Znajdź dodatkowe centymetry w meblach kuchennych!

Małgorzata Wnorowska
Forestor
ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Jak sprawić, żeby w szufladach zmieściło się więcej? Dodatkowe centymetry w szufladach systemu KAM Premium Plus, dzięki nowej konstrukcji, to odpowiedź na potrzebę ekonomicznego zagospodarowania każdej wolnej przestrzeni w meblach kuchennych, aby zyskać jeszcze więcej miejsca do przechowywania.
Zapasy spożywcze oraz niezbędny arsenał naczyń i akcesoriów kuchennych trzeba gdzieś przechowywać. Komfortowe w użytkowaniu szuflady z pełnym wysuwem, który zapewni wygodny dostęp do zawartości, będą idealnym do tego miejscem. Jednak i one mają ograniczoną pojemność. Próba upchnięcia w nich tego wszystkiego, czego na co dzień potrzebujemy w kuchni, może skończyć się zbytnim ich przeładowaniem, a stąd już tylko krok do uciążliwego bałaganu. Nie zawsze jednak metraż kuchni pozwala na zaplanowanie większej ilości szuflad. Gdzie szukać dodatkowego miejsca? Spółka Meblowa KAM, producent mebli kuchennych z Milejewa, znalazła na to sposób, zwiększając pakowność każdej z szuflad systemowych. Jeżeli nie możemy powiększyć ilości mebli zaprojektowanych w zabudowie kuchennej, warto pomyśleć o bardziej ekonomicznym wykorzystaniu ich powierzchni.
- Poszukaliśmy dodatkowych centymetrów w konstrukcji szuflad. Dzięki nowym rozwiązaniom technicznym mogliśmy obniżyć ich dno, co pozwoliło zwiększyć ich pojemność, bez konieczności powiększania ich wymiarów – tłumaczy Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. – Zyskujemy więcej miejsca do przechowywania na takiej samej powierzchni mebli, a funkcjonalność i komfort pracy szuflad pozostają takie same.
Większa pakowność oznacza więcej produktów i naczyń kuchennych, dla których znajdziemy miejsce w szufladach. Wytrzymałe prowadnice, na których są zamontowane, bez problemu poradzą sobie z tym zadaniem. Szuflady nawet przy dużym obciążeniu zamkną się cicho i delikatnie, dzięki hamulcom siły zamykania, w które wyposażone są prowadnice. Wystarczy lekko pchnąć front szuflady dłonią, a w przypadku, gdy są zajęte lub pobrudzone, nawet biodrem czy kolanem.
Rozsądnie zaplanowane
Projektowanie nowoczesnych systemów mebli kuchennych to niemal walka o każdy centymetr dostępnej powierzchni, aby wykorzystać ją w przemyślany i ergonomiczny sposób. Celem jest znalezienie wystarczającej ilości miejsca do przechowywania, nawet w małych wnętrzach.
Wysokość szuflad można dobrać odpowiednio do funkcji, jaką będą pełniły. Szuflada na sztućce i drobne akcesoria nie musi być wysoka. Nawet w niskiej szufladzie zmieści się wiele przedmiotów, które będą poukładane i zawsze na swoim miejscu, jeżeli odpowiednio zorganizujemy jej wnętrze. Wysoka natomiast powinna być szuflada magazynowa, w której zamierzamy przechowywać zapasy żywności lub przeznaczyć ją na stałe miejsce dla garnków i patelni.
Dlaczego wybór odpowiedniego modelu szuflady jest tak istotny? Wysokość każdej z nich została precyzyjnie wyliczona do przechowywanej zawartości. Miejsca jest dokładnie tyle, ile potrzebujemy – mamy pewność, że zmieści się to wszystko, do czego jest przeznaczona, a jednocześnie nie tracimy cennej powierzchni.
Pakiet szuflad można łatwo dopasować do indywidualnych preferencji. Wybór powinien być podyktowany potrzebami wynikającymi ze stylu życia i przyzwyczajeń, a więc sposobu użytkowania kuchni. Wyposażając meble w konkretny rodzaj szuflad, będzie nam łatwiej zapanować nad całym kuchennym zapleczem.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.