Komunikaty PR

Znajdź dodatkowe centymetry w meblach kuchennych!

2020-12-02  |  11:35
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl

Jak sprawić, żeby w szufladach zmieściło się więcej? Dodatkowe centymetry w szufladach systemu KAM Premium Plus, dzięki nowej konstrukcji, to odpowiedź na potrzebę ekonomicznego zagospodarowania każdej wolnej przestrzeni w meblach kuchennych, aby zyskać jeszcze więcej miejsca do przechowywania.

 

Zapasy spożywcze oraz niezbędny arsenał naczyń i akcesoriów kuchennych trzeba gdzieś przechowywać. Komfortowe w użytkowaniu szuflady z pełnym wysuwem, który zapewni wygodny dostęp do zawartości, będą idealnym do tego miejscem. Jednak i one mają ograniczoną pojemność. Próba upchnięcia w nich tego wszystkiego, czego na co dzień potrzebujemy w kuchni, może skończyć się zbytnim ich przeładowaniem, a stąd już tylko krok do uciążliwego bałaganu. Nie zawsze jednak metraż kuchni pozwala na zaplanowanie większej ilości szuflad. Gdzie szukać dodatkowego miejsca? Spółka Meblowa KAM, producent mebli kuchennych z Milejewa, znalazła na to sposób, zwiększając pakowność każdej z szuflad systemowych. Jeżeli nie możemy powiększyć ilości mebli zaprojektowanych w zabudowie kuchennej, warto pomyśleć o bardziej ekonomicznym wykorzystaniu ich powierzchni. 

- Poszukaliśmy dodatkowych centymetrów w konstrukcji szuflad. Dzięki nowym rozwiązaniom technicznym mogliśmy obniżyć ich dno, co pozwoliło zwiększyć ich pojemność, bez konieczności powiększania ich wymiarów – tłumaczy Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. – Zyskujemy więcej miejsca do przechowywania na takiej samej powierzchni mebli, a funkcjonalność i komfort pracy szuflad pozostają takie same. 

Większa pakowność oznacza więcej produktów i naczyń kuchennych, dla których znajdziemy miejsce w szufladach. Wytrzymałe prowadnice, na których są zamontowane, bez problemu poradzą sobie z tym zadaniem. Szuflady nawet przy dużym obciążeniu zamkną się cicho i delikatnie, dzięki hamulcom siły zamykania, w które wyposażone są prowadnice. Wystarczy lekko pchnąć front szuflady dłonią, a w przypadku, gdy są zajęte lub pobrudzone, nawet biodrem czy kolanem. 

 

Rozsądnie zaplanowane

Projektowanie nowoczesnych systemów mebli kuchennych to niemal walka o każdy centymetr dostępnej powierzchni, aby wykorzystać ją w przemyślany i ergonomiczny sposób. Celem jest znalezienie wystarczającej ilości miejsca do przechowywania, nawet w małych wnętrzach.

Wysokość szuflad można dobrać odpowiednio do funkcji, jaką będą pełniły. Szuflada na sztućce i drobne akcesoria nie musi być wysoka. Nawet w niskiej szufladzie zmieści się wiele przedmiotów, które będą poukładane i zawsze na swoim miejscu, jeżeli odpowiednio zorganizujemy jej wnętrze. Wysoka natomiast powinna być szuflada magazynowa, w której zamierzamy przechowywać zapasy żywności lub przeznaczyć ją na stałe miejsce dla garnków i patelni.

Dlaczego wybór odpowiedniego modelu szuflady jest tak istotny? Wysokość każdej z nich została precyzyjnie wyliczona do przechowywanej zawartości. Miejsca jest dokładnie tyle, ile potrzebujemy – mamy pewność, że zmieści się to wszystko, do czego jest przeznaczona, a jednocześnie nie tracimy cennej powierzchni.

Pakiet szuflad można łatwo dopasować do indywidualnych preferencji. Wybór powinien być podyktowany potrzebami wynikającymi ze stylu życia i przyzwyczajeń, a więc sposobu użytkowania kuchni. Wyposażając meble w konkretny rodzaj szuflad, będzie nam łatwiej zapanować nad całym kuchennym zapleczem.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Forestor
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
2025-04-24 | 14:00

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.