Znamy oficjalny medal i koszulkę 34. Biegu Niepodległości
34. Bieg Niepodległości prowadzący ulicami stolicy będzie największym wydarzeniem biegowym organizowanym tego dnia w naszym kraju. Głównemu dystansowi 10 km towarzyszyć będzie kategoria nordic walking oraz Mila Niepodległości dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy wystartują punktualnie o godzinie 11:11, a biegacze ubrani w białe i czerwone koszulki utworzą spektakularną biało-czerwoną flagę. Na liście startowej zapisanych jest już niemal 11 tysięcy uczestników!
Organizatorzy zaprezentowali oficjalne koszulki oraz pamiątkowe medale – te zawisną na szyjach wszystkich biegaczy, którzy w tym dniu miną linię mety.
Pamiątkowe medale i biało-czerwony motyw
11-stego listopada będziemy mieli okazję na biegowo uczestniczyć w najważniejszym patriotycznym święcie. Biegacze, którzy zdecydują się na start w stolicy tradycyjnie ubiorą się w białe i czerwone barwy, by utworzyć wspólnie flagę Polski. Chętni mogą zamówić pamiątkowe koszulki przygotowane specjalnie na ten bieg. Dostępne są dwie wersje kolorystyczne - biała i czerwona. Wzór tegorocznej koszulki prezentujemy na zdjęciach.
Na mecie na każdego finiszera czekać będą także wyjątkowe medale. W tym roku krążki nawiązują do narodowego godła – projekt zawiera motyw skrzydła i koronę. Nie zabrakło także naszych barw – zarówno na medalu, jak i na wstążce oraz odlanej w stopie metalu nazwie oraz dacie biegu. Medal będzie dla uczestników pamiątką z wydarzenia – kolekcjonerzy zawieszą go na ścianach dla uhonorowania przebytego dystansu.
Patriotyczna symbolika
Na liście startowej jest już niemal 11 tysięcy zapisanych, a do tej liczby należy doliczyć pasjonatów nordic walkingu oraz młodszych biegaczy z Mili Niepodległości. Zapisy wciąż trwają, frekwencja jest imponująca! Możemy już stwierdzić, że 34. Bieg Niepodległości będzie największym tegorocznym biegiem w Polsce. Biegacze w ostatnim czasie pokazują swoją pasję bardzo licznie!
- Zachęcamy wszystkich do założenia naszych barw – bieli i czerwieni, dzięki czemu stworzymy spektakularną flagę Polski. Ta idea niesie ze sobą fantastyczną symbolikę i stałą się znakiem rozpoznawczym Biegu Niepodległości, pokazując jak dużym szacunkiem i zaangażowaniem uczestnicy darzą to święto – mówi Magda Skrocka, dyrektor 34. Biegu Niepodległości – 11 listopada po raz kolejny spotkamy się, aby „Zabiegać o Pamięć”. W zeszłym roku w wydarzeniu wzięło udział aż 14 tysięcy osób. W tym roku wiemy już na pewno, że Święto Niepodległości będziemy celebrować jeszcze liczniej – dodaje.
Biegnij i pomagaj z PKO Bankiem Polskim
Bank PKO był sponsorem głównym już dwóch biegów z cyklu Warszawskiej Triady Biegowej, podczas których przeprowadził akcje charytatywne na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia i w procesie leczenia. Nie inaczej będzie 11 listopada! PKO Bank Polski włączył się w obchody 106. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości i został Sponsorem Głównym 34. Biegu Niepodległości w Warszawie
W akcji charytatywnej banku pobiegniemy dla 7- letniego Juliana, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Wszystkich biegaczy zachęcamy do wsparcia chłopca – należy przypiąć do koszulki identyfikator akcji i pokonać dystans 10 kilometrów. Dzięki temu Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie chłopca.
Nie zwlekaj, dołącz do Biegu Niepodległości w Warszawie!
34. Bieg Niepodległości jest zwieńczeniem sportowych zmagań dla wielu biegaczy, a jednocześnie największą z imprez należących do Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”, której uzupełnieniem są: Bieg Konstytucji 3 Maja oraz Bieg Powstania Warszawskiego. To już trzeci rok działań Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Fundacji „Maraton Warszawski”.
Start i meta 34. Biegu Niepodległości tradycyjnie będzie znajdować się na Alei Jana Pawła II. Organizatorzy zapraszają do udziału w biegu na 10 kilometrów, zapisów w kategorii nordic walking na dystansie około 5 kilometrów oraz w Mili Niepodległości dla dzieci i młodzieży. Nie będą zawiedzeni także ci, którzy 11 listopada nie mogą być w Warszawie. Uruchomiono bowiem równolegle zapisy na wirtualną edycję wydarzenia.
Numery startowe odbierać będzie można w Biurze Zawodów w Westfield Arkadia w weekend przed biegiem.
Więcej informacji: https://biegniepodleglosci.waw.pl/
Link do zapisów: https://rejestracja.maratonwarszawski.com
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.