka Ewa Dziurska, która aranżowała tą przestrzeń stworzyła jasne przytulne wnętrze, ozdobione złotymi akcentami niczym wstążką.

Już od progu gości wita olbrzymie lustro w złotej ramie, które w połączeniu z oświetleniem w tym samym kolorze jest zapowiedzią tego, co zastaniemy przechodząc dalej. Do salonu prowadzi podłoga wykończona ciemną deską z lekką, złocistą poświatą - Barlinek Dąb Nugat Piccolo, klejona bezpośrednio do podłoża.

Radość codzienna

W salonie wzrok przyciąga podłoga zawadiacko przechodząca na ścianę. Drewniane deski nadają przytulności i są ciekawą dekoracją wnętrza, a jednocześnie optycznie je wydłużają i poszerzają. Jest ona też tłem dla telewizora i szafki wykonanej według projektu Katarzyny Domańskiej z Decoroom Kitchen. Okna zajmujące całą ścianę gwarantują nieskończony niemalże dostęp światła dziennego, dzięki czemu za dnia jest tu zawsze jasno i rześko.

Niewątpliwą ozdobą salonu jest welurowa sofa i sąsiadujący z nią fotel w złocistym kolorze. Dwie małe pufy z zabawnymi frędzelkami w tym samym odcieniu tworzą złotą strefę wypoczynkową.  Prostokątny stolik kawowy wykonany został z blatu, który został po wykończeniu kuchni i stanowi on element łączącym obie przestrzenie. Dywan w geometryczne wzory ożywia wnętrze. Okrągły stół jadalniany stanowi umowną granicę między strefą salonową, a kuchenną.

Kuchenna prostota z odrobiną złota

Biała kuchnia to projekt Katarzyny Domańskiej z Decoroom Kitchen. Prosta zabudowa stanowi doskonałe tło dla złotych dodatków. Złoty panel w pasie roboczym niczym  satynowa wstęga okala przestrzeń. Nawiązujące kolorem uchwyty i lampy dopinają wszystko w jedną całość. Architektka Decoroom  zadbała, by w zabudowie nie zabrakło pojemnych szafek i szuflad do przechowywania. Wspomniany wcześniej kamienny blat również nawiązuje złoceniami do pozostałych elementów wnętrza.

Pastelowe sny

W prywatnej części Pani i Pana domu dominuje subtelna pastelowa elegancja. W przeciwieństwie do innych pomieszczeń złoto spotkamy tu jedynie w dodatkach takich jak lusterko czy wazon. Tapicerowane łóżko wykończone welurem w odcieniu pudrowego różu zachęca do udania się na odpoczynek. Na przeciw niego znajduje się zaprojektowana przez architektkę Decoroom, toaletka na całą szerokość ściany. Jest ona niewątpliwie wymarzonym i ulubionym miejscem Pani domu. Lekki metalowy stelaż tworzy delikatne wykończenie nie obciążając przy tym wnętrza. Imponująca tafla lustra w kształcie półkola, tworzy idealne miejsce do codziennego makijażu i wieczornej pielęgnacji.

Złota odnowa

W mieszkaniu znajdują się dwie łazienki i obie łączy złoty kolor. W mniejszej, gościnnej ściana za toaletą jak i szafka, zostały zaprojektowane w tym kolorze. Złote panele nie tylko robią niesamowite wrażenie po wejściu, ale też odbijają światło, przez co wnętrze wygląda przestronniej.

Prostokątna umywalka została osadzona na długim blacie bez stelaża, takie rozwiązanie nadaje lekkości. Duże lustro w złotej ramie nawiązuje stylem do tego z przedpokoju, a zarazem powiększa optycznie przestrzeń. Mimo niewielkich rozmiarów wnętra, zmieściła się tu też kabina prysznicowa z drzwiami otwieranymi do wewnątrz i do zewnątrz.

Większa łazienka, z wanną, utrzymana jest w jasnej tonacji Tu złote są jedynie delikatne, ozdobne lamele, uchwyty szafek i rama lustra, tym razem owalnego. Architektka Decoroom wybrała ten kształt świadomie, by przełamać dużą liczbę prostych linii jaka jest wewnątrz. By powiększyć optycznie przestrzeń na jednej ze ścian zamontowano lustro od podłogi do sufitu.

O projekcie:

  • Lokalizacja: Warszawa, osiedle Wilno
  • Metraż: 95,45 m2
  • Projekt wnętrza: Architekt wnętrz Ewa Dziurska
  • Projekt kuchni i zabudowy meblowej: Architekt wnętrz Katarzyna Domańska / Decoroom Kitchen
  • Zdjęcia i stylizacja: Marta Behling / Pion Poziom

Więcej na: https://www.decoroom.eu/

Facebook: https://www.facebook.com/decoroom.eu/

Instagram: https://www.instagram.com/decoroom_eu/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje Biuro prasowe
2025-06-18 | 06:00

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

W życiu każdego z nas pojawiają się sytuacje, w których nagromadzone przez lata przedmioty muszą na jakiś czas opuścić nasze mieszkania i domy. Niezależnie od
Dom Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących
2025-06-17 | 10:30

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

Własna szklarnia to marzenie wielu ogrodników, gdyż dzięki niej można cieszyć się świeżymi, naturalnymi warzywami i ziołami. Chcąc stać się jej posiadaczem, powinniśmy
Dom BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
2025-06-02 | 16:00

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce

Wyobraź sobie, że urządzasz salon marzeń albo wreszcie wymieniasz kuchnię na nową, a wszystko to bez czekania na wypłatę czy wizyty w banku. Teraz to możliwe dzięki nowej metodzie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.