Znamy oficjalny medal i koszulkę 34. Biegu Niepodległości
34. Bieg Niepodległości prowadzący ulicami stolicy będzie największym wydarzeniem biegowym organizowanym tego dnia w naszym kraju. Głównemu dystansowi 10 km towarzyszyć będzie kategoria nordic walking oraz Mila Niepodległości dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy wystartują punktualnie o godzinie 11:11, a biegacze ubrani w białe i czerwone koszulki utworzą spektakularną biało-czerwoną flagę. Na liście startowej zapisanych jest już niemal 11 tysięcy uczestników!
Organizatorzy zaprezentowali oficjalne koszulki oraz pamiątkowe medale – te zawisną na szyjach wszystkich biegaczy, którzy w tym dniu miną linię mety.
Pamiątkowe medale i biało-czerwony motyw
11-stego listopada będziemy mieli okazję na biegowo uczestniczyć w najważniejszym patriotycznym święcie. Biegacze, którzy zdecydują się na start w stolicy tradycyjnie ubiorą się w białe i czerwone barwy, by utworzyć wspólnie flagę Polski. Chętni mogą zamówić pamiątkowe koszulki przygotowane specjalnie na ten bieg. Dostępne są dwie wersje kolorystyczne - biała i czerwona. Wzór tegorocznej koszulki prezentujemy na zdjęciach.
Na mecie na każdego finiszera czekać będą także wyjątkowe medale. W tym roku krążki nawiązują do narodowego godła – projekt zawiera motyw skrzydła i koronę. Nie zabrakło także naszych barw – zarówno na medalu, jak i na wstążce oraz odlanej w stopie metalu nazwie oraz dacie biegu. Medal będzie dla uczestników pamiątką z wydarzenia – kolekcjonerzy zawieszą go na ścianach dla uhonorowania przebytego dystansu.
Patriotyczna symbolika
Na liście startowej jest już niemal 11 tysięcy zapisanych, a do tej liczby należy doliczyć pasjonatów nordic walkingu oraz młodszych biegaczy z Mili Niepodległości. Zapisy wciąż trwają, frekwencja jest imponująca! Możemy już stwierdzić, że 34. Bieg Niepodległości będzie największym tegorocznym biegiem w Polsce. Biegacze w ostatnim czasie pokazują swoją pasję bardzo licznie!
- Zachęcamy wszystkich do założenia naszych barw – bieli i czerwieni, dzięki czemu stworzymy spektakularną flagę Polski. Ta idea niesie ze sobą fantastyczną symbolikę i stałą się znakiem rozpoznawczym Biegu Niepodległości, pokazując jak dużym szacunkiem i zaangażowaniem uczestnicy darzą to święto – mówi Magda Skrocka, dyrektor 34. Biegu Niepodległości – 11 listopada po raz kolejny spotkamy się, aby „Zabiegać o Pamięć”. W zeszłym roku w wydarzeniu wzięło udział aż 14 tysięcy osób. W tym roku wiemy już na pewno, że Święto Niepodległości będziemy celebrować jeszcze liczniej – dodaje.
Biegnij i pomagaj z PKO Bankiem Polskim
Bank PKO był sponsorem głównym już dwóch biegów z cyklu Warszawskiej Triady Biegowej, podczas których przeprowadził akcje charytatywne na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia i w procesie leczenia. Nie inaczej będzie 11 listopada! PKO Bank Polski włączył się w obchody 106. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości i został Sponsorem Głównym 34. Biegu Niepodległości w Warszawie
W akcji charytatywnej banku pobiegniemy dla 7- letniego Juliana, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Wszystkich biegaczy zachęcamy do wsparcia chłopca – należy przypiąć do koszulki identyfikator akcji i pokonać dystans 10 kilometrów. Dzięki temu Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie chłopca.
Nie zwlekaj, dołącz do Biegu Niepodległości w Warszawie!
34. Bieg Niepodległości jest zwieńczeniem sportowych zmagań dla wielu biegaczy, a jednocześnie największą z imprez należących do Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”, której uzupełnieniem są: Bieg Konstytucji 3 Maja oraz Bieg Powstania Warszawskiego. To już trzeci rok działań Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Fundacji „Maraton Warszawski”.
Start i meta 34. Biegu Niepodległości tradycyjnie będzie znajdować się na Alei Jana Pawła II. Organizatorzy zapraszają do udziału w biegu na 10 kilometrów, zapisów w kategorii nordic walking na dystansie około 5 kilometrów oraz w Mili Niepodległości dla dzieci i młodzieży. Nie będą zawiedzeni także ci, którzy 11 listopada nie mogą być w Warszawie. Uruchomiono bowiem równolegle zapisy na wirtualną edycję wydarzenia.
Numery startowe odbierać będzie można w Biurze Zawodów w Westfield Arkadia w weekend przed biegiem.
Więcej informacji: https://biegniepodleglosci.waw.pl/
Link do zapisów: https://rejestracja.maratonwarszawski.com

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.